V roce 1999 je město Los Angels plné násilí, drog a gangů. Je rozděleno na zóny volné střelby, kde nehlídá policie a neplatí žádné zákony. A přesně uprostřed této zony se rozhodne pan Miles otevřít střední školu pro mladistvé členy gangů. Za pomoci špičkových vědců sestrojí robotické učitele-cyborky, kteří se mají postarat o výuku dětí a o kázeň. A do této školy přichází Cody Calp, vězeň a člen gangu Černých srdcí, který má na výběr - bud bude studovat, nebo půjde zpět do vězení. Cody jako jediný si začíná pomalu všímat, že s učitelema není něco v pořádku... postupně se vymikají kontrole vědců a rozhodnou se rozpoutat svou vlastní válku se studenty. (matestlust)

Grizzly

Osmdesátkový masterpiece (sice konec, ale ten film kříčí osmdesátkama). Pak mi někdo řekne, že to není zlatá éra kinematografie. Nejlepší na tom je, že to vrací punk do cyberpunku. A ten šéf toho Megatechu? Nejlepší image všech dob... ()

Hapretor

Jo, tak tohle můžu. Pro učitele relax, pro děti - parchanty hrozba. Nejlepší je, že by něco podobnýho bylo v našem školství potřeba. Sakra starý dobrý časy - jak filmový, tak školní - sedět, držet hubu a šrotit. S trochou nadsázky lze říct, že je to skloubení sci-fi drama/parodie a bohužel kruté reality. Dobrý nápady a fóry - nenudil jsem se, zasmál jsem se a o to mi u filmu jde. ()

Wolvie

Zatímco Komando mě po určitém čase a asi sedmi zhlédnutích totálně přestalo bavit,Exterminátor zraje jako víno.Je to béčko toho nejtěžšího kalibru,brutální,politicky nekorektní a neskutečně zvrhle zábavné.A bavím se u něj dodnes. ()

helloween93

Zábavné béčko s velkým nádechem 80. let o vzdělávání v budoucnosti. Zkrátka jsou ghetta v kterých vládnou gangy mladistvích. To by nebyl takový problém, jenže oni odmítají chodit do školy, tak do jejich školy nasadí kyborgy (učitele), kteří jsou naprogramováni tak, aby udržovali pořádek. Jenže oni se po čase vymknou kontrole a začnou problémové studenty vraždit. Tehdejší reakce na tenhle film musela bejt velmi zajímavá. Škoda jen, že je film u nás tak trochu zapomenutý. ()

MickeyStuma

Ve své době velmi populární kyborgové proti gangům složené s žáků jedné střední školy, kteří ze školní budovy a přilehlého okolí udělali doslova bojiště. Byla to výzva, která sice již neměla šanci v tak ohromném počtu podobných snímků přinést něco nového, ale zdařilo se. Nasazení kyborgů do školy coby učitele za asistence vývojářů velmi připomíná snímek ´Univerzální voják´. Ten však vznikl o dva roky později, takže je zřejmá neustálá recyklace námětu i na pole velkorozpočtových filmů. První polovina snímku je ve vývoji děje, takže se jedná spíše o dramatizaci, ale ta druhá už je, co se týče akce, velmi plodná a o to tu jde především. Dejme stranou jistou naivitu a koncepčnost děje. Na tohle se dá i po letech dívat a čert vem, že tu jsou viditelné odkazy na slavného ´Terminátora´. Dějová linka kyborgů je vlastně z tohoto snímku kompletně převzata, ale jelikož se nejedná o takto postavený jediný film, nijak to ani nevadí. Hlavně že se to tu řeže hlava nehlava, čímž má akční fanoušek doslova orgie. Dnes už pozapomenutý akční videosnímek a je to vcelku škoda. Akční zábava která se neztratí. ()

foundation

Naozaj prekvapenie. Nie je to tak hlupe ze by sa nad tou hlupostou nedalo smiat a nie je to tak otrasne ze by sa to nedalo dopozerat do konca. Prave naopak. Po 20 tich rokoch svojho vzniku som to videl prvy krat a cuduj sa bola to celkom sranda. Samozrejme ludia ti ktori ste nahodou na tom podobne ako ja a chystate sa to pozerat prvy krat, necakajte od toho horror, ani scifi ale skor slusnu zabavu. Ja som si to vyhliadol hlavne pre to lebo som chcel vidiet do akej miery su este schopny dookola vykradat terminatora. Verte ide to naozaj az do nepricetna :D. V tomto pripade som vsak bol na to pripraveny a film samozrejme neberiem vazne ale ako take odreagovanie. Ak na tom budete podobne nesklame vas skoro nic a este sa aj pobavite. Sfici becko ciste ako alpsky sneh a musim povedat ze po tomto sa doslova tesim na Lesteroveho Pterodaktyla ktoreho mam v plane uz coskoro. Niekedy sa musi clovek vediet aj vypnut a po vsetkych tych Nolanoch, Burtonoch, Fincheroch, Spielbergoch a inych si musi vediet dopriat raz za cas aj nieco taketo. Vyslovene mi to sadlo. ()

JimiH

Po výborné Třídě 1984 je Exterminátor opravdu zklamání. Na druhou stranu je to prostě klasické VHSkové béčko, kde potěší účast Stacy "Mikea Hammera" Keache, Pam "Jackie Brown" Grier a především Malcolma "Mechanického poměranče" McDowella. Výchozí nápad, kdy se vlastně role "klaďasů" a "záporáků" obrátí je ovšem výborný a šel by natočit lépe... ale i tak je to film vhodný na odreagování a totální vypnutí. ()

PenaPP

Abych řekl pravdu, podle ukázek jsem myslel, že půjde o strašnou s*****, ale byl jsem celkem mile překvapen. Na tu dobu, podle mě, velmi slušné masky a celkem nezvyklý děj. Je to sice béčko jako vyšité, ale příjemné. Jo a po dlouhé době jsem viděl Malcolma McDowella v kladné roli. ()

tranquill

Člověk si zde nesmí klást otázky proč a podobně a hledat logiku. Ale vzhledem k tomu, že je to celkem "akční klasika" přelomu 80-90. let, tak jsem si zavzpomínal... ()

Drom

Tak takové to tedy bylo... v roce 1999. Všichni ti nesymtatičtí lidé vypadali jako pošuci a chovali se jako idioti, ve školách učili vražední adroidi pohánění Windows 98 SE (že by School Exterminator?), všude samej pouliční Bloodhound Gang a veřejné lynčování drzých smradů bylo něco zcela normálního a očekávaného. Uf, divím se, že jsem to vůbec přežil. Můžete hádat, jestli myslím devadesátá léta nebo tenhle... dokument? No ale naštěstí se jednoho dne zjevil (tj. o dvacet let dříve než já z tohodle klenotu) zrzavej cucák s fešným šátečkem. Takovej čouznvan zamrzlej v čase (osmdesátých let), kterej to všechno pořešíl a díky němu teď žijeme v krásné a úžasné ještě budoucnovatější budoucnosti. Film se mezi vykrádačkami nápadů a levným zpracováním řídce hemží řídkými hláškami a je tedy vhodný zejména pro publikum s řídkými zkušenostmi ve sfoukávání svíček na dortu. Takže zase tak špatné vyprávění o věcech z doby, kdy prabáby našich andoridů byly ještě kalkulačkami, to nebylo. A kdyby to byl řadový díl seriálu _ _ _ _ _ _ meze (doplň a vyhraj poznámku do žákajdy), asi bych pohodil o nějakou tu rudou hvězdu sviním víc. Vždycky to u takových filmů říkám, ale to je jak když studeny na stěnu hází. Zábava, ale nikam to nevede, pokud nepočítáte můj obvyklý spoiler: vládce simulantů dostal napamětnou! Asi jsem měl dostat taky, protože si takhle rok 1999 vůbec nevybavuju... ()

Urukhaj98

Terminator meets Boston Public. Tak trochu. Vlastně ani ne. I když s přimhouřenýma očima... Ale ne. Je to sračka. 3/10 ()

Saimon

Myslel jsem,že to bude pecka, ale bohužel nebyla. Na béčkové filmy jsem zvyklý a jsem jim schopen ledasco i odpustit,ale tohle bylo moc. Kdyby byl film o cca 10 let starší,tak ani neceknu,ale tohle byla slabota....Bezevší nostalgie (film jsem videl poprve) a nebýt závěrečného soundtracku při titulkách,tak jdu ještě o hvězdičku dolů. ()

TommyDiamond

Mě se tento film vždy líbil, ale je to béčkovka jak Brno…. Film působí tak trochu postapokaliptický a myslím, že v takovém světě by nikdo do žádné školy nechodil. Nápad s učiteli roboty nebyl špatný, akorát se vymknul kontrole. Film je z roku 1990 a já beru, že v tom roce to byl tak trochu vrchol počítačové animace( jestli tam vůbec nějaká byla), ale v dnešní době ten konec působí vážně komicky. ()

beso74

Niečo z pôvodnej Triedy roku 1984, poriadna porcia Terminátora, štípka Robocopa, to všetko ochutené čiernym humorom, všadeprítomnými drogami, násilím a pokusmi o vylepšenie amerického vzdelávacieho systému a výsledkom je film, ktorý si rád pozriem aj po takmer 25 rokoch. V kontexte čoraz pravidelnejších masakrálnych radovánok na nielen stredných a nielen amerických školách asi žiadne ďalšie pokračovanie nehrozí (stačilo to nemastné-neslané z roku 1994), ako spin off sa dajú považovať kraťasy žánru reality šou periodický púšťané v spravodajských reláciách. Mimochodom, najsilnejšou scénou pre mňa je súboj matky so svojimi deťmi o dávku drogy, Zuzana Čenková a jej deti by sa určite nestačili čudovať, kde ten svet za 70 rokov dospel... ()

JimDeNiro

Pro mě nostalgické béčko jak prase, které si ale vždy užívám.. Navíc roboticky drsná Pam Grier, no to není co dodat... :D 70% ()

haffen

Keď po revolúcií prišiel boom videopožičovní, tak tento film bol jeden medzi mojimi obľúbenými a musím povedať, že aj kopírovanými. Logiku v tom netreba hľadať, je to čisté B-čko a tak sa to aj chová. Vypnúť mozog a ono je to stráviteľné. 50% ()