Nastassia Kinski hraje hlavní hrdinku filmu Irenu, krásnou mladou ženu v rozpuku sexuality. Irena prožije své první milování, které s sebou nepřinese jen překrásný prožitek, ale také nepředvídatelné tragické následky! Nesmírná vášeň jejího prvního romantického vzplanutí je ale tak silná, že Irena dokáže překonat všechen chaos, který ji obklopuje, včetně mimořádných požadavků vlastního bratra (Malcolm McDowell), a odhalí svůj vlastní fantastický osud. Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Touha... vášeň... krev, vlastní chtíč ji promění v jednu z těch, kterým se říká Kočičí lidé. (Universal)

forsberg

Malcom McDowell kouzelně přehrává, Nastassia Kinski se plíží po nocích nahá zahradou, občas zamňouká černá puma, občas někdo přijde o končetinu a pár vnitřností a hlavně...David Bowie zazpívá skvostnou pecku Putting out Fire, které, k mé velké radosti, vysekne o mnoho let později maličkou poklonu Quentin Tarantino ve svých Hanebných panchartech. ()

Anderton

Kultová atmosférická záležitosť, ktorej výrazne pomohlo zasadenie do New Orleansu. Film o hľadaní našej pravej identity sa na žiaden art nehrá, čo je podľa mňa tak trochu škoda. Nechýba ani nejaká tá ľahká erotika, zväzovanie pred sexom či zopár explicitných scén, len film až príliš skoro odkrýva všetky karty, divák vie súvislosti skôr než postavy a tak ho v priebehu deja nič špeciálne neprekvapí. Zámerom Schradera ani nebolo diváka strašiť, takže ono ide viac o to fantasy, než horor. No a u mňa je Anette O´Toole ešte o stupienok vyššie než Nastassja, čo je vecou vkusu. ()

Smok

Čierny panter je síce krásne zvieratko, naštvaného by som ho teda nechcel stretnúť, ale dvojhodinový film sám neutiahne. Pojem erotický horor si tvorcovia vysvetlili zrejme takto: "Šupnime tam raz za hodinu odhryznutú hnátu a jeden záber na kozy, ľudia budú blázniť". Áno, podarilo sa, bláznil som od nudy. ()

Campbell

Poměrně nuda, ač se jedná o dobrý příběh, či dobrou režii tak jsem se neuvěřitelně nudil, a film jsem začal pořádně sledovat asi až po hodině. Moc se mi líbily efekty proměny ale je tu snad jen jedna, takže zase nuda o tom jak někdo někoho šuká. No nic já se pro příště pokouknu někde jinde protože tohle mi celkem dalo. Ale Kinski a McDowell jsou borci, když teda zrovna někoho netrhají na cucky. ()

nash.

Další pokus o návrat, který pro mě skončil zklamáním. Nastassja Kinská má sice jako kočičí žena charisma, že by utáhla tři takové filmy, to se však beznadějně utopilo v nezáživné, roztahané a často nelogické nudě, která v mém případě nedokázala vyvolat ani napětí, ani hrůzu, a to přesto, že jsem se snažil kouzlu namíchanému z exotiky a lehké perverze podlehnout. ()

dopitak

Námět by ušel. Nastassja Kinski úplně a Annette O'Toole od pasu nahoru nahé. Wau. Ale hudba se nepovedla, atmosféra je slabá. A je to pošukoidní, nějak se nepodařilo obhájit, proč jsou vlastně kočičí lidé kočičími lidmi a taky vsunout doprostřed filmu tu vysvětlovací pasáž se stromem a krajinou jak na Marsu, to museli být hodně zoufalí. Nejvíc se mi asi líbila scéna u bazénu a pak taky před lovem králíka a před svázáním provazy, takže podtrženo sečteno, všechno erotické. A to je na horror málo. ()

Chrustyn

Podivná kombinace hororu a thrilleru s mladičkou Nastassjou Kinski, která se mění na divokou šelmu, což jí brání prožít plnohodnotný vztah, který si přeje ze všeho nejvíce. Občas atmosferické, ale jinak velice slabé. ()

Arsenal83

Napriek kostnatej hrudi pani Kinski nepovažujem film za horor. Skôr mi tento predmet záujmu urobil chuť na grilované rebierka. A tiež pripomenul, že bobry treba chrániť. Malcolm MacDowell to je už z iného súdka. Ten jeho šialený výraz a nemravné chúťky sa snáď ani nedajú zahrať. Vidno, že na skúsenosti z Mechanického pomaranča, ako aj Caligulu vôbec nezabudol, hlavne na počestné incestné zámery. ()

jojinecko

Zaujímavý filmík, v ktorom sa mixuje všetko možné od romantiky až po pár gore efektíkov. Výborné herecké obsadenie (Malcom McDowell je cvok už len na pohľad, ani hrať nemusí:) a pár zaujímavých figúr v pozadí (Bruckheimer, Bowie,...). Celé je to však bohužiaľ také nejaké "nedopečené", nedotiahnuté...Možno keby sa prikladal väčší dôraz na atmosféru na úkor rôznych vatových scén, výsledok by bol určite lepší. ()

SOLOM.

Začátek filmu se nese v dosti nudném tempu a seznamování diváků s hlavními postavami. Zatímco krásná Irena touží po šťastné rodině a klidu u rodinného krbu, tak její bratr už ve své mysli vytváří zvrhlé plány. Hned od začátku je jasné, že nebude žádným svatouškem. Atmosféra filmu v tu dobu značně trpí nezáživným dějem a vše se začíná měnit až scénkou s prostitutkou. Tady poprvé přichází na scénu i trocha té erotiky, která nás na rozdíl od originálu bude provázet celým filmem. Režisér se konečně rozhodl trochu více přitvrdit a na scéně se objeví první kapky krve, které se následně v Zoo změní i na pokus o gore scénu. Tady se mění i dosavadní stereotypnost filmu. Divák je konečně odměněn za svou trpělivost rychle odsýpajícím dějem, kdy se na chvíli objeví trocha té romantiky a polibků, které následně vystřídá další mord a odhalení tajemství této povedené rodinky. Potom se film změní zase v obyčejné drama ozdobené psychologickým nátlakem a dalšími erotickými scénami. ()

JASON_X

Vlkodlaky znají všichni, ale o leopardích lidech slyšel asi málokdo. Je o nich tahle roztomile afektovaná blbůstka. Pseudoerotický softhorror, tak bych to asi dvěma slovy nazval. Nastassja Kinski je se svým prdelním sestřihem a klučičím xichtíkem přitažlivá pramálo, ale její zrzavá kamarádka ušla, Malcolm McDowell v roli šité na míru standardně dobrý, no a jinak... Povedená hudba, slušná vizuální stránka, pár krvavých scének (utržená ruka (dobře mu tak), pitva...), celkem koukatelná pohádka a hezká vzpomínka na osmdesátá léta. ()

Terva

Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Scénář : Alan Ormsby. Ocenění : Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´83 (USA): Cena pro nejlepší herečku (Nastassja Kinski). Zlaté Glóby ´83 (USA): Nominace na ceny za nejlepší hudbu k filmu (Giorgio Moroder) a nejlepší píseň "Theme from Cat People" http://www.youtube.com/watch?v=i1O4iZOt23Q - Giorgio Moroder (hudba), David Bowie (text). Kamera : John Bailey. Hudba : Giorgio Moroder ()

corpsy

Nieje to doslovný remake, aj keď znalci originálu v ňom nájdu zopár takmer identických scén. Dejová línia je tu v 80% odlišná. Snímok je vizuálne pôsobivý, obsahuje pár krvavostí a jeho plíživá atmosféra mi občas pripomenula VLKA s Jackom Nicholsonom. Vystrihnúť tak 20 min, tie 4* by boli kvalitnejšie. ()

blackrain

Film je směsicí několika žánrů. Skoro na mě působil jako by se nedokázal rozhodnout, čím chce vlastně být. No, to byl zřejmě asi záměr. Příběhů s přeměnou člověka na zvíře už bylo nafilmováno tolik, ale tady to bylo docela zajímavé. Uvítala bych více záběrů právě na přeměnu. Vaše pudy a chtíč z vás klidně mohou zvíře udělat, stačí se jimi nechat unést a nepotlačovat je. Nastassja Kinski skutečně exceluje, dokonce mi i kočku připomínala,zelené oči a ladná chůze. Ale neproměňuje se v domácího mazlíka, který vám tiše přede na klíně. Proměňuje se v divokého černého leoparda, který lační po vaší krvi. ()

Magyar

Mňau mňau mňau mňau. Mňau mňáááááu miau ... Mňau (mňau mňau) mňau mňau mňau mňau. Mňau mňau mňau mňau mňau, mňau mňau mňau mňau mňau mňau mňau mňau; mňau mňau mňau mňau mňau mňau mňau mňau. Mňau! (Pozn.: Můj 100. komentář.) ()

Dr. Hawkeye

Film je dnešním pohledem spíše úsměvný než horrorový, ale do jisté míry si díky své vizuální stránce zachoval svůj zvláštní půvab do dnes. No a ano, započteme-li do toho píseň Davida Bowieho a vnadnou Nastassju (které se režisér zjevně nemohl nabažit - a to nejen ve filmu), je to někde mezi 3-4 hvězdičkami. Tak proč 4? Protože jedním z výkonných producentů byl tehdy začínající Jerry Bruckheimer. Připadá vám to na zlepšení hodnocení málo? Mno, každý máme něco... Náklady: 18 milionů $ Tžby USA: 7 milionů Počet kin: 600 Rating: R ()

d-fens

Mne sa to proste páčilo... vynikajúca voľba exteriérov (New Orleans a okolie) dodávajú filmu patričné "dusno" a nádych magična (mesto spojené s černošským voo-doo), Nastassja zase silný sexuálny náboj, a zápletka, tak to je akoby psychedelický sen .... krásny vo svojej neuveriteľnosti, nepochopiteľnosti, neuchopiteľnosti..... a obzvlášť sa mi páčila aj Baileyho kamera a Bowieho&Moroderov hudobný doprovod .... proste "kulťák" ako vyšitý.. 70% ()

balba

I když tento film nelze uznat jako horor , tak některé scény jsou opravdu dosti napínavé.Kočičí lidé jsou žánrem spíše lehce erotickým thrillerem.Film obsahuje skvělou hudbu Giordiho Morodera.I přes všechno se film zařadil mezi slavné filmy 80.let. ()