Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

LuNaj

Mám to štěstí, že jsem několikrát byl v Paříži, takže jsem nemusel závidět tu atmosféru. Okamžik, kdy jsem večer spatřil blikající Eiffelovku byl opravdu nezapomenutelný a v tu ránu jsem pochopil, proč se Paříži říká Město zamilovaných. To jenom tak na okraj. Na Ratatouille jsem slyšel snad jenom samé chvály, takže jsem k filmu přistupoval s notnou dávkou skepse. Film byl skvělý, to ano, ale něco mi vnitřně brání dát 4*. Na takového Nema, popř. Shreka 1 a 2 ale nemá. Alespoň dle mého názoru. Už jenom proto musím dát 2*, byť je to o pověstný Remmyho chlup. A že mi ten krysák byl setsakramentsky sympatický. ()

Zlaticko1

Moc příjemný zážitek. Jeden z nejlepších animamovaná film posledních let. Velmi vkusně vypracovaný, vtipný aniž by čerpal ze studny amerických teen vtípků kterých je nyní moderním trendem využívat v anim. filmech. Povedené animace, příběch velmi napaditý a dobře napsaný. Děj neupadá, a svou zapletkou vás neodstraší :) ()

Asdas

Brad Bird ako hlavný šéfkuchár pripravil spoločne s Pixarovskými kuchármi hlavné jedlo roku 2007.Grafická stránka filmu je vyšperkovaná do absolútnej dokonalosti a Remy je kráľ všetkých myšiakov sveta:) ()

Miss_Jones

Jako milovnice jídla a hlodavců jsem zkrátka nadšena! Potěšilo mě i to, že se tvůrci nedrželi zajetých schémat ve vývoji děje. Kouzelná animace - s neuvěřitelně roztomilou krysou v čele - a spousta situací, které vykouzlily na mé tváři úsměv, jenž přetrval i po skončení filmu - to vše mě dovedlo až k nejvyššímu hodnocení. ()

HarlanWade

Animáky byly vždycky proslulé neskutečnou originalitou, ale zpracovat příběh o nenažrané kryse alias kutícím gurmánovi, co se zcela náhodou seznámí s bezvýznamným uklízečem a pár dní na to se stane nejslavnějším a nejproslulejším kuchaříčkem nejen v celé Paříži, ale na celém světě tak, abych na konci brečel a měl sto chutí dát si repete, to už se Pixar vážně překonal :-) Každopádně asi nejlepší animáková záležitost od Shreka, u které jsem se sice neřehtal celou dobu, ale spíš se zasmál jen tam, kde to scénárista chtěl a víc se propadal do příběhu a hlavě očima hltal všechno to jídlo, které nechal režisér válet se na každém rohu, po podlaze, prostě všude. ()

KaZbunda

Bohužel po shlédnutí tohoto animáku nesdílím nadšení ostatních recenzentů. Animace nádherná, hlavní krysí hrdina taky, ale zbytek je takové.....no nemastné neslané. 3 hvezdy za zpracování a krysíka a za to že jsem neusnul. ()

Pagliacci

Příběh na kterém je zatraceně vidět jak úžasně zažraní jsou hoši z Pixaru do své práce. Hromady dokonale animovaných detailů dotváří nejen luxusní kuchyni ale celou, lehce komorní a snobskou atmosféru večerní Paříže, která mě osobně vtahovala do děje neuvěřitelným způsobem a byla tak hutná jako Ratatuille.(Teď citařím, vím jenom, že je to jídlo, o konzistenci nevím ani ň :) ). Jedním slovem delikatesa. ()

Lennie

Základem pixarovských animáků jsou nejen živé animace ale také silný příběh, ze kterého si každá věková skupiuna odnese něco jiného. Tak to bylo u Nema, Toy Story a taky tady, u Remyho. Můžeme se na to dívat jako na obyčejnou pohádku o kryse, která vaří, nebo v tom můžeme najít příběh o "symbiotickém" přátelství...a taky je jasné, že vařit může každý :-) A mimochodem, u tohoto filmu nejde nejíst :P ()

MDesign

Pixar nestavia svoje diela vždy na roztomilej postave, ale v tomto prípade sa to podarilo a myška Remy ma naozaj chytila za srdce. ()

yaqwsx

Vzpomínám si, jak jsem byl u vytržení z Doby Ledové. Tehdy jsem si myslel, že nic lepšího už nemůže být. Omyl. Tento film je mnohem lepší. Ve spoustě věcí se Době Ledové podobá - dokonalou animací, spustou vtípků, morálními poučeními a vlastně i celou svou vlídností. Jenže v jednom aspektu ji překonává - příběh. Ten je zde dotažen k dokonalosti. ()

maoc

S přehledem natočená "dospělá" rodinná komedie o kryse, jejíž srdce buší pro vaření těch nejlepších jídel. Animace úžasná, scénář dobrý, leč předvidatelný, nadhodnota, kromě dobře stráveného času při sledování, nulová (alespoň pro mne, jakožto dospělého diváka). Proto jen čtyři hvězdy. ()

greymon

Z nazvu jsem si myslel, že to bude nějaký propadák. Později jsem, ale zjistil, že teno film je opravdu skvělí a mrzelo mě, že jsem mu křivdil. Teď vím, že tento animovaný film je opravdu dobrý dějově, ale i emocionálně. Některé momenty byli přímo smutné jiné zase veselé. Tento film si zaslouží plné hodnocení. ()

bujnmi

Skvělý příběh, do detailů propracovaný scénář, animace s vyváženým stylem, k filmu hodící se hudba… Prostě Pixar. Kritikům se tu obvykle těžce hledají chyby. Ony totiž chybí. Tudíž nezbývá, než hodnotit vysoko. Naprostá dokonalost - to je cíl Pixaru. Zde nastává 1. problém: Člověk nemůže objevit krásu příběhu sám, je mu násilně vnucena. Sice to, že se nemusíme bát o průměrnost, nám umožní plně si snímek užít. Nebudeme ohromeni a ani si nebudeme stěžovat. Pixar - to je jistota. Samozřejmě, první problém neplatí pro většinu, ani mě se netýkal při prvním zhlédnutí (tehdy jsem nevěděl, co znamená ta poskakující lampa na začátku), a ani teď netrpím vůči Pixaru nějakými předsudky. Při první projekci jsem ale vnímal problém číslo 2: Pixarovské vyjádření francouzské kultury mi nesedlo. V tomto pojetí mi vadil francouzský styl, jejich příšerná uhlazenost!, jejich přízvuk. Samotná animace se mi protivila. Nelíbilo se mi to, a ani příliš nebavilo. Ani samo o sobě vlastně není nic úžasného postavit příběh v “nudném” prostředí kuchyně. To, co se mi na Ratatouille líbilo, byl začátek bez Paříže. Viděl jsem tu potenciál na dobrodružný animák. Jedna scéna - v rámci kino projekce až vyrážející dech - , perfektně animovaná voda, úžasný vodopád v kanále (či v čem to bylo). Po této scéně nastává temné období, ustupující až se závěrečnými titulky. A ještě něco. Nesnáším filmy, jejichž nemožný název musím vyloženě googlit. ()

rob_troy

Příjemná myší večerní komedie, která vás dostane do dobré nálady. Vhodné pro nudný večer, klidně i odpoledne a hlavně pro dobrou náladu. Nevím proč, ale vždycky, když mám v plánu se podívat na tento film, dostanu i neuvěřitelnou chuť na sýr - asi se mnou něco bude :D ()

Nessos

Krásný animák s dojemným (i když malililinko očekávaným) koncem, který zaujme děti i dospělé. Aby taky ne, když je prostě úžasný. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)