VOD (1)

Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

ClintEastwood

Vrazi, lupiči, děvky, pasáci, drogoví dealeři, narkomani a podobní otrapové. Přesně mezi touto sebrankou si musí denně vydělávat na chleba policista Murphy (Newman) a jeho kolegové, kteří se zde protloukají životem. Pevnost Apačů nemá nějaký souvislejší děj či silný příběh, je spíš poslepována ze spousty scén, které jsou ovšem velmi zajímavé a dokonale poodhalují divákům odvrácenou stranu New Yorku a život v ulicích, do kterých se člověk bojí vkročit i za bílého dne. Všem vévodí asi závěrečná sekvence v nemocnici, policejní teror nevinného muže na střeše domu či Pam Grier a její vražedné metody. Film je dobře natočen, ani chvilku nenudí a Newman zde předvádí svůj typický nadstandard. Už jsem si myslel, že mám všechny jeho klasické snímky zhlédnuté, ale stále ještě ne. Pevnost Apačů v Bronxu totiž mezi klasiku patří a až do dnešního dne mi z neznámých důvodů unikala. Kvalita. ()

destroy83

Kvalitní snímek z prostředí drsné čtvrti New Yorku hemžící se pasáky, kurvami, zkorumpovanými policajty, drogami a chudobou - špinavého Bronxu. Ústřední postavou dílka je zásadový policajt Murphy, který je se svým parťákem jeden z mnoha polišů sloužící v Pevnosti Apačů, jak místní nazývají policejní stanici, na kterou nastupuje kromě problémů způsobených ve vlastních řadách také nový šéf. Ve společnosti Murphyho nabízí tvůrci divákovi projížďku hlídkovým vozem čtvrtí špíny a beznaděje, řešení několika případů, pár zlomových životních rozhodnutí a různé epizodky ze života tamějších obyvatel, které bezútěšné prostředí stejně jednou semele, ač dodržují zákon či se pohybují mimo něj. Dílko stojí především na skvělé postavě Murphyho, ale za zmínku stojí také role vražedné kurvy s žiletkou, které se zhostila Pam Grier. Dále divák zajisté ocení dobře vystavěný příběh s decentním množstvím akce a spoustou kvalitních dialogů, které jej drží přes dvě hodiny z dosahu nudy. Přes všechny vyřčené klady mi ovšem ve snímku něco scházelo, možná vice dramatičnosti a méně komediálně vyznívajících scén či více syrovosti a krvavosti. Ale i tak je FORT APACHE THE BRONX kvalitním a hlavně netuctovým snímkem z policejního prostředí, který s přehledem dosahuje na čtyři poctivé hvězdy. ()

Mol

YOU'RE A GOOD COP, MURPHY. BUT I DON'T THINK YOU'D BE MUCH GOOD AT ANYTHING ELSE! I'M GONNA RUN FOR PRESIDENT. WHAT DO YOU CARE? Špinavý, barbarský a krutý to svět staré čtvrti Bronx! Heroin a metamfetamin se dají koupit na každém rohu, tak jako krabička cigaret a děvky prolezlé všemi chorobami lákají všechno a všechny, jen aby odvedly pasákovy v kožichu jeho díl. Paul spolu s Kenem tvoří skvělou partu a i sestřička bylo moc sympatická. Tahle čtvrť ovšem dobré konce nepřináší. ()

Martin741

Presne takto to mam rad, New York zobrazeny nie z tej nablyskanej strany , Murova Ulica alebo cesky Ulica Zdi .... ale spina, prostitutky, zlodeji , pasaci, drogy, nasilie, vrazdy, lupeze ... este aj blato, bahno, kaluze .... proste svet New Yorku z uhla pohladu lumpenproletariatu. Takto to mam rad, k tomu este slusny herec Palo Novomuz /Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid/ a vyborny Ken Wahl /Race for the Yankee Zephyr/ ako jeho partak. Nad absolutoriom ani rozmyslat nemusim : 100 % ()

bolan

Jeden z řady vynikajících filmů, svojí atmosférou patřící do zlatého fondu amerických krimošek 70-tých let, které dýchají svojí autentickou atmosférou špinavých předměstí. Takové filmy už se nikdy točit nebudou. Je v nich totiž zachycen obraz doby, který i přes moderní technologie nikdo už tak věrohodně zachytit nemůže. Ke všem těmto dílům cítím obrovskou nostalgii a proto je mám tak rád. ()

• Ve scéně, kdy John Murphy (Paul Newman) slaňuje ze střechy domu, můžeme v odrazu okna vidět postavu s kamerou na rameni. (Lumberjack)