V roce 1999 je město Los Angels plné násilí, drog a gangů. Je rozděleno na zóny volné střelby, kde nehlídá policie a neplatí žádné zákony. A přesně uprostřed této zony se rozhodne pan Miles otevřít střední školu pro mladistvé členy gangů. Za pomoci špičkových vědců sestrojí robotické učitele-cyborky, kteří se mají postarat o výuku dětí a o kázeň. A do této školy přichází Cody Calp, vězeň a člen gangu Černých srdcí, který má na výběr - bud bude studovat, nebo půjde zpět do vězení. Cody jako jediný si začíná pomalu všímat, že s učitelema není něco v pořádku... postupně se vymikají kontrole vědců a rozhodnou se rozpoutat svou vlastní válku se studenty. (matestlust)

bourec

Prostě Lester byl král béček,a to i přes celkem slušný obsazení.A když vemu,jak vypadali třeba Smrtící triky,a jak vypadá tohle,i tady musim hvězdu ubrat.Prostě děsná amatérština.40%. ()

Lanark odpad!

Nic, ale naprosto vůbec nic v tomhle filmu nedává smysl...a to je na tom to skvělý! A: "Jo, sleduju tě už od prváku, jseš fakt tvrďák." B:"Hm, taky jsem tě sledoval...si fakt hustej." ()

Juto

Nadpriemerné béčko. Mierná vykradačka z Terminátora, ktorá mi vôbec nevadí. Špeciálne efekty sú na svoju dobu veľmi dobré. 6/10 ()

majo25

Netradične bohaté herecké obsadenie na obyčajné akčné béčko (McDowell,Keach,Grier,Kilpatrick). Ale celé to zlyháva na logických nezmysloch, totálnych logických skratkách a podpriemerne spravených robotíkoch s 1 milónom magabitov pamäte. Bohužiaľ, samotný námet s gangami, školou a vojenskými robotmi je na výplach mozgu. ()

okkac

Skvělé béčko nestoudně vykrádající Terminátora z konce éry osmdesátek, která podobným filmům přála. Chtěl bych být člověkem, který podobné ptákoviny vymýšlí a studia mu je s radostí zfilmují. ()

Mol

Naprosto úžasná podívaná a špička žánru. Gangy s nazvi jako Břitvy, Blackhearts, jsou tam roboti, pěkná holka, motorky a samopaly. Jestli bych si něco dokázal představit pod pojmem cool, tak je to tenhle film a jeho hlavní představitel Cody. Neváhejte a podívejte se na to. Víc osumdesátkovější už to nebude. ()

bubun

Tenhle film jsem si ohromně užila. Ty hadry! Ty účesy! Ta úžasná bižuterie! A všichni studenti (samozřejmě hraní herci mezi třicítkou a čtyřicítkou) zde vypadají jako drsnější verze Boy George. Přestože v prostřední části to trochu vázlo a film vykrádá kdeco, Pam Grier a hlavně Stacy Keach v jedné scéně žeroucí banán (!) coby cyborgové to utáhli. A ten Patrick Kilpatrick má fakt příznačný jméno. Výborná byla i super synthpopová šílená hudba. (V pár momentech mě napadlo přirovnání k Vlčí boudě, i když každé z nich je úchylné jinak.) Film, kde McDowell je v podstatě normální... No, užil si to zase jinde, žejo. ()

Danny F.

Velice ''výchovný'' akční film. Takovéto vychovné metody bych v některých případech uvítal i v dnešní době:-) Jedná se o velice solidní ''terminátoří'' filmek. Super podívaná. 80% ()

JohnSmith

Lester podruhé bojuje s neposednými studenty. Tentokrát použil kyborgy. Luxusní béčkové obsazení, nicméně Class 1984 byla o něco lepší. ()

J.Lajner

Hranice mezi kultem a totálním brakem, je někdy opravdu tenká. Exterminátor béčkového režiséra Marka L. Lestera, by o tom mohl vyprávět. Muž, který stojí za legendární macho akcí Komando (1985), přišel na počátku devadesátých let s totálně ujetou vizí blízké budoucnosti, v níž parta kyborgů rovná do latě problematické studenty. Bývalý člen gangu Cody Culp (Bradley Gregg) je propuštěn z vězení a míří zpátky do školní lavice, protože vzdělání je lepší alternativa než sezení za mřížemi. Prostřednictvím jeho postavy poznáváme Los Angeles, jemuž vládne korupce, obchod s narkotiky, násilí a gangy zdivočelých studentů. Když o tom tak přemýšlím, tak se tento fiktivní půdorys od reality příliš neliší, že? Každopádně, děcka jsou už natolik utržená ze řetězu, že ředitel místní školy (Malcolm McDowell) přijde s radikálním řešením. S pomocí špičkových vědců a konstruktérů vznikne skupina kybernetických kantorů, kteří si od zkažené mládeže nenechají nic líbit. Naopak. Mladí výrostci začínají brzy umírat v tratolišti vlastní krve. Lester bere kde může a vůbec se toho nebojí. Trocha Šíleného Maxe (1979), porce Terminátora (1984) a kulisy inspirované Útěkem z New Yorku (1981). Promíchat, protřepat, zalít minimálním rozpočtem a servírovat do videopůjčoven. Postavy jsou mělké, prostředí jaksi papundeklové a akce příjemně dřevní, bez doteku moderních CGI technologií. Výsledkem je krajně tupé, leč zábavné exploatační sci-fi, kde Pam Grier flambuje děcka ručním plamenometem. Exterminátor cílí na ty nejnižší pudy. Stačí projít školní bránou a dopřát si sto minut trvající brainstorming. ()

Pecival

"Já rád formuji mladé mozky". Režisér komanda Mark L. Lester se před tím než natočil svůj béčkový Olymp sympaticky odvázal a předkládá divákovi naprosto ujetou záležitost. Koncept jedničky otočil totálně nahlavu, takže v roli "těch zlých" jsou tentokrát učitelé - respective učitelští roboti. Protože smradi jsou otravní stejně jako v jedničce musel fandit robotům - nicméně je to celé tak zcestné, že je to vlastně jedno. Musím ale vyzdvihnout absolutně geniálního učitele dějepisu, kterej si to šíleným způsobem vodil po celý film. Co se týče "klaďasů", ženská je hezká a maník taky docela ujde, takže nemám výhrady. Konec, který je totálně obšlehlý z terminátora mě vysloveně nadchl a díky němu dávám nakonec 4. ()

JančiBači

Keď som to videl ako malý chlapec, bolo to veľmi pôsobivé aj keď som vedel, že je to Béčko jak Brno. Po rokoch som sa k filmu vrátil znova.Už to samozrejme také pôsobivé nebolo, ale stále to bolo pozerateľné a efekty boli niekedy veľmi zábavné :) ()

Mr.Nigga

Totální nářez kalibru ráže B se skvělou písničkou v závěrečných titulcích :o) Filmy jako je tento, kde je šílená vize budoucnosti dotažena do absurdna, nezestárnou nikdy už proto, jak strašně hloupé byli i v době vydání. Pro maximální efekt je nutno vidět s dabingem. ()