Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

McMastamind

Na mě kouzlo myšáka Remyho prostě nějak nefunguje. Film jsem sledoval na DVD a musím přiznat, že jsem měl chvílemi dokonce chuť ho vypnout. V Ratatouille se mnohokrát klade důraz na důležitost nových věcí, ale vlastně nic nového nepřináší. Jen další, silně vztahový animák se sloní dávkou patosu, který byl právě zdrojem mého znechucení. Naštěstí má i dobré stránky, jako tu, že na něm vlastně není nic urážlivého nebo tu, že je tak DOKONALE naanimovaný. Dal bych 1*, ale chvíle, kdy Ego vzpomíná skrze jídlo na své dětství mě prostě nutí dát o jednu více. Tahle jediná chvíle mě opravdu dojmula. ()

macetoma

Top 5 mých oblíbených animovaných filmů. Joo sladká vůně Francie a těch nejlepších pochutin servírovaných s noblesou, tomu se nedá odolat. Ani tomuto filmu se nedá odolat, od první minuty až po závěrečné titulky to šlape jako nejlepší francouzské (pardon švýcarské) hodinky. Dávám 5 hvězd, nemohu jinak, dal bych i šest. ()

Ocelotr

"Hezké !" - to je to jediné, co mě v souvislosti s RATATOUILLE napadne. Od PIXARu jsem zkrátka čekal větší porci švandy. ()

nula87

Vynikající sladění chutí, vůní, pocitů, emocí, vtipu a dojemných momentů. Skvělý animák, na který se můžete dívat s malými dětmi, a každý si tam najde to své. Animaci nekomentuji, je skvělá. Příběh promyšlený, se spoustou kouzelných kudrlinek a krásným vyvrcholením. 90% ()

MichaelaL

Naprosto nesdilim nadseni timto filmem. Nedotkl se ani meho rozumu ani citu. Vypocitany, rozvlekly pribeh, vymysleny pro penize, Mnoho a mnoho slov a malo a malo toho, o cem by stalo za to mluvit. Technicky dokonale, zcela zapomenutelne dilo s nekonecnou stopazi. To, ze se v nem vyskytuje mnoho odkazu, skutecne na vyborne hodnoceni nestaci. Zcela sdilim slova me sedmilete dcery: "Pro me to bylo hezky, ale strasne nudny." "proc?" "No ze se tam porad mluvilo a nedely se tam zajimavy veci." ()

GaleW

Jelikož jsem film viděla poměrně nedávno, jako všemi filmovými fajnšmekry již shlédnutý a téměř všemi velmi vysoce hodnocený, šla jsem do toho s obavami, přiznejme si, že animáků vzniká v poslední době poměrně hodně, ale je již podstatně méně těch skutečně dobrých. Naštěstí to není případ Ratatouille. Tenhle vkusný, vtipný a dojemný snímek ve mně zanechal tak silnou stopu, což se ještě žádnému jinému animáku do té doby nepovedlo.... Pixar je podle mě továrna na peníze, ale tenhle produkt se jim nesmírně povedl a jsem jim za něj vděčná. Více takových snímků. Jasných 5* ()

princesofpersia

Čekala jsem nejlepší animák za poslední dobu a na rozdíl od vetšiny ostatních ůživatelů jsem pěkně zklamaná. Bavila jsem se sice celkem dobře, ale nijak víc mě Ratatouille nezaujal. Moc jsem se nezasmála, vůbec mě to nedojalo, příběh se mi zdál naprosto nezajímavý a šíleně předvídatelný ... prostě jsem 110 minut jenom koukala a čekala na nějaké koření. Nicméně po technické stránce to byla pastva pro oči. ()

x_silver

Ze všech animáků (a ne jen od PIXARU), které jsem kdy viděl, je Ratatouille jednoznačně nejlepší. Příběh zasazen v prostředí překrásné Paříže, dobré jídlo a pití... Může snad být nějaký jiný animák na lepší úrovni??? Podle mě rozhodně ne. RATatouille mě přesvědčil, že kvalita americké kinematografie se nezastavila na přelomu tisíciletí. ()

george82

Tohle je sranda a malý krysáček je mistr. Film pro celou rodinu zabaví a potěší srdce. Není to vůbec bezduché a o tom to je... ()

vlKousek

Fakt dobře a upřímně jsem se pobavil. U animáků mám dost rád, když vykreslení postaviček je lidské a zde to bylo opravdu dost povedené. Thumbs UP! ()

Joedas

Pro mě nejlepší pixarovka. Po shlédnutí jsem měl tu největší chuť k jídlu ve svém životě. Je to tak milé, inspirující a krasné, že nemůžu jinak, něž plný počet. ()

Wooke

Mne to prišlo ako obyčajná rozprávka so zázračným potkanom a nešikovným kuchárom....ale inak príjemné pozeranie. ()

helrohir

Ďalší veľmi originálny animák s takmer dokonalými animáciami a prepracovaným príbehom. Na druhej strane mi humorná stránka príbehu prišla ľahko nedotiahnutá, respektíve tam na moje pomery bolo toho humoru málo. Film sa (našťastie) na rozdiel od väčšiny animákov vyhýba zbytočnému moralizovaniu, a tak ho môžem smelo zaradiť do rebríčka najlepších súčasných animovaných filmov. ()

ManOfPhoenix

Jeden z nejlepších výborných Pixarovek, který jsem kdy viděl. Líbí se mi, že vybrali právě Paříž, a jakým způsobem jí ukázali. Animace filmu je úžasná, dějová linka je odlehčená, a jsou tady i vtipné scénky, které pobaví každého. Je to prostě jeden z nejlepších dobrodružných a záživných filmů, co jsem kdy viděl. Další skvělý kreativní film od Pixaru. ()

Hawaj

Top notch animační práce a to dokonce vod američanů. Kupodivou nechali svou bombastičnost doma a předvedli citlivou pařížskou práci hodnou mistra šéfkuchaře. Krásný zážitek. Krysička k zulíbání. ()

Guran

Moc pěkně udělaný a hlavně scénáristicky napsaný snímek. Dobré vtipy, děj a samozřejmě čeští dabéři. Rozhodně tuto komedii doporučuji. ()

Brano

Veľmi príjemný animák, so zaujímavou myšlienkou a skvelým spracovaním. Zabavil som sa a takmer vôbec nenudil. Veľmi pekné spracované ako príbehovo, tak i technický. Ja som bol spokojný. Nenachádzam nič, čo by som na filme vytkol. V slovenskom dabingu sa mi veľmi páčil Juraj Kempa ako postava Remyho. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)