Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

LadyPig

Když pominu, že jsem potkaní máma a ke kuchařině mám také dost blízko, je to stejně naprosto geniální film :) ()

xenopus

AA udělena zcela po zásluze, je to skvělý animovaný film. Ale pro mě je to jen pořád za vlasy přitažený (místy doslova, jestli si vzpomínáte na potkaní techniku vaření) příběh vhodný spíš pro děti. Pro mě jako pro dospělého ale perfektní odreagování a při vyslovení názvu některých ingrediencí jsem úplně cítil jejich vůni a chtěl jsem jít uvařit něco dobrého. Ne uplně tu zapečenou zeleninovou šlichtu pro sedláky, spíš nějakou flákotu... No co, každej přece může vařit! ()

IvonaK

Hrozně milý film o tom že se mohou kamarádit i bytosti zcela odlišných světů. Stačí se jen vzájemně dohodnout. Ale už jsem to viděla mockrát, takže v současnosti už takové nadšení nesdílím. ()

Godhaj

,,But who do I thank for the meal?“ Animák o roztomilé myšce, která vaří, pohladí po duši. Animace je krásná a postavičky sympatické, teda až na hlavního lidského hrdinu, který je na můj vkus až příliš potrhlý, ale to je snad ve všech animácích. Trochu zmatený jsem byl z příběhu, který obsahuje tolik zvratů, že by to vystačilo krásně na dva filmy. Jenže tvůrci je všechny nacpali do jednoho, takže když už jsem měl pocit, že film končí, přibyla ještě jedna zápletka. Natahovaný závěr už tak ztratil tempo. Také mnoho moralizování a filozofování mi přišlo únavné. ()

Mkartaylas56

Po delší době jsem se opět vrátil k mé velmi oblíbené pixarovce a ani po letech mě nezklamala a připomněl jsem si její kouzelnost, skvělé postavy, příběh, animaci a i závěrečné poselství. Tohle a ještě více tvoří Ratatouille: jednu z (podle mě) nejlepších pixarovek a hodnotím ji 90%. ()

papadoce

Tak na ratatulky už mám recept. Ale zatiaľ sa naň nechystám lebo mám v pláne ešte iné úžasné výzvy. Pravdou je, že doposiaľ priemernú rozprávku som si užil omnoho viacej teraz, keď trhám v kuchyni vlastné čerstvé bylinky, než predtým, keď som bol len skostnatený konzument. Animácia je aj po rokoch špičková a potkan Remy je veľmi veľmi sympatickým hrdinom. Pri scéne s kusancami som sa sladko rozosmial. Inak tam veľa vtipu nebolo, bolo to skôr milé než vtipné, ale vlastne na tom to je aj založené. Milujem ten moment, keď sa mu zjaví detstvo. Úžasné. Na chuť tejto rozprávke som prišiel po hodne dlhom čase, takže mením hodnotenie a zvyšujem o štipku hviezdy. “Neznášam falošnú skromnosť, je to len iný spôsob klamstva.” Jedna kuchyňa mi ale hrozne chýba. ()

LukeSharp

Pixar je nejlepší.Pixar je best!! Nemůžu si pomoct. Chci chválit,chci chválit moc,chci přehánět až mi z toho bude zle. Jsem nadšen,okouzlen,uchvácen,dojat,..... (asi dalších 150 superlativů). Ostatní animátorské dílny prostě nejsou ani v nejmenším konkurenceschopné. Tam kde jiní mají přemíru poselství,špatně rozvžené vtípky(které většinou ani vtipné nejsou),srdcervoucí,ale přesto k uzoufání nudné scény,Ratatouille je vypracován do posledního detailu,všechno šlape přesně tak jak má,načasování je výborné,prostě dokonalost sama. Ale místo čtení těchhle keců se raději podívejte sami a jestli se vám to nebude líbit tak prostě nejste ten správný .... gurmán. ()

JardaBauer

Po tomto filmu si záčínám myslet, že krysy jsou nejlepší zvířata a žádná jiná na ně nemají. Nádherná animace plus dojemný příběh o tom, že si každý může jít za svým snem. Animace je opravdu nádherná, Paříž v mlze a v dešti je prostě dokonalá občas i člověk zapomíná, že se jedná "pouze" o animaci. Příběh nic extra a i humoru tentokrát i docela ubylo. U pár scén se člověk dobře pobaví, ale není to nic takového, na co by člověk s kamarady se smíchem vzpomínal pokaždé u piva. ()

imarvin

Skvělá zábava pro celou rodinu. Nádherné obrazově, zvukově i dějově. To je to, co si od animovaného filmu představuji.... můj první film, který jsem viděl v multikině a jsem rád, že má premiéra proběhla zrovna s tímto filmem. ()

Fanak

Na Pixar lze použít slogan jedné develeperské firmy: "Nadstandart je naším standartem". I Ratatouille je vynikající animák, ovšem při srovnání pouze s jinými pixarovskými dílky (a Aardmany) je to již jen onen standart, navíc natažený na pro děti (a mě) dlouhých 110 minut. ()

Bigfuckman

Já naopak od ostatních zde komentujících jsem usedl ač ne v kině, ale doma na pohovce a nic moc světoborného jsem od tohoto titulu nečekal. K mému překvapení jsem byl z filmu nadšen. krásná rodinná komedie pro malé i velké diváky. Ale aby mě chytla taková horečka jak naše západní sousedy a abych si bežel do zverimexu koupit krysu nebo myš tak ta se u mě nekonala. Krysy budu nesnášet pořád. je to havěť co nás všechny přežije. Aůe to jsem trošku odbočil. Filmu dávám 5 hvězdiček a hodnotím tak na 91%. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)