Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

LeoH

Jeden z pixarovských vrcholů, který dokáže vehnat do očí slzy smíchu i dojetí, výtvarně a animačně excelentní a s poselstvím, proti kterému nelze říct ani popel. Nebýt místy příliš očividného dojímacího inženýrství a občasné ztráty vypravěčského dechu v druhé půli, bylo by to jasných *****. ()

Mr.Ripley

Jsem si jistý, že s druhou projekcí se na té vlně nepřeberných chutí svezu k páté hvězdě. Takhle mi k dokonalosti chyběla inteligentní hlavní postava. Ono sledovat neustále křepčícího zrzavého idiota krapet bolí. ()

Motinski

Nikdy som si nemyslel, že budem unesený z toho, že sledujem krysu ako varí. Ale stalo sa. Pixar potvrdil svoju extra triedu a okrem jedál nám naservíroval jednoduchý, no krásne odrozprávaný príbeh. Schoval v ňom presah do skutočného života a témy ako priateľstvo alebo diskriminácia preniesol do formy čo pochopia aj deti. Animácia bola nádherná a bavilo ma sledovať všetky detaily s ktorými sa vyhrali. Krásne prostredie Paríža, množstvo nápadov, vtipných situácií a postav, všetko doplnené hudbou typickou pre miesta kde sa nachádzame. Finálny konflikt som čakal viac vygradovaný a možno by som to aj trochu skrátil (stačilo by orezať začiatok) ale aj tak išlo o fajn oddychovku čo vedela prirodzene rozosmiať. A to je pri takýchto animakoch hlavné. ()

Remivsremi

Zábavné postavy, krásné prostředí Paříže, úžasné jídlo a krysák, kterého si okamžitě zamilujete. Navíc, jak je dobrým zvykem kvalitních animáků, je zde nosná linka o rodině, přátelství, odhodlání a lásce k tomu, co nás činní šťastnými i když to ostatní nemusí zcela jednoduše přijmout či chápat. ()

Struhy

Po všech stránkách parádní animovaný film, dotáhnutý do těch nejmenších detailů. A hlavně zábavný! Dlouho si nepamatuju, že bych se takhle u "Pixaru" bavil ... 5* ()

LordSnape

Po Toy Story a Době Ledový konečně animák, který mě opravdu chytl za srdce a kterému mohu s klidem v duši udělit abosolutní hodnocení! ()

Honzíno

Výtečná záležitost jest Ratatouille, jež byla skutečně krásně naanimovaná. Za nevšedním námětem se však skrývá tuctový scénář. Jenže zase ho tvůrci obalili do sametového hávu. Velká zábava, jenže na pět můj zážitek prostě není. Nebudu toto hodnocení dávat jak se píše 'z povinnosti'. 80-90% ()

Kikania

Za najlepší kreslený film by som to nepovažovala, ale páčilo sa mi to, pretože to bolo vtipné a milé. Hneď ma to zaujalo a oceňujem aj dobrý námet. Z filmu som mala urobené dve časti, pretože mi rovno do filmu niečo prišlo. Ale keď už ja dokážem vstať od filmu s vedomím že si to dopozerám neskôr, tak to znamená že mi to nejak extra dych nevyrazilo... ()

Wall-E

Asi se teď dotknu Johna Lassetera, ale nejlepší vypravěč Pixaru je Brad Bird. Jeden z nejlepších animáků všech dob. Je to jeden z těch, na které se můžu podívat několikrát a vždy se mi líbí ještě víc. Vtipný, dojemný a tak realistický, že u něj vždycky dostanu hlad :-) ... No řekněte, kde by dnes byl Disney bez PIXARU? ()

Dado

Dlhšie som si lámal hlavu nad tým, ako by som mal toto hodnotenie napísať a vyjadriť v ňom všetky pocity. Nakoniec som však prišiel na to, že žiadne dlhé eseje tu zverejňovať nemusím. Ratatouille je pre mňa osobne skrátka vrcholom tvorby Pixaru a možno dokonca najlepším animovaným filmom, aký kedy vznikol. (95%)Slovenský dabing je po všetkých stránkach vynikajúci. ()

Karush

Náš hrdina Remy, nevie len to, čo potrebuje dav, ale tiež presne pozná aj recept, po čom všetci diváci a aj najodstrašujúcejší kritici si oblížu všetky prsty. ()

Qitek

Jako že auta žijí vlastní život snesu, i když sentimentu a country tam na mě bylo až až... Ale krysa vařící v lidské luxusní restauraci je na mě už do prdele trochu moc. A vaří ještě tak elegantně a báječně, až se tomu chce jednomu zvracet. Ale jinak o.k. ()

kinghome

86%?? To jako vážně? Od Pixaru jeden z nejslabších animáků vůbec. A k tomu se mi vůbec nelíbila animace. Vtipů tam bylo po skromnu a příběh mě nějak nenadchnul. Dobře 70% bych ještě bral ale 86% je příšerně přehnaný. ()

hallelluja

Potkan Remy - po Glumovi môj najobľúbenejší animovaný schizák. A ak by to šlo, natisla by som mu okrem čsfd-hviezd aj tri Micheliny. ()

Lachtaan

V moři animovaných filmů pro děti se Ratatouille naprosto zaslouženě pohybuje v tak vysokých číslech. Jistojistě některé pasáže dýchají atmosférou, která až příliš tlačí na počáteční nepřízeň osudu a postupnou cestou za jejím odstraněním, ale Remi byl už od první minutky této podívané tou nejsympatičtější krysou v historii animovaného filmu. A přeci jen - v onom roce 2007 byla primární zápletka pekelně originální. Prozatím můžu mluvit o Ratatouille jako o pravděpodobně nejpovedenějším snímku z prostředí gastronomie. ()

elle

Není mnoho věcí na kterých se lidé shodnou tak jistě, jako že krysy a jiní hlodavci s podobným brr-chlupatým ocasem nemají v kuchyni co dělat. Bořit tak hluboce zakořeněnou (a popravdě oprávněně vybudovanou) představu je opravdu obtížné zadání, o které by si méně schopní tvůrci prostě vylámali zuby. Ale i já jsem kryse fandila a s jistým hlubokým, hlubokým nádechem jsem polka i tu kuchyň plnou krysích kuchtíků. Děti se bavily a já jsem tleskala vtipnému příběhu, přesvědčivě zachycenému francouzskému šarmu (dotaženému i v odkoukaných charakteristických gestech), krásné galerii povat a kupodivu i kouzelně uvěřitelnému konci (překvapení). Naprosté vítězství krys a gurmánů. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)