Nastassia Kinski hraje hlavní hrdinku filmu Irenu, krásnou mladou ženu v rozpuku sexuality. Irena prožije své první milování, které s sebou nepřinese jen překrásný prožitek, ale také nepředvídatelné tragické následky! Nesmírná vášeň jejího prvního romantického vzplanutí je ale tak silná, že Irena dokáže překonat všechen chaos, který ji obklopuje, včetně mimořádných požadavků vlastního bratra (Malcolm McDowell), a odhalí svůj vlastní fantastický osud. Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Touha... vášeň... krev, vlastní chtíč ji promění v jednu z těch, kterým se říká Kočičí lidé. (Universal)

Chicharron

Film stojí za vidění hlavně kvůli (v té době ještě) pohledné Nastassja Kinski. První dvě třetiny filmu dokážou udržet v napětí, pak to ovšem stojí za starou belu...a kromě vypracované postavy hlavní hrdinky už toho ve filmu moc k vidění není. Zajímavé je, že zoo v New Orleans vypadá spíš jako vězení pro zvířata, která musela v malých kotcích trpět...když to člověk srovná s moderními výběhy třeba v pražské zoo...hrůza. ()

Helgard odpad!

Proč ten film vznikl ? toje otázka kterou jsem si nebyl schopen zodpovědět po cirka prvních 30ti minutách a když se nevygenerovala odpověd ani za dalších deset minut tak jsem to vypnul. Nešlo to. ()

kristmeister

Dobrej filmeček, až mě i docela zamrazilo jak ten kurátor rozsvítil lampičku a vykoukla na něj hlavní hrdinka s pusou od krve, jak se předtím plížila za tím králíkem ()

violik

Ač nesnáším červenou knihovnu, tohle mě velmi zaujalo. Láska, mystika, temnota, vášeň a smutný konec to všechno do sebe krásně zapadá se skvělým obsazením a muzikou Davida Bowieho. Nemusí být všechno za každou cenu inteligentní. ()