VOD (1)

Epizody(9)

Jistý muž je unesen a uvržen do alternativní verze svého života. Podniká děsivou cestu spletí životů, jež mohl prožít, a hledá svou pravou rodinu, aby ji zachránil před nejhrozivějším nepřítelem, jakého si lze představit: před sebou samým. (Apple TV+)

Trailer

bobstock

Nevím jak zajímavé je čtení Crouchova románu, ale v seriálové vizi je to ultravážné až chvílemi zdlouhavé povídání o lásce k ženě a synovi v tom správném paralerním světě. Osobně mám tato témata o cestování, časohrátkách a jiných dimenzích rád zvlášt v pěkném filmovéh hávu. V tomhle ovšem více než věda, akce a tajemno převládá skutečně jen snaha o rodinný klid a i přes možnost zažívat jiné světy nám je moc nenabídnou, vlastně do doby než příběh vyřeší linku s Alicí Bragou to jde, ale zbytek mnohočetného Edgertona a dojmuvší rachitické figury Connelly už mě nijak zvlášt netáhl. Určitě by pomohlo zkrácení klidně i o 3díly či jen celovečerák, kde by postavy musely skutečně chvátat.  Seriál Dark je v tomto tématu zatím nepřekonaný.  60% ()

redsparrow

Kurz kvantové teorie a paralelních vesmírů pro předškolní děti. Všechno návodně a polopaticky vysvětleno, aby náhodou někdo něco nepochopil blbě (že celá premisa seriálu je fyzikálně úplně mimo, na to chčije Baryk). Okamžitě se soustředíme na veleklišé — Schrödingerovu kočku, aby bylo jasno. Pointu jsem chytil už tak v prvním, v druhém dílu. Navíc neskutečně utahané a to neustálé udivování se a rádoby poodhalování skutečnosti se děje tak rozvlekle, že mě to začalo silně nudit, i když jsem to zkoušel rozkoukat na 4x. Nepovedlo se a odloženo. Kniha je o dost lepší, ale taky žádná pecka, vyumělkovaný, "tajemný" způsob vyprávění, stejně jako tady. ()

Snayps

V dnešním světě, kde se to jen hemží seriály a mini-sériemi plných špatných efektů, jednoduchých zvratů a natahovaných záběrů, aby to aspoň bylo na 45 minut a 8 dílů je tohle překvapivá a skvělá podívaná. Překvapením pro mě nebyly ani tak zvraty takové jako to, že v seriálu je toho vidět opravdu hodně. Kvantovou fyzikou se nezabývám, ale hádám, že mnoho z těch kdo tohle uvidí také ne. Je vlastně hodně překvapivé, jaké komentáře tu jsou, protože ať už seriál dostojí své předlohy nebo ne, já jsem minimálně od Severance neviděl lepší seriál. Super vhled do paralelních světů bez Marvelovských nesmyslů. Ano, hrdinové dělají plno základních chyb, stejně jako by dělal člověk, který vlezl do "tý kostky" a vylezl tam, kde... no koukněte se na to sami. ;) ()

M.i.k.e

Série která se snaží těžit primárně z vděčných témat paralelních vesmírů a uvažování co kdyby (což určitě každý z nás párkrát udělal), ale nedaří se jí vytěžit svůj potenciál. Osobně bych uvítal kdyby to bylo méně rodinné drama a víc sci-fi thriller, který se zaměří víc na teoretickou/vědeckou část. Takhle je to sice ok, ale výrazněji do paměti se nezapíše…60% ()

Ahsoka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak ako to v živote plynie, je tak ako má byť. Dobré i zlé. Čarovne komplikovaný sci-fi seriál, ktorý je zároveň veľmi realisticky domyslený na podklade kvantovej teórie a príklade Schrodingerovej mačky s tým, že všetky zásadné otázky, ktoré v divákovej hlave vznikajú, sú postupne zodpovedané, pokiaľ sme dostatočne pozorní. Blake Crouch si dal námahu, aby seriál vylepšil oproti knihe o chýbajúce logické články. Príbeh je detailne prepracovaný, podmanivo strhujúci a majstrovsky vygradovaný s fantastickými závermi epizód. Škoda preškoda podpory vyraznejšou hudbou, i keď aj pozadím mĺkvejšie scény majú svoje čaro. Vizuálne tiež trošičku slabšie, čo sa týka rôznych katastrofických svetov. Sérial s takým prvotriednym námetom zaslúžil viac. Všetká česť za nápad aj prevedenie. 85%. ()

• Pôvodne mala Temná hmota byť filmom. Avšak pri písaní scenára mal autor novely Blake Crouch kvôli skratkovitosti pocit, že príbeh stráca dušu. (Ahsoka)