Nastassia Kinski hraje hlavní hrdinku filmu Irenu, krásnou mladou ženu v rozpuku sexuality. Irena prožije své první milování, které s sebou nepřinese jen překrásný prožitek, ale také nepředvídatelné tragické následky! Nesmírná vášeň jejího prvního romantického vzplanutí je ale tak silná, že Irena dokáže překonat všechen chaos, který ji obklopuje, včetně mimořádných požadavků vlastního bratra (Malcolm McDowell), a odhalí svůj vlastní fantastický osud. Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Touha... vášeň... krev, vlastní chtíč ji promění v jednu z těch, kterým se říká Kočičí lidé. (Universal)

JimiH

Freudovsky laděná adaptace, která je oproti symbolické verzi z 40. let podstatně přímočařejší a sázející na exploataci a zvířecí pudy v lidské povaze. Kinski a McDowell jsou perfektní, ale filmu by prospělo jiné režisérské uchopení. ()

Adiemus

Na mém hodnocení se podepsal neuvěřitelně ospalý výkon dabérky Nastassji Kinské, která by měla předčítat pohádky na dobrou noc, ne namlouvat emočně rozervanou postavu. Když jsem si pustila originál s titulky, žasla jsem nad rozdílem. Na DVD by mělo být varování: pozor, dabuje televize Brno. Zatím nemohu film hodnotit objektivně. ()

Joski

Nastassja konečné úplne nahá:-))) Inak je to riadne trápny "fantasy-horor"? Hudba Giorio Moroder a pieseň David Bowie. ()

Rodin

Skvěle obsazený slabý film, který nicméně nepostrádá vcelku slušnou atmosféru. Škoda, že ji neudrží po celou dobu a že některé partie jsou vysloveně úsměvné. Nastassja je ovšem šťabajzna dodnes, natož tehdy. ()

Hallam

"Zachraň mě! Jen ty zastavíš to zabíjení. Musíš se se mnou milovat, i když jsi moje sestra. Hledal jsem tě tak dlouho ve všech pěstounských domovech. Budeme spolu žít jako naši rodiče." - No, to prostě nemá chybu! Dávám 4 za Malcolma-nemůžu si zkrátka pomoct. ()

LetztesBiest

Jako milovníka koček mě název filmu nemohl nechat chladným - zvlášť, když tam hraje můj oblíbený Malcolm McDowell. Nápad to má dobrý, i když si říkám, že se z něj dalo vytěžit mnohem více ... ale jinak fajn, až na ten konec, který mi přišel celkem zvláštní a moc se mi nelíbil. Ti panteři však byli vskutku nádherní a ústřední dvojice Malcolm a Natasha více než skvělá. Mít to lepší konec, byla bych schopnen dát i 4* ()

GameboyNES

A mě to se to líbilo a hodně bavilo. Nataša bela pjekná buchta, lentliky a spodní bradu vystavila. Jedna hvězda navíc za ústřední píseň od mistra Davida Bowieho, Cat people. ()

Guran

Představoval jsem si, že to bude mnohem větší horor. Kromě scény schovaného pantera a proměny pod postalí zde není nějak nic moc strašidelnost. Námět moh vypadat líp. Také jsem se těšil na film bohatý na erotiku, která se tady také moc nevyskytuje. Dočkáte se jedině úplně nahaté Nastassji Kinski, která ale není moc velká kočka a téměř nahé Annete O´Toole. Spíš je tuto mini-horor. Film mohl určtiě dopadnout líp, takhle vypadá velice trapně. ()

magu

Pomiluje sa - zmení sa na pantera, zabije niekoho - je opäť človek. Tak ako to, že po zabití prostitútky ostal Paul panterom??? A tých chýb tam bolo viacej. Film ma ničím neoslovil. Ani Nasstasjou. Je pekná, ale páni, ktorí tu píšu, že má "vnady" majú asi pokazené zobrazovacie zariadenie. ()

Gig

Pro někoho naivní zábava. Mě si to získalo. Snad to bylo dobou kdy jsem to viděl poprvé, snad je to chvílí s kým jsem to shlédl poprvé, snad je to krásnou Nastasjou, snad šíleným Caligulou tedy Malcolmem. Snad je to tím závěrečným skokem šelmy, tedy šelem. Snad je to tou hudbou a písní Davida B, která zní ve mně dodnes. Já ten film miluji. Chci se osvobodit jako bratr se sestrou a skočit zpátky na stromy a být svobodný. ()

Madax

Velmi dobrý a originální film. není to sice úplně dokonalé, nicméně pro mě se z toho stal kulťák. Scénář je sice béčkový, ale zpracování rozhodně stojí za to. Mrzí mě nepochopení, s jakým se tento film setkal. ()

brasek

Slabší erotický horor... ani veľa napätia, ani veľa erotiky. Hm... ale svojím spôsobom je to snímok zaujímavý. ()

Salvator

Rádoby horor s rádoby erotickými scénami. Děj se potácí ode zdi ke zdi a proto čekat téměř dvě hodiny na to, až se Nastassja Kinski svlékne, je poněkud málo. ()

zekon

Když jsem to viděl jako malé robě v němčině přišlo mi že to nemá příliš hlavu ani patu. Teď jsem to viděl v CZ a ono to je nastejno :-D Film bez nějakého smyslu, 90min. nudy a zbytek ujde. Ztráta času. ()

katakomb

Ten film byl jak oheň, na který přiložíte mokrý dřevo - prostě myšlenka dobrá, ale ne a ne se vznítit. Ve mně ten film zanechal utáhlý, mdlý dojem s několika světlými okamžiky, ať už dobrou hudbou, pohádkovou Nastassjou Kinski (a nehodnotím nahé scény) anebo pár dobrými scénami s vyšinutě se tvářícím Malcolmem McDowellem anebo krásnou šelmou. Jinak rozhodně nic, co by ve mně nechalo hlubší dojem. ()

karlvonarbei

Oficiální popis filmu neodpovídá příliš obsahu, který je mnohem složitější.Film by byl drama, kdyby nebyl mysteriozní a hororově prostě moc nepůsobí.Je to především trochu za vlasy přitažený blábol, tedy nijak přesvědčivý, ale v kontextu doby počátku 80. let nakonec vychází, že pokus je zajímavý, nic víc.Myslím, že bude zajímavé pro hudební fanoušky hodnotit v celkovém kulturním kontextu, Bowie v tom roce snad natočil hned 3 filmy, tomuto dodal alespoň hudbu společně s tehdejším impresáriem Moroderem.Snímek dokonce mohl být kultovním, ale to by nesměl být tak zdlouhavý a průměrný ve scénáři, přičemž nestačí, že Nastassja vypadá jak panenka, ani ta v oficiálním textu údajná sexualita z panenky nijak nevyzařovala.. ()

Chicharron

Film stojí za vidění hlavně kvůli (v té době ještě) pohledné Nastassja Kinski. První dvě třetiny filmu dokážou udržet v napětí, pak to ovšem stojí za starou belu...a kromě vypracované postavy hlavní hrdinky už toho ve filmu moc k vidění není. Zajímavé je, že zoo v New Orleans vypadá spíš jako vězení pro zvířata, která musela v malých kotcích trpět...když to člověk srovná s moderními výběhy třeba v pražské zoo...hrůza. ()