Komentáře uživatelů k filmu (337)

 • Segrestor
  ****

  Tento koprodukční film začal být od začátku docela zajímavý. Naprosto brilantně zachytil dobovou revoluční atmosféru a z krásné Salmy Hájkové udělal, díky té ochranné palisádě nad očima, místo Fridy frigidu. Laškování s tím donchuánem Molínou dalo na frak mé již tak roztěkané pozornosti, která se uchytila teprve až s příchodem Lva Davidoviče Trockého. Tak se nám to tam zašmoulilo, že jsem byl nakonec rád, že občas došlo i na ty její obrazy, to mlno jejího výtvarna. PS: Ještěže si to ta Salma Hájková v jiných filmech vytrhává, fakt...(22.7.2012)

 • Desiree
  *****

  Kde se bere v některých lidech, kteří sami trpí, tolik síly, tvořivosti, radosti ze života, schopnosti pomáhat druhým...? Tleskám Julii Taymorové! Téměř každý záběr připomíná uměleckou fotografii. Ač jsou zde některé pasáže evidentně zidealizované ( včetně vzhledu samotné Fridy ), je tento film velmi inspirativní. A to nejen pro výtvarníky, kteří po shlédnutí filmu, mají takovou chuť tvořit, že zakopnou v předsíni, když si běží pro štětce a barvy. Takže až mě přestane brnět ten ukopnutý palec, dám se hned do toho. Hodím emoce na plátno, no...uvidíme...(26.4.2006)

 • Pan Filuta
  ****

  8/10 První čtvrtina filmu mě strašně vyděsila v dobrém slova smyslu. Stoprocentně dle mého gusta. Jenže pak následovaly slabší pasáže. Na životopisný film je dvouhodinová stopáž v dnešních poměrech monumentálních snímků tak trochu Popelko. Ovšem v tomto případě velice vkusnou.(9.12.2006)

 • ladko
  odpad!

  Film som nevidel dobrovoľne, dotiahli ma naňho do kina 2 spolužiačky, čo sa odráža aj na mojom hodnotení. Umenie nie je moja šálka kávy. Film si udržal moju pozornosť asi prvých 20 minút, potom som už len bojoval so spánkom. Musím ale povedať, že spolužiačkam sa film veľmi páčil:)(13.1.2007)

 • baribal
  ****

  Jestli by měl být název filmu nějak upraven, tak rozhodně by to nemělo být na "život a dílo Fridy", ale pouze "život..".. o jejím díle se toho moc nedozvíme, mnohem důkladněji je ve filmu zabrán její soukromý život, což určitě není na škodu. Nejlepší role Salmy Hayek.(16.11.2012)

 • depony
  *****

  Salma Hayek coby mexická národní malířka Frida Kahlo je naprosto úžasná. I když dle dobových fotek a maleb je jasné, že Frida byla méně krásná. Film s nádhernou hudbou, charakteristickou pro Mexiko, film plný barev, film plný bolesti, nadějí, revolucí ... Určitě má své mouchy, ale těm nehodlám věnovat pozornost. Dojem z tohoto filmu je natolik silný, že drobné nedostatky ignoruji!(6.2.2007)

 • Marek1991
  ****

  Temperamentné, horkokrvné, živé, vtipné a kruté. Veľmi dôveryhodný životopisný film jednej významnej mexickej umelkyne. Len škoda, že nebola zrovna idolom krásy. Jej tvorba však vyjadrovala trpkosť, horkosť a tragikomédiu života. Celkom svižné tempo, žiadne vyrábanie hlúpostí, lenže film uplynie ako keby sa ani nič nestalo. Farebný bohémsky život manželskej dvojice, ktorá oplývala okrem komunistických ideálov aj veľkým umeleckým nadaním. Myslím si, že sa tento film oplatí vidieť preto, ako prijala táto osoba, ktorá bola mrzáčkou, svoj osud. Silné výpovedné hodnoty alebo nejaké excentricity ako od klauna z horskej dráhy nečakajte, ale môže vám prifarbiť váš deň.(22.7.2012)

 • Borrtex
  ***

  Bohužel, tento snímek mě příliš nezaujal. Průměrné životopisné drama, jehož děj se nijak zajimavě nevyvíjí. Na druhou stranu herecké výkony (překvapivě spíše ten Alfredův) to celkem doladily a za povedený závěr tomu mohu dát s čistým svědomím 45%.(30.11.2014)

 • SaNcHeZ_cz
  ****

  Působivé zpracování životního příběhu mexické malířky. Díky hravosti, hudbě a hereckému koncertu tak rozkrývá divákovi cestu životem plným jižanského temperamentu.(24.3.2011)

 • gogos
  *****

  Kdyz sem to zapnul, bezela zrovna nejaka ta kolaz, rikam to zase bude hovezina. Ale nakonce se z toho vyklubal nadherny film s vynikajicim vykonem Salmy Hayek.... Boze jak to je nadherna zenska!!! uz za to telo by film zaslou zil minimalne 3*...(9.10.2007)

 • Orlau32
  *****

  Životopisný film mexické malířky Frídy Kahlo, která teprve v 80.letech minulého století došla uznání. Myslím, že to je životní role Salmy HAYEKOVÉ. Režisérka Julie Taymorová předvedla divákovi vyčerpávajícím způsobem život malířky, která pracovala a žila bez předsudků a v podstatě byla bisexuální. Ukázala i její milostné avantýry, které v době jejího působení byly přímo skandální pro tehdejší společnost. (Ono některé věcí by neprošly ani v 21.století). Bouřlivý život s malířskou hvězdou Diegem Riverou (Alfred MOLINA) byl ukázán jako vztah plný lásky a rozporů dvou velkých umělců. Kdo miluje životopisné filmy, nebude litovat.(29.12.2008)

 • Damiel
  *****

  92 % - Salmu Hayek opravdu můžu, s Fridou se vymazlila, bylo vidět, že to byl její vytoužený projekt a její krev. Prostě to nehrála, ona to prožila. Fred Molina taky velmi dobrý, se Salmou k sobě dobře pasovali. Krásně barevně vymalovaný film, u kterého mi snad vadilo jedině to, že Banderas byl vypichován na plakátech a DVD, ačkoliv tam strávil asi tři minuty...(25.5.2006)

 • blackrain
  *****

  Salma Hayek mě nepřestává překvapovat. Herecké obsazení se opravdu povedlo. Ano, Frida byla extravagantní a divoká, ale měla obrovský talent. Obdivuhodná a pozoruhodná žena. Diego Rivera jí byl souzený. Ani jeden z nich nebyl svatý. Na tenhle film dlouho nezapomenu.(4.8.2009)

 • Vojcl
  ***

  Po řemeslné stránce solidně natočené životopisné drama se všemi prvky, jaké by podobný snímek měl obsahovat. Salma vskutku vložila do své postavy úplně všechno. Potěší i mini-role Nortona, Banderase či Geoffrey Rushe. Ale bohužel asi nejsem příslušníkem té správné cílové skupiny diváků. Jednou větou je to film o emancipované ženě, natočený emancipovanou ženou a s emancipovanou ženou v hlavní roli, tudíž je jasné komu je určen :-) Já se bohužel místy trochu nudil. Kromě toho zobrazovat komunistické svině jako byl Trockij jako nějakého hodného staříka je mi trochu proti srsti.(19.6.2011)

 • L_O_U_S
  ***

  Sympaticky natočené a zahrané, přesto bych více ocenil větší důraz na umělecký život Fridy (i když chápu, že osobní a profesní stránku nejde vždy dost dobře rozpojit, zvlášť zde). (754., 7. X. 2012)(12.10.2012)

 • rt12
  ****

  Nejvíc mě překvapil kvalitní výkon Salmy Hayek. Jde o poměrně zdařilý životopisný snímek o Magdaleně Carmen Fridě Kahlo. Přesto doporučuji nastudovat si její životopis, protože vše není ve filmu řečeno. Její životní peripetie byli od dětství zajímavé a důležité pro její dráhu malířky .(19.5.2014)

 • Aleee89
  ****

  Tak tohle se mi líbilo a trefilo se mi to do vkusu! Opravdu realistické a hodně výborně zahrané. Život malířky Fridy Kahlo mě zaujal, takže si o ní zjistím díky tomuto filmu i něco víc. Líbila se mi hudba, mexické prostředí, prostě paráda, která si nic nevymýšlí, ale hlavně popisuje skutečný život skutečného člověka, čímž u mě tento film získává body.(9.6.2014)

 • YURAyura
  odpad!

  Jak vidno, Salma chtela Fridu poamerictit a udelat z ni neco jineho. Tak to se ji tezce podarilo(11.10.2005)

 • Skip
  *****

  Krásný film o neobyčejné ženě s obrovským nadáním a jedinečnou schopností přenést své radosti, ale především bolesti na plátno. Její obrazy jsou úchvatné, nemohou nechat člověka chladným.(25.10.2007)

 • Freemind
  ****

  Tyhle filmové pocty končí obvykle hodně špatně - o to víc jsem rád, že se biopic věnovaný Fridě Kahlo podařilo ukočírovat s takovým šmrncem a noblesou. Zafungovaly snad všechny prvky, které jsou obvykle kamenem úrazu podobných projektů: charakterově i řemeslně bezchybné herecké obsazení, scénář (navzdory přesvědčení četných filmařů život každého zhýralého umělce nemusí být perfektním námětem na film) a hlavně vizuální stránka, která je věrná tvorbě hrdinky a zároveň vkusně zakomponovaná do filmu tak, jako snad v žádném jiném díle. Bravo, poklona, respekt.(5.1.2015)

 • Beagle
  *****

  Frida Kahlo je zatím životní rolí Salmy Hayek, režijní taktovka vždy originální Julie Taymor a jedinečnost ženy, kterou Salma na plátně ztvárnila, na tom měly nemalou zásluhu. A něco tak niterného, jako jsou obrazy titulní Fridy, vidět ožívat na plátně, to určitě stojí za to.(22.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace