Vládci kouzel 2: Země dračího pána (TV seriál)

• Austrálie

Spellbinder: Land of the Dragon Lord

Dobrodružný / Sci-Fi

Polsko / Austrálie / Čína, 1997, 26x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Kult mého dětsví a jeden z nejoblíbenějších seriálů. Děj sice moc moudrosti nepobral, ale krátké epizody jsou ve své podstatě dostatečně nabušené. Navíc mladý vladař se svým orákulem byl mým velkým vzorem a jeho "kouzla" překonala i vrhání elektirkých koulí zlé Ashky. Líbila se mi i v rámci mezí jistá realičnost, ale jak říkám, hodnotím spíše z příjemné nostalgie...(30.3.2006)

I druhá série byla bomba.. kvůli tomuto seriálu jsem vstával okolo 6 každý víkend, když mi bylo kolem 9.. to byly časy..(8.6.2008)

Druhá série tohoto australského klenotu nebyla kupodivu o moc slabší než její starší bratříček. Akorát se proměnilo prostředí, a tak zatímco první série je převážně na středověké straně brány, děj této se odehrává hlavně v Sydney. A místy je to napínavější než většina moderních new age amerických sérií!(18.3.2009)

Jeden z méně známých seriálů, ale o to lepší. Celkem mě bavil a rád jsem se vždy na něj v dětství koukal o víkendovém dopoledni.(4.1.2009)

Druhá kapitola Vládců kouzel nám otvírá nové příběhy na motivy originálu. Co dodat, škoda jen, že z originálu zůstala jenom základní myšlenka cestování do paralelních světů a bohužel už je zlomek toho, co jsme viděli z původní země Vládců kouzel (Spellbinder Land). Nový příběh je spletitější, máme tu více paralelních světů, což logicky otvírá více možností, ale bohužel i sem tam náhod a absurdit. V každém případě i tak, pořád velmi solidní podívaná nejen pro děti.(9.8.2008)

No tak tohle bylo oproti první sérii dost slabé. A to už jsem hodnotil jako špunt. Takže je to pravda.3 hvězdy a to kvůli tomu klučinovi ve mě.(10.3.2009)

Druhá série nepřestala být stejně skvělá jako první, hlavně díky prvku cestování do různých dimenzí.(15.9.2010)

Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Jako první mě překvapilo spojení Austrálie - Polsko - Čína a skutečnost, že si pamatuju tváře i jména většiny hlavních postav. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. Dospělému oku totiž neunikne hromada chyb, přeřeků, nedokonalých kulis a věcí co určitě neměly být v záběru. Ucho pak až moc dráždí angličtina s opravdu silným polským přízvukem. A to i přes její záměrné použítí, jako dialekt lidí z "jiných světů". Děj se odvíjí klasicky, vždy když už je problém téměř vyřešen, dojde k něčemu horšímu. Přes to všechno jde o vzpomínku z děctví, která má v tomto případě zásadní slovo 70%(6.4.2012)

• Psycho.R

Neptejte se proč, vím jen, že se mi druhá serie tehdy nezdála, ale nepamatuju si už nic :-)(21.1.2011)

Druhá řada se mi nelíbila zdaleka tolik jako první, ale i tak je to (v rámci kategorie samozřejmě) pěkný seriál na víkendová rána.(12.11.2009)

Sérii pro mě táhla v podstatě akorát Aška a trochu i ten čínskej vynálezce... hlavní hrdinku jsem neměl v oblibě, stejně tak toho malýho parchanta:) Některé paralelní světy ale zajímavé(14.1.2014)

Úplně jsem zapomněl, že jsem to kdy viděl, dokud jsem neuviděl roboty... a pak se mi vybavily dětské vzpomínky na to, jak jsem ty roboty opravdu neměl rád a doufal jsem, že se hlavní hrdince podaří uniknout ze zámku :) No, ale jinak druhá série je o dost slabší, než ta první. Ve druhé polovině se to trochu zlepší.(23.1.2014)

Trochu jinak pojata druha serie oproti prvni. Ale i tak pro pubertaky vinikajici. Videl jsem to v tom veku a moc se mi to libilo.(19.9.2009)

I toto pokračování jsem jako malý sledoval v ranních hodinách v televizi a stejně jako první sérii i tuto s velkou radostí. Teď po letech musím uznat že druhá série je lépe uchopená a děj je lepší jak po stránce tak po stránce příběhu. Je škoda, že se z původního světa Vládců kouzel podíváme jen na malý kousek, ale Země Dračího pána má taky něco do sebe. Jsem za tento seriál rád.(30.8.2011)