Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

bouncer

Nemůžu si pomoci, ale i přes krásnou animaci je to pro mě jen průměrné anime. Hlavním důvodem je asi příběh, který sice na první pohledvypadá na zajímavé sci-fi, ale při sledování zjistíte, že scénář je přeci jenom trochu odbytý a potom to celé nedrží pohromadě. Škoda, ale spojení Jižní Korea-USA klasiky z Japonska v žádném případě nepředčilo. ()

Terva

A.D. 2142.....pořád jen prší......... Něco jako antiekologický sci-fi snímek o městě, které využívá odpadky jako energii, ale aby udrželo obyvatele pod svou kontrolou potřebují mít stále znečištěné ovzduší. Cesta aktérů ke slunci je však trnitá a vyžaduje oběti. Láska dvou hlavních hrdinů vnese do příběhu i romantiku. CITÁT - Moře i nebe jsou prý modré, dočista modré......... Chvilkama mi unikal smysl a někdy jsem se i nudil. Jinak má film dobrou animaci, povedenou hudbu a je pěkně ozvučený. ()

Folpa

Souhlasím s většinou tady. Bohužel velmi nevyužitý potenciál. Skvělá animace, základ příběhu také, ale provedení už ne. ()

ledzepfan

Předvídatelný(neoriginální)příběh, plný kýčovitých situací oblečený do perfektní animace...Nic víc-nic míň. ()

Pirkaf

Po grafické a hudební stránce dokonalé. Příběh není podle mě vůbec neoriginální, jak se snaží mnozí tvrdit, zejména hlavní nápad s městem, které žije ze znečištění, tak se snaží aby ho neubývalo. Zápletka je sice poměrně jednoduchá, nicméně na pět hvězdiček u mě hodnocení stouplo díky skvělému závěru. ()

Freemind

Anime příliš nesleduju, ale tady jsem si pošmáknul - skvělá hudba a brilantní vizuální stránka naštěstí nejsou jen berličkami, samotný příběh je dostatečně záživný a ... normální. Určitě jde o jeden ze světlých okamžiků žánru. ()

fmash

Podepsal bych většinu výhrad, co zde zazněly (např. imf, DaViD'82), ale přesto je to velice nadprůměrná podívaná a subjektivně hodnotím nikoli maximálně, avšak pod 4 nemohu. ()

Scylla

Forma převažuje nad obsahem. Pod skvostným kabátem se skrývá jednoduchý příběh, který ani zdaleka nevyužil svůj potenciál. ()

Jonash87

Vizuální pastva pro oči! Neskutečné animace, kombinující hned několik různých technik, jsou opravdu úchvatné a dodávají příběhů působivou atmosféru. Mrzí jen scénář, který zejména ke konci krapet tápe. Závěr mohl dopadnout určitě povedeněji a méně na efekt. Přesto pro mě zasloužené čtyři hvězdy. ()

dezorz

Jeden z tych korejskych filmov, ktory sa mi aj pacil, aj napriek prazdnym miestam, je prave tento animovany snimok. Snad pri kreslenych filmoch mi ta nedokonalost a klisovitost, pritomna aj v lepsich korejskych dramach az tak nevadi. Kto vie. ()

Aelita

Nestačí anime dobře nakreslit. Ani zaměnit ropu znečištěním. Ani rozdělit lidskou společnost. Ani vložit lásku. Ani vnést do lásky soupeření. Ani nechat mrznout dětičky. Ani spustit revoluci. Ani nechat odlétnout hrdinu ke slunci. Ani měnit hloubku ostrosti a simulovat zpomalovačky. Nic z toho nestačí, pokud ze všeho nakonec vznikne pouhá slepenina obrazů bez vazby a příběh bez duše. ()

Pitam

Neskutečný vizuál. Pro mě osobně velmi zajímavá kombinace klasických anime postav a kreseb s renderovaným pozadím. Místy z těch záběrů až oči přechází a člověk jen žasne. Povedla se i ponurá atmosféra postapokalyptického světa, které napomáhá i vcelku nenápadná, ale moc příjemná hudební kulisa. Zatím samá pozitiva, tak proč vlastně dávám "jen" průměrné hodnocení? Děj se odvíjí ve vcelku pomalém tempu, až bych řekl, že je zbytečně rozvleklý, takže ani těch několik akčních sekvencí to moc nespraví. To by tolik nevadilo, protože tím byl umocněn pocit všeobecné zkázy a beznaděje. Více mi vadila průhlednost a naivita, kdy člověk věděl už dávno dopředu, jak se příběh bude dál vyvíjet. A pak ta snaha za každou cenu zdůraznit ekologický odkaz - ta byla, myslím, vcelku zbytečná. Ale pokud máte rádi anime, film rozhodně stojí za to vidět, a to ne jen jednou. ()

ZIASystems

Tak tak, to co rekl Jhershaw, akorat postavy mi přišly ještěo něco plošší a příběh ještě nedotaženější. Ale hudba je opravdu pěkná ;) ()

destroy83

Výborný animáč z postkatastrofického prostředí, ve kterém sledujeme znovushledání Shui a Jay. Ovšem nyní stojí na opačné straně barikády. Jay je členkou ochranky uzavřeného města Ecoban, kterému dochází energie a Shua je tzv. Mariánec, který s dalšími žije mimo město. Mariánci jsou zneužíváni na těžkou práci, tudíž mezi nimi vznikají buňky odboje, ve kterých se pohybuje i Shua. Animace je zde opravdu vynikající, samotné ztvárnění postkatastrofického světa je také naprosto dokonalé a bojové a akční scény jsou na vysoké úrovni. Také hudební stránka tohoto dílka je skvostná. Ovšem samotné pojetí příběhu je v některých místech dosti slabé a nedotažené, samotné postavy nemají místo se divákovi více představit, což je škoda a snímek tím dost utrpěl. Hodnotím čtyři hvězdami. ()

pakobylka

Správně deprimující, temná apokalyptická budoucnost, hlavní hrdina žijící na periferii … a jeho přítelkyně z dětství, která patří do týmu "vyvolených“ z města snů. Pochopitelně se najde i neústupný sok v lásce, který k dosažení svého cíle nepoužívá zrovna nejčestnější metody. Kromě toho Zemi hrozí další rozsáhlé znečištění ... Znečištění, které město Ecoban nutně potřebuje k životu, protože z něho získává energii - jenomže zdroje po letech hojnosti vysychají a tudíž je třeba způsobit menší ekologickou katastrofu. Logicky musí následovat pokus našeho hrdiny o její odvrácení - vedený utkvělou touhou po modrém nebi a slunci nad hlavou ... Úchvatné a do detailů propracované výtvarné ztvárnění podtrhuje podmanivá hudba jakoby z jiného světa. Je pravda, že příběhu by slušela delší stopáž s promyšlenějším scénářem a lépe vykreslenými charaktery jednotlivých postav, ale v tomhle případě se přikláním k vyššímu hodnocení. A protože jsem docela překvapená a odvázaná z námětu a hlavně z jeho zpracování - včetně strhujícího finále, neodpustím si malou poznámku, která s tímhle filmem vůbec nesouvisí --- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! --- Bože, nějak takhle měl přece skončit třetí díl "Matrixu“ !!! Alespoň jsem si to vždycky představovala. Ne jenom křehkým příměřím a pouhým obnovením rovnováhy virtuální reality, která nic podstatného neřeší - sebeobětování Nea mělo přinést alespoň příslib nějaké SKUTEČNÉ změny … Změny, která by třeba až někdy v daleké budoucnosti umožnila strojům brát si energii odjinud nežli - řekněme - z "lidských“ zdrojů a lidské rase by přinesla naději na normální život. Ale to je jenom taková moje zcela soukromá, dnes už bezpředmětná a možná i hloupá vize - a navíc sem nepatří, i když ji nemůžu dostat z hlavy. ()

AGO

Hlavnou dominantou filmu je grafická stránka, ktorú tvorí dokonalá súhra počítačovej a kreslenej animácie. Scenár je prekvapivo “dospelý” a nenudil som sa ani minútu. Akčné scény su zrežírované veľmi efektne. Charaktery postáv však niesu dotiahnuté úplne do konca. Ale aj tak je to jedno z najlepších animé. Mám totiž slabosť pre príbehy (nech sú vyprávané akoukoľvek formou), ktoré kritizujú znečisťovanie tejto planéty. ()

tom88

Miestami prekrásna animácia a zvuk, no miestami príliš obyčajné. Dej je chaosný, no celkom dobrý. Podobných sci-fi by malo vznikať viac, dokonca aj podobné vizuálne spracovanie je veľmi príťažlivé. Postavy nie sú vínimočné, ale hrdinské motívi sú fajn. Na podobné kúsky sa teším čo raz viac, ale v porovnaní s Vexillom 2077 je to oveľa slabšie. 68% ()