Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

Motherlovebone

Kultovní záležitost. Chytilovou rád nemá, ale tohle se jí kurva povedlo. Jedna hláška za druhou, postsocik se tam zrcadlí, jako jelen v Plešnym jezeře. ()

1892

Až ten, kto niekedy na Morave žil, pochopí jeho dokonalosť. Hlášky ovládam z boku aj po spiatky, scenáristi si zaslúžia absolutórium. Dovolím si tvrdiť, že ak by niekedy prišlo pokračovanie, nebude predchodcovi siahať ani po čiaru života na chodidle. ()

Henk

Myslím, že o tomhle dílku tady bylo řečeno všechno. Neodpustím si ale poznámku, že se dle mého názoru Věře Chytilové podařila poměrně trefná sonda do duše malého českého národa. Já jsem se smál jako blázen, ale když to běželo podruhé, tak mne tak napadlo, jak bych se choval asi já v té době,v tak skoro idylickém prostředí. Asi by mi hráblo a choval bych se podobně jako protagonista filmu. Dneska je to jiné, kdybych přišel k tolika penězům,zatajil bych to i před příbuzenstvem, aby mne nesejmuli i s celou rodinou. Jinak hlavním tahounem filmu jsou herecké výkony, dokonce i ve vedlejších rolích, kdy mi všechny akce přišly naprosto přirozené a nenásilné na rozdíl od některých slovutných děl české kinematografie poslední doby. ()

moorks

Dá se říci, že dnes už jde o legendární dílo a hlášky v tom filmu doslova zlidověly. Tímto dílem, se režisérka Chytilová stala nesmrtelnou, ať se to někomu líbí nebo ne. ()

Kaculis

Jak se ty ku*vy šikmooké dozvěděly, že mám cihelňu? ... Sa tu plúžíš jako ňáká lemra, to by ses musel jináč chovat, jináč tady obracať! Já bych si dal tady ten zmrzlinový pohár. Ne, nic! Sifon, dva! Dokonalý film pro Bohušovo buranství:) ()

Johgas

Když jsem film viděla poprvé, ještě v porevoluční euforii, tak jsem si říkala, to snad ne, o čem to je, proč si tak vymýšlí, vždy´t naše společnost takováto není. Ale je, paní Chytilová měla pravdu, já to s odstupem času oceňuju. U filmu se směji, ale z mnoha scén je mi smutno, radši bych, aby to u nás fungovalo jinak. ()

roboroz

Film dokonale vystihuje "prevratné" zmeny na vidieku po "revolúcii." Je plný super hlášok a vtipných dialógov. Prvých cca 30 minút nemá skrátka chybu. Potom síce trochu stráca dych a treba povedať, že 120 minút je fakt dosť. Bolek a Donutil to hrajú výborne, no netreba zabúdať ani na pani Prezidentovú, či starého Krónera. Režisérka Chytilová dokonale vykreslila ako to vyzerá, keď sa k peniazom dostane vidlák ako Bohuš - ani spočítať sa nedá koľko takých vidlákov sa stalo u nás porevolučnými "celebritami..." Druhý diel by mohol byť o tom ako Bohuš vstúpi do politiky - my máme v Bratislave neustále minimálne 150 Bohušov v parlamente... ()

Alchemilla

Dala jsem Dědictví šanci 2x. Poprvé jsem vydržela 10 min., podruhé celou půlhodinu. Film mi nepřišel ani zajímavý, ani vtipný, jen trapný. A tak z úcty k režisérce dávám jednu hvězdu. Třeba někdy dám Dědictví šanci potřetí a možná změním názor. ()

pothead23

Uz to mam prekoukany :))) asi nejlepsi Bolek ve Filmu. Je to master, osukat pani prezidentovou v ramci kocoviny po ranu, to jen tak nekdo neda ()

RavenSpector

Nejlepší český film. Protože su z Moravy - přidávám hvězdičku navíc. Šestou :) Toto neni komedie. To je prostě ze života. Až na tu zděděnou vatu teda. Ve svém okolí mám nespočet lidiček, kteří by zfleku mohli hrát ve dvojce. ()

migeldiablo

Jeden z najKULTovejších českých komédii, strašne veľa hlášok z tohto filmu zľudovelo <> Veľa ľudí si bude pamätať Bolka Polívku práve ako Bohouša :) ()

Otan

Nejhorší je,že skoro všichni moji dobří známí mlely a mnozí melou stále hlášky s tohoto filmu.Některé tedy opravdu zlidověly.Nic méně prostoduchost,naprosto směšné výkony (podle mne tam nejlíp zahrál ten pštros...) totálně hloupej střih, a hlavně to co umí jen Chýlková, čili jakási prázdná nedotaženost scén z tohoto snímku dělá pro mne jednu z nejtrapnějších komedií.Jestli,že má tato komedie 80% ,tak fakt nevím. ()

pogoman77

Kultovní český film, kdo ho nemá rád je divnej, abstinent a suchar na n-tou. A ty kecy o zobrazení doby privatizace si nechejte pro sebe. ()

james11

Celkem příjemná česká komedie. Poslední dobou českým filmům moc pozornosti nevěnuji, ale tento film jsem na doporučení shlédl a mé očekávání docela naplnil. 70% ()

Ochechulak

Komedie plná méně inteligentního humoru a hlášek, které vskutku zlidověly, něco jako Slunce, seno. Dá se na to dívat, ale zvláštní potřebu si to pustit jen tak nemám. Možná to bude také tím, že sám nemám rád používání vulgarit a když jich je už opravdu moc, to přímo nesnáším. Každopádně B. Polívka svoji roli zahrál perfektně, ten snad musel být permanentně na kaši :) ()

valinka

Velmi zdařilá komedie aneb jak Bohušem ten milion zacvičil :-DD Donutil a hlavně Chýlková mně teda dostali no a hlášky nezapomenutelné Bohušu KURVA sa neříká ()

BaseDallas

Kult, nie iba kôli hláškam, ale kôli geniálne zapracovaným odkazom na spoločnosť, je to satirický obraz doby a je výborný. Chytilovú mám rád, lebo dokáže pomocou, na prvý pohľad debilných scénok, udrieť klinec po hlavičke a Bolek Polívka do jej vízií dokonale sadol. Nemýľte sa, nie je to iba vidlácka komédia. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů