poster

Vládci kouzel 2: Země dračího pána (TV seriál)

 • Austrálie

  Spellbinder: Land of the Dragon Lord

Dobrodružný / Sci-Fi

Polsko / Austrálie / Čína, 1997, 26x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

 • Dudek
  ****

  Kult mého dětsví a jeden z nejoblíbenějších seriálů. Děj sice moc moudrosti nepobral, ale krátké epizody jsou ve své podstatě dostatečně nabušené. Navíc mladý vladař se svým orákulem byl mým velkým vzorem a jeho "kouzla" překonala i vrhání elektirkých koulí zlé Ashky. Líbila se mi i v rámci mezí jistá realičnost, ale jak říkám, hodnotím spíše z příjemné nostalgie...(30.3.2006)

 • viperblade
  ****

  I druhá série byla bomba.. kvůli tomuto seriálu jsem vstával okolo 6 každý víkend, když mi bylo kolem 9.. to byly časy..(8.6.2008)

 • Davies182
  ****

  Druhá série tohoto australského klenotu nebyla kupodivu o moc slabší než její starší bratříček. Akorát se proměnilo prostředí, a tak zatímco první série je převážně na středověké straně brány, děj této se odehrává hlavně v Sydney. A místy je to napínavější než většina moderních new age amerických sérií!(18.3.2009)

 • IllIlIlIIl
  ****

  Jeden z méně známých seriálů, ale o to lepší. Celkem mě bavil a rád jsem se vždy na něj v dětství koukal o víkendovém dopoledni.(4.1.2009)

 • FIBO
  *****

  Druhá kapitola Vládců kouzel nám otvírá nové příběhy na motivy originálu. Co dodat, škoda jen, že z originálu zůstala jenom základní myšlenka cestování do paralelních světů a bohužel už je zlomek toho, co jsme viděli z původní země Vládců kouzel (Spellbinder Land). Nový příběh je spletitější, máme tu více paralelních světů, což logicky otvírá více možností, ale bohužel i sem tam náhod a absurdit. V každém případě i tak, pořád velmi solidní podívaná nejen pro děti.(9.8.2008)

 • Dromed
  ***

  No tak tohle bylo oproti první sérii dost slabé. A to už jsem hodnotil jako špunt. Takže je to pravda.3 hvězdy a to kvůli tomu klučinovi ve mě.(10.3.2009)

 • Foxhound#1
  ****

  Druhá série nepřestala být stejně skvělá jako první, hlavně díky prvku cestování do různých dimenzí.(15.9.2010)

 • zeďa
  ****

  Po patnácti letech jsem si vzpoměl na seriál, který jsem jako dítě miloval. Stačilo krátké hledání, abych našel: Spellbinder. Z principu jsem se rozhodl sehnat obě řady v originálním znění a absolvovat maraton mezi paralelními světy. Jako první mě překvapilo spojení Austrálie - Polsko - Čína a skutečnost, že si pamatuju tváře i jména většiny hlavních postav. Pohled dospělého se však (možná bohužel) od pohledu dítěte velmi liší.. Dospělému oku totiž neunikne hromada chyb, přeřeků, nedokonalých kulis a věcí co určitě neměly být v záběru. Ucho pak až moc dráždí angličtina s opravdu silným polským přízvukem. A to i přes její záměrné použítí, jako dialekt lidí z "jiných světů". Děj se odvíjí klasicky, vždy když už je problém téměř vyřešen, dojde k něčemu horšímu. Přes to všechno jde o vzpomínku z děctví, která má v tomto případě zásadní slovo 70%(6.4.2012)

 • Psycho.R
  **

  Neptejte se proč, vím jen, že se mi druhá serie tehdy nezdála, ale nepamatuju si už nic :-)(21.1.2011)

 • The_God
  ***

  Druhá řada se mi nelíbila zdaleka tolik jako první, ale i tak je to (v rámci kategorie samozřejmě) pěkný seriál na víkendová rána.(12.11.2009)

 • cyphercz
  ***

  Sérii pro mě táhla v podstatě akorát Aška a trochu i ten čínskej vynálezce... hlavní hrdinku jsem neměl v oblibě, stejně tak toho malýho parchanta:) Některé paralelní světy ale zajímavé(14.1.2014)

 • Wolfshade
  ***

  Úplně jsem zapomněl, že jsem to kdy viděl, dokud jsem neuviděl roboty... a pak se mi vybavily dětské vzpomínky na to, jak jsem ty roboty opravdu neměl rád a doufal jsem, že se hlavní hrdince podaří uniknout ze zámku :) No, ale jinak druhá série je o dost slabší, než ta první. Ve druhé polovině se to trochu zlepší.(23.1.2014)

 • Jrk
  *****

  Trochu jinak pojata druha serie oproti prvni. Ale i tak pro pubertaky vinikajici. Videl jsem to v tom veku a moc se mi to libilo.(19.9.2009)

 • Shadowrat
  ****

  I toto pokračování jsem jako malý sledoval v ranních hodinách v televizi a stejně jako první sérii i tuto s velkou radostí. Teď po letech musím uznat že druhá série je lépe uchopená a děj je lepší jak po stránce tak po stránce příběhu. Je škoda, že se z původního světa Vládců kouzel podíváme jen na malý kousek, ale Země Dračího pána má taky něco do sebe. Jsem za tento seriál rád.(30.8.2011)