Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

Denny

Já se také připojuji k hlasům. že je to zdařilá komedie-dávat ji do odpadu,to je poněkud silná káva!!! ()

Besyn

Ano,jako celek je to docela blbost,ale Bohuš,Vlastička,Irenka,pan Košťál,hňup Kája,pan Doktor a paní Doktorová,jejuž **** jsem taky ještě neviděl a takhle bych mohl pokračovat snad do nekonečna,je prostě bezkonkurenční.A navíc ty hlášky ("Ty první švětová skupino !"). ()

Pořez

Něco podobného bych od Chytilové nečekal. Tento film mi, stejně jako paní režisérka, k srdci nepřirostl. Variace na téma "rychle nabyl, rychle pozbyl" je velmi svérázně podána. I když je plná dnes velmi populárních hlášek, ale velmi často jen díky jejich vulgaritě. Sprosté slovo, užité na správném místě, má potenciál být velmi vtipné, avšak v tak velkém množství a mnohdy na nesprávném místě je na HOVNO! (z nutrie, chcete-li) ()

farfalino

Hláška " Já jsem Vaši p..ču taky nevidel a věřím, že ji máte. " mě fakt dostala. Ivana byla boží. Pan Polívka zahrál asi sám sebe. Mám z toho takovej pocit, že toto je ten pravej , všemi milovanej Bolek. Bravóó ()

Nšoči

Jedna z nejlepších českých komedíí, z které snad většina národa cituje hlášky při jakékoliv příležitosti a musíte uznat, že některé části výstižně parodují situaci po listopadové revoluci. ()

Ronyk7

Dlouho nejlepší česká komedie. Na tomhle filmu je super prostě všechno. Ty hlášky, to je prostě paráda. Hodně se jich užívá ještě 13 let po natočení filmu. Tedy aspoň v našem kraji.2.8.2006 ()

vlkzbeskyd

Jde o klasický snímek, který dneska zná už téměř každý, hlášky z tohoto filmu používá nejeden nadšenec. Věře Chytilové se dokonale podařilo zachytit život jednoho obyčejného dělníka z jedné malé vísky u Brna. Nádherně a hlavně trefně je zde ukázáno co dokáží peníze. Že nejsou v životě to hlavní, ale bez nich to prostě nejde. Nezapomenutelný výkon zde podal Bolek Polívka a také Mirek Donutil a koneckonců spousty herců z divadla Husa na provázku ()

Salmon

Pár skvostných hlášok a geniálny Polívka... to je asi tak všetko, čo som na tomto "kultovom" filme videl... ()

dainio

Báječný film...úžasný Bolek Polívka...skvlé herecké obsazení..co dodat..prostě zaručeně jedna z nejlepších českých komedií které se kdy natočily. ()

Blaogranas

3* a všechny za hlášky, které se staly více či méně kultovními. O nějakých hereckých supervýkonech zde nemůže být řeč. Herci se ani příliš snažit nemuseli a chovali se úplně "normálně" a se scénářem si asi taky hlavu nikdo nelámal a spíše se "vařilo z vody" (no možná ze slivovice). ()

Véronique

Jeden z mála porevolučních filmů, který se s nenadálou situací celkem dobře vyrovnal. Návrat na český venkov se vydařil, herecké obsazení také zdařilé. Vtip, ačkoli často břitký, má hlavu a patu. Ale všeho dočasu, jak se říká. Filmu by slušela tradiční 90i-minutová stopáž, minimálně poslední třetina filmu byla zbytečná. 65% ()

emdvojka

Videl som stokrát, a tisickrát ešte budem... Výborny Bolek Polivka a ešte trefnejší Miroslav Donutil, ktorý ma donútil obľubiť si túto pokomunistickú komédiu plnú hlúpych, ale aj múdrych výrokov a morálnych ponaučení... ()

Redix

Nejlepší film Chytilový a životní výkon Polívky kterej to evidentně ani nehrál, nemusel protože je takovej :) Hlášky z filmu používám do dnes :) "Řekni těm svejm japoncom, že žádnů cihelňu neprodávám a když se naseru, že jim neprodám ani cihlu, hotové, doktore idem!" ()

Biopler

Bohovsky som sa zabával počas celého filmu, najviac asi počas pamätnej scény v reštike. Film je úlet, ale takéto úlety ja môžem. Je to zábavné, no aj príšerné, a teda plné hodnotenie nebude. ()

ZackSawyer

Paráda, asi každý to viděl. Obraz doby, porevoluční Československo, možnosti... Nechápu nízké hodnocení některých uživatelů. Bolek v roli křupana se strefuje do všeho. Vždycky kouknu. ()

Stíba

Jesli mám o nějakém filmu říct, že je to fakt PRDEL, tak je to tenhle. Pověstná scéna z restaurace a další jsou naprosto odzbrojující :-)) ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů