Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

Hpatrik

Příjemná záležitost, přišlo mi to hodně spontánní, jako kdyby děj vymýšleli během natáčení. Pár výborných scén ale hlavně skvělá Natalie, která je ale bohužel to jediné, co si z toho budu pamatovat. ()

mazic

opravdu jsem v tom filmu nic neviděl (krom lehce romantiky) … slabej nevýraznej hlavní hrdina…. Hvězdička za hudbu a natalii ()

waska

Na prvotinu Zacha Braffa to bylo docela slušný. Na druhou stranu jako hlavní hrdina byl nemastný neslaný. A na rovinu, kdyby se ve filmu neobjevila Natalie Portman, která je opravdu skvělá, neštěkl by po tom ani pes. ()

Oonika

Jasně, že je spousta lepších filmů... Ale něco mě na něm chytlo a nechápu, že o něm není víc slyšet! ()

teddinka1

Zacha jsem si oblila jiz ve Scrubs a nyni opet. Skvela Natalie Portman, ve spojeni se smutnym a blaznivym pribehem, to vse doplneno skvelym OST. ()

shakein

Režisér, scénárista a protagonista hlavní role tohoto filmu – Zach Braff mě nadchl už jako J.D. ze seriálu Scrubs. O tomto jeho filmu často říkám, že je „o ničem“. Žádnou strhující dějovou linii v něm opravdu nenajdete. Má však jednu věc pro mě mnohem důležitější – má svého ducha. Není to parafrázovaný hollywoodský příběh, který jste viděli už tisíckrát. Tento film je o malých, podivných vtípcích Braffa, které vás dostanou svojí nápaditostí. A navíc soundtrack, za který dostal Zach Braff Grammy – ten už nikdy nedostanu z ipodu, ani z hlavy. ()

ljukyljuk

Veľmi pekný film. A pod pekným nemyslím nejaký presladený shit, toto bolo aj vtipné, aj dojímavé, aj to malo niečo do seba... čiže pekné v tom dobrom slova zmysle. 70% ()

Kingjiri

Na to, že je Garden State režisérská prvotina Zacha Braffa, byl slušně natočenej a podařilo se mu ho slušně herecky obsadit. Jenomže tady moje chvála pomalu končí, protože výpovědní hodnota snímku mě uplně minula (nebo unikla?), asi holt nejsem dostatečně vnímavej a pozornej divák. Takže jediný, co si budu pamatovat, když se rekne Garden State, je Jim Parsons (alias Dr. Scheldon Cooper), kterej v malý roličce dokonce promluví klingornsky, dvě silnější hvězdy. ()

Zenithgirl

Celkem příjemný a klidně plynoucí film, ale upřímně bez Natalie by to byla celkem nuda... Další plus - výborný soundtrack. Nejhezčí scéna - obří krb :) Hodnocení - 3,5 ()

Mira90

Jeden z filmů, které dost dobře nejde zařadit do žádné škatulky. Na drama je toho dramatu málo, na komedii by to chtělo více vtipu, na romantiku je tam moc dramatu... :-) To je ale vlastně jedno. Garden State je prostě fajn film. ()

GTS_PUNK

Snímka Garden State režiséra Zacha Braffa, ktorý v nej zároveň stvárňuje hlavnú postavu, od začiatku vykazuje znaky nezávislej produkcie. Romanticko-dramaticko-komediálny počin zasadený do malomesta kdesi v štáte New Jersey, "girl next door" Sam v podaní krásnej Natalie Portman a vynikajúci indie soundtrack, ktorý si diváka získa každou jednou pesničkou. Príbeh odzrkadľuje životy (najmä) generácie dvadsiatnikov, ktorá len nedávno dospela, ale stále sa nedokázala stať plnohodnotnými dospelými. Andrew (Zach Braff), ktorý bojuje s vlastnými démonmi, sa vracia do New Jersey na pohreb svojej matky, kde sa stretáva s ľuďmi z minulosti. Práve dôraz na postavy, skrz ktoré snímka zachytáva stratenie mladých ľudí v komplikovanom svete, je najvýraznejšou črtou Braffovho diela. Napriek tomu, že vážna stránka celému dielu nechýba, možno by mu z hľadiska celkovej kvality pomohlo, keby sa vôbec neviazal na komediálny žáner. Braffov film je síce dobrý taký, aký je, ale ak by bol plnohodnotnou drámou, mohol by byť ešte lepší. Potenciál na to určite má. Ale keby bolo keby... Garden State je v každom prípade obstojným dielom, ktoré zaujme najmä tým, čo sme uviedli v úvode. Obsiahnutými myšlienkami má čo povedať a dokáže ich adekvátne tlmočiť. Viac drámy a menej komédie by však na škodu určite nebolo. ()

fojtas

je to tuctove tema, tuctove provedeni, zadne zajimave prvky a presto--famozni film s jeste famoznejsi natalii portman a zachem braffem.....ten klucina vypada, ze vubec hrat neumi, proto se na nej tak prijemne kouka...nic jsem od tohodle filmu necekal, ale hodne jsem dostal...takovy pomer mam moc rad! ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů