Nastassia Kinski hraje hlavní hrdinku filmu Irenu, krásnou mladou ženu v rozpuku sexuality. Irena prožije své první milování, které s sebou nepřinese jen překrásný prožitek, ale také nepředvídatelné tragické následky! Nesmírná vášeň jejího prvního romantického vzplanutí je ale tak silná, že Irena dokáže překonat všechen chaos, který ji obklopuje, včetně mimořádných požadavků vlastního bratra (Malcolm McDowell), a odhalí svůj vlastní fantastický osud. Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Touha... vášeň... krev, vlastní chtíč ji promění v jednu z těch, kterým se říká Kočičí lidé. (Universal)

cariada

Tohle bylo jako co? Jiná verze na vlkodlaky? Či jak to chápat. Nebýt půvabné Nastassje Kinski, tak se nebylo na co dívat. Příběh dost slabý o sirotkovi co přijede za bráchou a ten sní chce spát. Pak se ukáže že on se přeměnuje na krásnou "kočku"a trhá lidi na kusy. Dívka se tomu brání a seznámí se s chlápkem co vede místní zoo a snaží se nák se vyhnout svému osudu. Nudný a zdlouhavý. pár scén proměny je slušných. Pár lechtivých scén, ale v podstatě nic co by mělo nák zvlášt zaujmout. ()

Flaxik

Film stojí venkoncem za hovno a vzhledem k tomu, že postava poloploché Natašy mi extra sexy nepřišla, tak ani ty její za kačku svlíkačku akce to nezachránily. Sice je tam o ždibec víc akce a krve, než ve starším bratříčkovi, pořád bych raději doporučil verzi z roku 1942. ()

tomtomtoma

Je to horor? Jeví se to spíše jako lacinější psychologické drama. A podobenství by dávalo hlubší smysl a význam tomu všemu. Vnitřní stránka člověka, ta temnější, ta ctižádostivější, ta smyslnější, ta lačnější, ta krvežíznivější, ta děsivější, ta živočišnější je přirovnávaná k divoké šelmě uvězněné v duši člověka. Nechybí napětí, erotické jiskření, chtíč a mystické tajemno. Na druhou stranu to není výjimečné dílo, které by stálo za provolávání oslavného nadšení. Hlavní postavou je mladá a půvabná Irena Gallier (zajímavá Nastassja Kinski) a její postupné poznávání vlastního těla i skrytých tužeb. Probouzející se ženskost jde ruku v ruce s tajemnem, sexuálním napětím a touhou po tělesném naplnění a uspokojování. S tím přichází i tápání a hledání vlastní identity. Výraznou a temnější postavou je Irenin starší bratr Paul Gallier (démonický Malcolm McDowell). S vědomím svého netradičního postavení jde tvrdě a nekompromisně za svým cílem, za svým uspokojením a vysvobozením. Třetí výraznější postavou je vedoucí pracovník zoologické zahrady Oliver Yates (John Heard), Je přitahován a fascinován neznámou kráskou, se kterou chce dojít k úplnému naplnění. Z dalších postav: ošetřovatelka zoologické zahrady se zájmem o Olivera Alice Perrin (příjemná Annette O'Toole), ostražitá Paulova hospodyně Female (Ruby Dee), či nešťastník a další ošetřovatel zoologické zahrady Joe Creigh (Ed Begley Jr.). A jaký může být výsledek všech těch tužeb a záhadných mystérií? Představitel božstva končí s rozdrásaným srdcem, tajemná kráska je uvězněna ve své metamorfóze a za jediného vítěze se může považovat ten, kdo si chtěl jen užít nezávazného a žhavého sexu. Svůj úkol odreagování film víceméně plní, a o to především jde. ()

danecek24

40. Zlatý Glóbus za rok 1982 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Giorgio Moroder, Nejlepší filmová píseň - "Theme From Cat People" - Hudba a text David Bowie, Giorgio Moroder ()

Juto

Sexualita filmu je určite niečo, čo ho odlišuje, rovnako ako nahota hlavnej herečky. Tvrdil by som, že film trvá trochu príliš dlho, keďže nejaké úpravy by mohli pomôcť, ale stále je tu veľa efektívnych scén. Hlavne štart v hotelovej izbe s leopardom bol dosť intenzívny. 6/10 ()

animaxis

S hororem to nemá nic společného.Navíc to v televizi na horor dávají moc brzy.Když se nám autoři snaží dát strašidelnou scénu,tak to nefunguje a to je špatné. ()

klima777

2,5* za tenhle divný film, jenž mi navzdory očekávání utkvěl v paměti. Zvíře v nás... V případě Cat People zvíře docela krotké, chvílemi milé a možná trochu legrační. Ale Malcolm McDowell se vážně snaží. Trochu vyčpělý kult s poměrně silným hereckým obsazením a zvláštní, netuctovou atmosférou; leč o horor se nejedná. ()

Han22

Kultovní film, který jsem docenil až dnes - dříve mě děsně nudil. V podstatě jde o to nekoukat na to jako na horor. Je to eroťák a celý jednoduchý příběh je o tom, že hrdinka se zamiluje a chce si užít se svým přítelem, ale bojí se, že se změní na pantera a sežere ho. Schrader do filmu mixuje detektivní linii a pár pěkných hororových scén. A přidává spoustu dalších maličkostí. Pěkný gore. Krásné snové záběry z Afriky a vůbec kamera. Moroderova hudba a Bowieho Cat People na konci. Psychopatický (jako vždy) Malcolm McDowell. A hlavně Nastassju Kinski - její malé pevné tělo by chlapa dovedlo k šílenství a erotické scény s ní jsou skvělé, hlavně závěrená "bondage" hmmm... Prostě jo, je to kýč, ale bavilo mě to. ()

Holina

Viděl jsem film kdysi dávno ještě na pirátské VHS dabované Hejmou (nebo kým). A zdál se mi o ničem. Po letech jsem se dostal k vynikajícímu soundtracku a splašil jsem si jej znovu. A ano. Je to opravdu o ničem. Nepočítám-li atmosféru, kterou piluje právě hudební doprovod a závěrečné proměny, která je vskutku ošklivá a na kterou zřejmě praskly všechny prachy. ()

F.W.Colqhoun

Vydrážděn nedávnou dvojnásobnou reprízou Nicholsova Vlka, předpokládal jsem alespoň důstojné ohledávání styčných ploch mezi člověkem a zvířetem. Dostal jsem ne o moc víc než Dva lidi v ZOO či trochu mystičtější, lehce erotickou epizodu z O zvířatech a lidech. Snímek selhává na mnoha rovinách. Scénář je pitomý, dialogy plytké, režie ledabylá, tempo mdlé, drtivá většina filmu nudná. Dlouhými pásy celuloidu čas od času probleskne zajímavý béčkový nápad [šlapka plazící se po schodech, Malcolm McDowell dojídá zbytky své transformační "placenty", Nastassja Kinski přistižená svítilnou po lovu králíka], ale není jich dost a i kdyby jich bylo víc, lhostejnost by to stejně neumořilo. Postavy herců s vytříbeně číčovitými tvářemi, nejsou-li právě oděni jen do měkkých stínů, nebudí nejmenší zájem. Snažil jsem se zachytit nějaké konzistentní podobenství, ale buď to bylo ny mě moc chytré, nebo šlo v celé té věci s leopardy čistě o to, že jsou sexy, stejně jako nahatí herci, takže by to mohlo ve výsledku štymovat. Kinski jsa v záběru úspěšně zažehnává filmové nedostatky a činí celé blízké okolí, zápletku a další prvky zbytečnými. Možná by se šlo stejně dobře hodinu a půl dívat na to, jak se válí po [jak mě proboha napadlo právě tohle?] hromadě tvrdých rohlíků, aniž by se vetřel dojem, že by herecky zapadla na dětskou besídku [v jiném kontextu než se starým pečivem samozřejmě]. Jedinou konkurencí jejímu obrazu představuje Moroderova hudba feat. David Bowie [Cat People lze slyšet v Hanebných Panchartech] a snad ještě krásnější ošetřovatelka divokých zvířat Annette O'Toole, při jejíž bazénové scéně se mě zmocňoval nepravděpodobný dojem, že sledováním filmu nevraždím čas. ()

Indian88 odpad!

Celej film jsem doslova protrpěl, mnohokrát jsem chtěl sledování přerušit a věnovat se zábavnějším a smysluplnějším aktivitám, přesto jsem vydržel. Odměny jsem se bohužel nedočkal. ()

ink flo

Režisér Paul Schrader je známější spíš jako scénárista (Taxi Driver, The Last Temptation of Christ, Bringing Out the Dead, American Gigolo, Raging Bull). Není to horror, spíš taková ospalá mysteriózní romantická bajka o bratrovi (Malcolm McDowell) a sestře (Nastassja Kinski), kteří jsou ze starobylé incestní rasy kříženců lidí a panterů. Kinski je čarokrásná a celej film má (ne)potlačenej erotickej náboj. Hudbu dělal Girogio Moroder a úvodní znělku David Bowie. ()

Puol

Trošičku horor a ešte menšiu trošičku erotický, toľko ku propagačným prívlastkom Bruckeheimrovho bijáku. Pozrieť sa to celkom dá. Celá tá zápleka je ale úplne ujetá ako Malcolm Mc Dowell v hlavnek úlohe. ()

Denny

Přes množství celkem povedených speciálních efektů je film zklamáním pro hororové fajnšmekry.Jeho předchůdce z roku 1942 byl povedenější. ()