Parašutistu a instruktora Ditche Brodieho vyhledá atraktivní žena Chris a chce, aby ji naučil skákat padákem. V letadle, těsně před seskokem, odláká jeho pozornost, a když se Ditch obrátí, spatří už jen padající tělo. Marně se ji pokusí ve vzduchu zachytit. Žena spadne na zem, aniž by otevřela padák. Zoufalý Ditch se vydá na její adresu a dostane se do bytu, kde z fotografie zjistí, že byla zkušenou parašutistkou. Je tam napaden dvěma muži, podaří se mu ale uniknout. Druhý den ho navštíví muž, který se vydává za vyšetřovatele nehody Pinkwatera. Později Ditch zjistí, že nehoda s padákem byla pouze kamufláží. Nechá se od Chris přesvědčit, aby jí v noci pomohl proniknout do střeženého objektu, odkud ukradne zvláštní pouzdro. Na další schůzku s ní vezme i Pinkwatera, z toho se však vyklube spojenec zločinců. Ditch a Chris opět o vlásek uniknou smrti a parašutista se konečně dozví, že Chris kdysi pracovala pro KGB a nyní se pokouší zastavit bývalé kolegy, kteří ukradli obrovskou zásilku zlata a chtějí ji použít pro financování státního převratu v Rusku. (TV Nova)

Chevees

Filmů z parašutistického prostředí moc není a tak se nabízí srovnání s filmem "Zóna úniku", který je ale o poznání lepší a tady to nezachrání ani půvabná Nastassja Kinski... ()

Hapretor

Totálně nereálné, totálně debilní, ... ale úsměvné a hezky přímočaré, bez zbytečných keců. Nataša Kinski je kočka a Ch. Sheen sympaťák. Brainwashing se nekonal, jen jednoduchá zábava. Co víc chtít na večerní relax. ()

MickeyStuma

Tento film je velmi jednoduchá ryze popkornová záležitost, která diváka nenutí přemýšlet. Odvíjí se svým tempem a využívá ve své době velké popularity Charlieho Sheena. Hláškuje kudy chodí a do těla mu dává stále sexy Nastassia Kinski. Je tu spousta nelogičností, ale ono to je nějak jedno. Diváka to baví a to je hlavní. Dívat se nato dá, filmový zážitek zanechá, co víc si přát. Zcela průměrný akční snímek, který neurazí. ()

helloween93

Ukrutně nezajímavý a nudný "akční" film. Sheen to celé sám utáhnout nedokáže a Kinski mě nijak nepřesvědčila o hereckých kvalitách. V parašutistických cénách film taky prohrává, a to s filmem ze stejného roku s W. Snipesem "Zóna úniku". První velký propadák Sheena. 2* ()

GOREGASM

Neokoukané téma, tradičně namachrovaný hugo Sheen a znovu velmi zlý James Gandolfini. Terminal Velocity připomene i jemné křivky Nastassje Kinski, ale má slušné tempo a v rozumné stopáži dokáže bavit. Plytce patriotický konec sice poctivě průměrný dojem docela kazí, ale velmi dobrou především vzdušnou akci nepřebíjí a pozitivní dojem zůstává o vlásek zachován. 55% ()

Besyn

Eeeeee,tak to bylo celkem špatné béčko.Kinski se mi nikdy nelíbila,děj je stupidní,ale těch pár pěkných akčních scén a záběru to ještě do slabého podprůměru vytáhne. ()

Kingjiri

Akční béčka posledních dvou desetiletí minulýho století mám fakt rád, ale Terminal Velocity už bylo dost přiblblý i na mě. Ze začátku jsem měl pocit, že už jsem něco na tenhle způsob viděl. Jenomže potom, co Krista při seskoku "zhebla", z parašutistickýho instruktora Brodieho se z čista jasna stal špion, level: James Bond a začali se objevovat zlý i hodný okupanti (rozuměj rusáci), jsem musel uznat, že něco takovýho jsem fakt ještě neviděl. Druhá hvězda za pár hlášek, extrémně přehnanou akční scénu "Brodie a kabriolet", roztomile debilní závěr a Charlieho "Tyhří krev" Sheena v hlavní roli. ()

KafuR

Tak nějak nevím, jestli jsem správně pochopil režisérův záměr, já se ale místo očekávaného napětí skvěle bavil. Počítat logické chyby v tomto filmu by stálo život tužky, hlavně u finálního seskoku jsem si říkal, jestli se náhodou nedívám na scifi, protože vzhledem k délce pádu by museli padat odněkud z Marsu.. Co ale film pro mě vyšvihlo nahoru, byly povedené záběry seskoků a hlavně Charlie Sheen, který se nezapřel a dokázal mě svými hláškami mnohokrát pobavit: "Tak teď jsem ten špatnej já, ne?!" ()

tranquill

"Jak zastavíš tu věc?" Vtipná akční kriminální komedie s parádní parašutistickou scénou, typickou pro kvalitní akční filmy 90. let. ()

waska

Charlie Sheen v nejlepších letecha krásná Nastassja Kinski v jinak celkem průměrném akčňáku. Škoda, potenciál to mělo větší, hlavně díky sportu, kolem kterého je příběh stavěn. ()

Martensson35

Sheenovka mého mládí, kterou může plně vychutnat jen adolescentní mozek. Dnes by mě chytla za srdce asi jen nostalgie dob, kdy Charlie dokázal ještě udržet lajny koksu v rozumných mezích a na jeho tvůrčím vrcholu se přichomýtnout k nějaké brakové zápletce s monotématickým okořeněním jako jsou skoky na padáku aby se na to dalo alespoň jednou koukat. 3. hvězdu dávám za své 12leté Já. ()

Belmondicek

Poctivý áčkový blockbuster, jaké se točily v první polovině devadesátých let. Ostřílený instruktor skydivingu Ditch Brodie tvrdě narazí, když si u něj jednoho dne přijde domluvit lekci tajemná kráska. Pohodový seskok padákem se rychle změní na střemhlavý pád smrti. Ditch se ocitá uprostřed intrik a podvodů, které připomínají hru kočky s myší. Sympatický Charlie Sheen (tehdy na vrcholu popularity, šel z filmu do filmu), sice pomáhá krásné Nastassji Kinski, ale celou dobu neví, která bije. Snímek režíroval Deran Sarafian (oblíbení Gunmen), má téměř nepřetržitou akci, napětí, humor a strhující záběry skydivingu. Scéna s letícím autem (byla bezostyšně okopírovaná ve sračce Uncharted), má správný grády i dnes! "Střílej!...Nefunguje!...Tak ji odjisti, kopyto!" ()

DeathRock

Byla to doba svalnatych goril, peknych rusek a trojnohych psu ? Pokud si odmyslime nektere parasutisticke nedostatky jenz opravdu nemaji s realitou co delat a soustredime se na film, potom de rici ze se jedna opravdu o odreagovavacku. Dej je opravdu jednoduchy bez nejakych smodrchanic pro narocne divaky. Pokud se tedy nudite a nechcete zapinat mozek proc ne ;-). Kazdopadne Charlie Sheen a Nastassja Kinski tvori milou dvojici. I kdyz si obcas rikate sakra nejsou to prece jenom zhave vystreli ?( ne tolik srandy tam zas neni). Takze uz jenom kvuli tem dvema doporucuji zkouknout. ()

Rutger

Nadprůměrný akční film se sympatákem Charlie Sheenem a krásnou Nastassjou Kinski. K tomu slušná dávka akce a humoru- tak jak to mám rád. ()