poster

Pevnost Apačů v Bronxu

 • USA

  Fort Apache the Bronx

 • slovenský

  Pevnosť Apačov v Bronxe

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 1981, 121 min

 • Malarkey
  *****

  Tímto filmem jsem si uvědomil, jakou Paul Newman musel být v té době postavou v Hollywoodu. Dobrému hodnocení také přispívá fakt, že film jsem viděl v tehdá ještě vělice kvalitním dabingu a nemohl jsem si na samotné herce postěžovat. Nejvíce se mi ale líbí to, že film vlastně žádný zásadní příběh nemá. Obsahuje jen pár velkých herců, kteří hrají velké herecké role a hrají je s grácií sobě vlastní. To mě vlastně k radosti naprosto stačí. A fakt, že je film vlastně takovým výtahem do života policejní stanice v Bronxu mě už tolik nezajímá. Užívám si dvě hodiny tak, jako kdyby to byly moje poslední dvě hodiny a přemýšlím, jestli se někdy ještě takovéhle krimi gangsterky natočí, ale po chvíli přemýšlení pochybuju, protože v dnešní době lidi dávají především na akci a dialogy jdou stranou. Kde jsou tak ty časy, kdy se divák díval na film a řikal si, ty bláho tahle scéna je drsná, Paul Newman mluví tak drsně, že z toho mám zimnici. Přiznám se, že se mi to za poslední tak dva roky stalo jednou jedinkrát. A to když si Leonardo diCaprio užíval svojí poslední scénu v Prokletém ostrově. Nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Tady to máte vše jako na stříbrném podnose. Dialogy geniální, kombinují humor s vážností a i ve chvílích kde byste to nečekali dokážou překvapit. Tak to má být. Jenže komu to člověk v dnešní době má ještě cpát.(5.10.2010)

 • Chřástal
  ****

  Bronx má černou duši a Petrieho film má duši „sedmdesátek“. Nechvalně proslulá čtvrť se tu představuje jako místo, kterému nikdo „zvenku“ nerozumí a taky vám nepomůže, ostatně za jeho hranice se žádná z postav v průběhu děje nepodívá. Přestože film ve druhé polovině ztrácí tempo, převáží to nejenom několika silnými scénami, ale hlavně celkovým dojmem a svou, řekl bych, důsledností. A závěr je jednoduše skvělý(29.8.2009)

 • Pavelpi
  *****

  Murphy a Corelli jsou obyčejní pochůzkáři,kteří nevyšetřují vraždy a přepadení.Vyšetřují pasáky,blázny,rovnají manželské hádky a rodí děti.Neznají nic jiného než policejní práci,ale mají svou čest a smysl pro povinnost.Myslím,že film je neprávem opomíjený,protože ukazuje práci policajtů úplně jinak,než ostatní filmy.Jsem přesvědčený,že Murphy je právě ten správný chlap,kterému můžeme klidně zavolat i v noci,že je problém a on sice brblá,ale vždycky přijede.Proto musím filmu dát plný počet hvězdiček.(15.9.2010)

 • Ještěřák
  *

  Jestli byl ten film kdy dobrej, tak pěkně rychle zestárnul. Takhle je zralej na nůžky - fik šmik a prošmikat se do rozumnějších řekněme 80ti minut. Ňůmenek pořád dokolečka rokuje cosi o policejní morálce nebo apaticky hřaduje v policejním kurníku, ale bůhví jakým omylem to nemá ani razanci, ani sílu - až jsem byl překvapenej. Holt nuda a bída v Bronxu s jednou, dvěma "wow, WTF" scénama.(22.12.2009)

 • Listeroman
  ****

  Fort Apache hodně věrohodně zachycuje dobu a notorickou atmosféru v Bronxu v 70. letech. Příběh se částečně podobá Serpicovi (1973) a působí trochu jako protipól k Příběhu z Bronxu (1993). To zlé, na čem De Niro paradoxně našel dobro, je zde vyjeveno hodně naturalisticky. Je to příběh obyčejného poldy, který ovšem nepůsobí jako žádný hrdina. John Murphy naopak zapadá do špínou prolezlé společnosti, kterou ovládá drogová mafie.(7.2.2017)

 • - Ve scéně, kdy John Murphy (Paul Newman) slaňuje ze střechy domu, můžeme v odrazu okna vidět postavu s kamerou na rameni. (Lumberjack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace