Stárnoucí Calvero (Charles Chaplin), kdysi všemi obdivovaný klaun, se pokouší vyrovnat s tím, že má svá nejlepší léta za sebou. Jednoho dne zachrání mladou tanečnici Terry (Claire Bloomová), která si chtěla vzít život, a nastěhuje ji k sobě. Péče o ni náhle opět dodává smysl jeho životu. Vrací jí sebevědomí a obstará jí divadelní angažmá. Terry se do Calvera zamiluje, on však její city odmítá. Přeje jí totiž šťastný život po boku mladého spisovatele Nelvilla. Tajně mladou ženu opouští a protlouká se jako tuctový pouliční klaun. Když Terry Calvera po několika letech náhodou záhlédne při pouličním výstupu, uspořádá pro něj vzápětí velkou benefici.

Tento tragický dojímavě sentimentální dozpěv za jednou kariérou je Chaplinův snad nejosobnější film - paralela mezi životními osudy Calverovými a Chaplinovými je zjevná. O to osudověji působí, že po tomto filmu byla Charlesi Chaplinovi zakázána další práce v USA: po pobytu v Evropě mu byl - ještě před uvedením jeho filmu SVĚTLA RAMP - znemožněn návrat do Spojených států, údajně pro neamerické smýšlení. Chaplin, rozhořčený jednáním Ameriky, vzápětí přesídlil do Velké Británie. (Quentin T.)

mac000

Nezapomenutelná společná scéna Ch. Chaplina a B. Keatona jako jeho partnera na jevišti. Škola němé komiky (ve zvukovém filmu). ---- V roli dívenky stojící na schodech se ve filmu mihla (tehdy osmiletá) Chaplinova dcera Geraldine ve své první roli (na další pak čekala celých 13 let). Ve filmu účinkovalo celkem sedm (!) Chaplinů... ()

Pavlin

Nádherný film,který pohladí duši a přinese radost i smutek.A o tom je život.Na takové filmy stojí za to do kina jít.Dokonalé Chaplinovo dílo.100 procentní fim. ()

PetrJulian

Nádhera. Ani v tak dlouhé stopáži nebylo ve filmu nic zbytečného, vše mělo smysl. Viděno takto, nevadila mi ani taneční baletní čísla, a to jinak na tanec moc nejsem. A ta nádherná Chaplinova hudba mi hraje v mysli doteď. ()

Desmi

Hluboké a originální hořkosladké drama, které mě překvapilo. Resp. Chaplin mě překvapil. Jeho stupidní humor, kterým se prezentoval ve svých groteskách se mi vždy hnusil a nemohl jsem ho vystát. To se nezměnilo. Tímhle snímkem si ale u mě přece jen trochu šplhl. Možná je trochu škoda, že se Chaplin nenarodil o 50 let později.. =) ()

Fender

Chaplin byl vskutku muž mnoha tváří, dokázal pobavit diváky a zároveň je rozplakat dojetím. Silný tragikomický příběh. ()

ReactLotus

Komediant Calvero (Chaplin) má svoje dni slávy už za sebou. Jedného dňa zachráni mladú tanečníčku, ktorá si chcela vziať život. Začne sa o ňu starať, čo mu vráti zmysel života. Vráti sa mu sebavedomie a chuť do života. Obstará jej divadelné angažmá. Viac o príbehu vám nepoviem.    Súhlasím s tým, že je to Chaplinov najosobnejší film. Sám som tu videl tú pomyselnú paralelu s jeho životom. Nádherný, dojímavý a žiaľ aj tragický príbeh. Smutný, ale krásny film. Finálna scéna je veľmi emotívna.   Chaplin má 3 filmy, kde aj hovorí. Diktátor, Monsieur Verdoux a Limelight. You must see all of them. Limelight je asi najdepresívnejší z nich. ()

Monniques

Naprosto úžasný a dojemný film. Limelight je zajisté skvost jeho dlouhé a krásné kariéry. Chaplin je prostě legenda. ()

kuri-noha

Charlie Chaplin posunul svět filmu od povrchnosti k dramatu a sentimentu. V dobách grotesek platil za hvězdu nejzářivější a pro mě osobně ještě stoupnul tím, že si snad jako jediný ze svých současníků dokázal udržet lesk i v moderní éře mluveného filmu. A nutno říct, že se slovy si dokázal hrát stejně mistrně jako s buřinkou a holí. Světla ramp jsou Chaplinovou pomyslnou tečkou za jeho kariérou (ačkoli pak ještě následoval Král v New Yorku). Podobnost mezi Calverem a samotným Charliem je symbolická. K tomu všemu opět krásná hudba od samotného Chaplina. ()

zdendap

Skvělý Chaplin, ale nejkrásnější scény jsou s Frigem (Buster Keaton). Připomělo to všemi milované němé grotesky zlaté éry. ()

Ljud#4

Neskutečně silný příběh a slovy nepopsatelný herecký výkon Charlese Chaplina. Žádný jiný film neměl tak hořkosladkou příchuť. Jestli se vás někdy někdo zeptá, co je hořká komedie, odpovězte LIMELIGHT. 9,5 z 10. ()

HoFikus

Pro mě jsou Světla ramp nejlepším filmem Charlieho Chaplina hned po Diktátorovi. Extrémně smutný film. Nikdy jsem ve filmu neslyšel tak skvělou hudbu , která by dokreslovala tak skvěle atmosféru. Charlie Chaplin byl prostě všeuměl. Hrát , produkovat , režírovat , zkomponovat hudbu a napsat scénář k vlastnímu filmu dokáže dnes jen málokdo. Myslím si , že v tomhle filmu zanechal Charlie i kus sebe samého. Kus , který ve tomto filmu zůstane navždy jako vzpomínka na staré dobré časy černobílého filmu. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd