Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

Narciska

Na jedné straně to má v sobě typickou výstavbu tehdejších filmů, napětí rostoucí, jak se blíží k závěru, kde si nemůžete být jistí ničím, ani že nezabijí hlavní postavy, a skvělé dialogy, na druhé straně určitý patos, asi dáno prostředím Bronxu, který film rozmlžuje do jakéhosi drogového rauše. Výjimečné pak také je, že si po dlouhou dobu nejste jisti, co je tím hlavním případem, o co vlastně jde, a pak to napětí spočívá i v tom, až se vám tohle odhalí. Film to činí realističtějším. ()

Rocky62

Další bolestivé zklamání, které budu rozdýchávat asi dlouho. Sympatické období, skvělý námět a skvělý hlavní herec a výsledek? Skvělá sračka, kterou doporučím svému dědovi, až nebude moci usnout. Pokud by tahle nuda s velkým N neobsahovala cca 3 cool scény, byl by to, i přes mou úctu k Newmanovi odpad jak vyšitej. Nezazlívám filmu, že chtěl pouze zobrazit chod každodenního amerického zločinu, i takové zpracování může být kulervoucím filmem, jenže když to režisér vše znázornil tak nevídaně nudnou formou, až se mi chtělo zvracet, tak se zkrátka nedá nic dělat. Kvůli počinům, jako je tento by se měl vytvořit na csfd i žebříček nejnudnějších filmů a je dost pravděpodobné, že Pevnost Apačů v Bronxu by figurovala možná mezi první dvacítkou. Proč bych tě měl zatýkat? Měl bych tě rovnou zastřelit, nasedni do auta, vypadni a cestou domu to napal do stromu. ()

Caine

Pro mě má i nefilmové zvláštní kouzlo. Když jsem to viděl jako počínající puberťák za totáče poprvé v televizi na ČT1, tak jsem musel nejdřív protrpět povinnou ideologickou přednášku k filmu. Tenkrát se to občas dělalo. Běžné řeči o prohnilém zkriminalizovaném kapitalismu + nějaké osobní zážitky z natáčení reportáže v Bronxu, jak je nahnali američtí poldové do služebního auta kvůli jejich vlastní bezpečnosti - místní nesnáší kamery. A tahle přednáška byla tehdy vážně výrazně delší než jindy. Nevím jak je na tom Bronx teďka, ale jestli je ten film opravdu autentický, tak to tam muselo být tenkrát fakt hrozný. Místo které vyvolává beznaděj a myšlenky nad smysluplností svých činů (aspoň u těch klaďasů)... ()

Malarkey

Tímto filmem jsem si uvědomil, jakou Paul Newman musel být v té době postavou v Hollywoodu. Dobrému hodnocení také přispívá fakt, že film jsem viděl v tehdá ještě vělice kvalitním dabingu a nemohl jsem si na samotné herce postěžovat. Nejvíce se mi ale líbí to, že film vlastně žádný zásadní příběh nemá. Obsahuje jen pár velkých herců, kteří hrají velké herecké role a hrají je s grácií sobě vlastní. To mě vlastně k radosti naprosto stačí. A fakt, že je film vlastně takovým výtahem do života policejní stanice v Bronxu mě už tolik nezajímá. Užívám si dvě hodiny tak, jako kdyby to byly moje poslední dvě hodiny a přemýšlím, jestli se někdy ještě takovéhle krimi gangsterky natočí, ale po chvíli přemýšlení pochybuju, protože v dnešní době lidi dávají především na akci a dialogy jdou stranou. Kde jsou tak ty časy, kdy se divák díval na film a řikal si, ty bláho tahle scéna je drsná, Paul Newman mluví tak drsně, že z toho mám zimnici. Přiznám se, že se mi to za poslední tak dva roky stalo jednou jedinkrát. A to když si Leonardo diCaprio užíval svojí poslední scénu v Prokletém ostrově. Nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Tady to máte vše jako na stříbrném podnose. Dialogy geniální, kombinují humor s vážností a i ve chvílích kde byste to nečekali dokážou překvapit. Tak to má být. Jenže komu to člověk v dnešní době má ještě cpát. ()

Mol

YOU'RE A GOOD COP, MURPHY. BUT I DON'T THINK YOU'D BE MUCH GOOD AT ANYTHING ELSE! I'M GONNA RUN FOR PRESIDENT. WHAT DO YOU CARE? Špinavý, barbarský a krutý to svět staré čtvrti Bronx! Heroin a metamfetamin se dají koupit na každém rohu, tak jako krabička cigaret a děvky prolezlé všemi chorobami lákají všechno a všechny, jen aby odvedly pasákovy v kožichu jeho díl. Paul spolu s Kenem tvoří skvělou partu a i sestřička bylo moc sympatická. Tahle čtvrť ovšem dobré konce nepřináší. ()

• Ve scéně, kdy John Murphy (Paul Newman) slaňuje ze střechy domu, můžeme v odrazu okna vidět postavu s kamerou na rameni. (Lumberjack)