Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

sbl

Kdo je z moravy dává jasných pět. Češi pochybuju, že rozumí všem těm dnes už legendárním hláškám, protože jinak by byl tento film v top 10 na csfd. ()

char_t

Tenhle film mi prostě nesedl. Všechno to křupanství, na které chce poukazovat, sálá z celého filmu, a tak trochu mi zvedá žaludek. Ale některé okamžiky jsou vážně legendární. Asi jediný kultovní český film, ke kterému mám takhle rozpačitý vztah. ()

Rockerman

Film, který lze buď milovat nebo nenávidět. Nic mezi tím. Patřím k té první skupině, byť i já jsem se na to musel podívat ještě jednou a pak ještě mnohokrát!!! Téměř každá věta z tohoto filmu se stala tak zvanou hláškou, které citují mnozí lidé v celé naší republice. Je to sprosté, vtipné, drsné, ale i smutné zároveň. Hlavně příběh je naprosto věrohodný a tedy ze života. Jsem si jist, že tento filmek uvidím ještě mockrát. Vtipnější a mrazivější dílo v 90tých letech nevzniklo. Jasných 5*!!! ()

boul

jeden z filmů české kinematografie na který bych se mohl dívat každý den a stejně bych se smál !! Kurvahošigútntág!! ()

Fawkes

Už ani nepočítám kolikrát jsem tenhle film viděl, ale myslím že mě nepřestane bavit nikdy. Bolek Polívka je prostě skvělý, jeho hláškám, kterých je ve filmu nadmíru se prostě nejde nezasmát. Děj sice není nijak zázračný, ale díky té dávce humoru prostě dávám 5 hvězdiček a je to podle mě jeden z nejlepších českých filmů. (92%) (Osobně myslím, že pokračování po letech nebude tak úspěšný, ale kdoví třeba nás něčím překvapí). ()

Deratizer

Kdo toto odpadově a podprůměrně hodnotí, musí být těžkej intelektuální suchar bez smyslu pro humor, jinak to není možný..... ()

Adm.Nelson

10/10. No haló! Haló! No ano, to jsem já. U telefonu, ano. Kdo volá? Co? Né, neprší, tady. Co? Jak skúšaš? Co skúšaš? On to skúša jestli to funguje, tož si blbý nebo co? Já mám jednání! Ale běž do řiti ty hňupe! Toto si nezvykaj. ()

MickeyStuma

Dá se říci, že snímek uzrál jako víno. V době uvedení to byl počin nepatřičný a velmi podivný. Děj se neskutečně táhl, scény viditelně natahovány a velmi časté vulgarismy mnohé urážely. Dnes se na to díváme jako na vynikají moravskou komedii plnou nezapomenutelných hlášek, výjevů a aforismů. Byla tu zvýrazněna ponurost porevoluční doby, což se povedlo. Nezaměnitelný rukopis Věry Chytilové a herecký výkon Bolka Polívky tomu dalo šťávu a ohromnou reálnost. Inu, je to ukázka toho, že některé snímky prostě potřebují svůj čas. ()

čmelda5

"A jak se to ty kurvy šikmooké dozvěděly, že mám cihelňu?" Jedna z nejlepších českých "novodobých" komedií. "Tak, a teď si vás koupím všechny." ()

Shredo

Dejovo plytké a prázdne. O ničom nevypovedajúce, stereotypne orientované, s minimom vtipných scén, ktoré len odzrkadlujú jednu vec. Jééé padol režim, zbohom cenzúra, poďme natočiť niečo vulgárne a pervérzne s nádychom erotiky. Divák na to dychtivo čaká a užíva si slasti voľnomyšlienkarskeho priemyslu. ()

Wallis3

Po tolika letech a tolik nesmrtelných hlášek. Ale jak bylo řečeno, po těch letech baví jen první půlka filmu. ()

GMVajgl odpad!

Říct o tom, že je to pokleslý film, by byl eufemismus. Nemá to žádné poselství (jen možná "lehce nabyl, lehce pozbyl"), příběh je tak jednoduchý, že nelze ospravedlnit 2 hodinovou stopáž, sledovat to je utrpení. Skutečně a vážně se ptám: Proč je to tak oblíbené? Ani čtení 5* recenzí mi nedalo odpověď. Fakt tak moc miluješ ty hlášky a tak se na to pravidelně koukáš znovu? Je to celé jen bublina / kult? Je to tak špatný film, až je jakýmsi způsobem dobrý jako třeba The Room? Vystihuje tak dobře dobu a místo? Vystihuje to jak se 40 let socialismu podepsalo na České Republice? Tedy výrazně špatně. Elita za tu dobu emigrovala a nám zůstaly jen vulgarita, alkoholismus, obžerství a smilstvo. ()

Denny

Já se také připojuji k hlasům. že je to zdařilá komedie-dávat ji do odpadu,to je poněkud silná káva!!! ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů