Dr. Wessinger (Prochnow) zneužije výzkumu doktora Mattleyho (Dacascos), jehož cílem měl být nový lék a s jeho pomocí v džungli oživí krvelačného netvora z domorodých legend, Balacau. Mattley spolu s agentkou CIA Sommersovou musí Wessingera a jeho pochopy zastavit dřív než monstrum prodají jako biologickou zbraň... (choze)

DonPedro

Poskládat dobrou polovinu filmu ze scén, které postupně i na přeskáčku vykrádají Vetřelce a navrch ještě Predátora – tomu říkám umění. A když říkám vykrádají, tak nemyslím nějakou parafrázi, ale pěkně natvrdo přetočený útržek storyboardu. "Inspirované" scény vypadají o sto procent lépe než ubohý zbytek – za ty je první hvězda. A ta druhá je v podstatě za drzost. ()

rakovnik

Tento film mě potěšil i zklamal. Není to až taková hrůza, jak vypadá dle hodnocení, což mě potěšilo. Sice je scénář víceméně vykrádačka především Predátora (poslední akční scény téměř dokonale), ale film má určitý potenciál nenudit. I když postavy a dialogy jsou velice toporné, vesmírná ještěrka je lepší ta gumová, než digitální (ostatně veškeré digitální triky jsou zoufalé), dokonce jsem odhalil i opakování záběru v závěru filmu, chování postav je nelogické až stupidní a nemám rád, když je v akčním filmu malé dítě, tak se na film dalo (jednou) dívat až do konce. ()

cariada

Béčko jak vyšitý, o netvora tam ani moc nejde, spíš o lidi co se kolem motaj. Krasavec přijde na řadu až na konec. Silně mě to přípomínalo nepovedebý pokus o Indiana Jonese. ()

majo25

Akčné béčko sa síce môže oprieť o hviezdičky, akými sú Prochnow a Dacascos (divím sa, že sa na takéto niečo podujali), ale spracovanie vyzerá skôr televízne ako filmovo. Mierne naivný príbeh o doktorovi a FBI agentke, ktorí sa vydávajú do džungle po mystickom stvorenom tvorovi, ktorý čoskoro utečie a začne terorizovať svoje okolie. Naviac je to mierna vykrádačka Predátora (neviditeľný mimozemštan v džungli). Ale najväčším lapsusom filmu sú jeho otrasné počítačové efekty, ktoré vyzerajú, ako by ich točili nie Američania, ale Filipínci, aj to ožratí - pripomínam napr. výbuch modelu helikoptéry. Hodnotenie: 35% ()

Koly

V době, kdy jsem ještě chodil na základní školu, jsem tohle akční sci-fi béčko sjel u kámoše, který měl originální VHS, aspoň desetkrát. Je to sice až nechutná vykrádačka VETŘELCE a PREDÁTORA, ale na to já vcelku seru, protože William Mesa mi nepříjde jako režisér, který by sám sebe bral nějak vážně. Společně s Dacascosem a Balacauem se starají o solidní porci nenáročné zábavy a to mě osobně bohatě stačí. Výtku bych měl směrem k "počítačovým" efektům, které vypadají dost shitovně. Dalo se to, dle mého, zvládnout bez nich, protože ruční práce maskérů není ve filmu vůbec špatná. ()

Natabar odpad!

Nebetyčně imbecilní recyklace Predátora, u které by se mělo divákům platit za ztrátu času, kterou u tohoto filmu stráví. ()

blackJag

Netvor Balacau vzdáleně vypadá jako původní návrhy z PREDÁTORA a snímek s tímto nesmlouvavým vesmírným lovcem i nadále působí jako hlavní inspirační zdroj (pohled netvora, dokonalé mimikry, závěrečná "třenice" v džungli). V tomto směru je DNA opravdu hrozná kopírka (PREDÁTORA + všeho možného), celkem nudí a hloupým jednáním svých postav hodně štve, přesto 3. desítka nejhorších filmů ever?? Když už nic, je film natočen ve skutečné džungli a ne v botanické zahradě, je natočen na kvalitní filmový materiál, takže jeho barvy nejsou jak vyblité lečo a i to otravné děcko je tu nakonec po zásluze odpraveno (i když málo spektakulárně). Klidně bych mohl DNA označit nálepkou špatného filmu (ostatně jím také je), pořád je ale vidět rozdíl mezi sračkami 90. let minulého století a digitálními sračkami dneška - nefalšované nebe a dudy. 40% ()

Fox85 odpad!

Hrůza hrůz. Vezměte scénář napsaný odchovancem ústavu pro mentálně choré (který je ale velký fanoušek Vetřelce a Predátora), přidejte absolutní neherce a jednu známější "hvězdu" jako návnadu (zde Prochnow), rozbijte kasičku svojí dcery a za ty peníze natočíte lepší film, než je tento. Nejspíš existují ještě horší filmy, ale stejně je to odpad jako vyšitý. ()

herr_carter odpad!

Větší mazec jsem asi neviděl, jedná se o 100 % vykrádačku Predátora a Vetřelce s lehoulince slabšími efekty, výpravou a hereckými výkony - jinak fakt bomba !..................moje hodnocení = 0 z 10. ()

misstake

Film se nám snaží ukázat, jak snadno by šlo vykrást ty nejlepší scény z jiných filmů a natočit je levněji. Ale moc se mu to nedaří. Vrcholnou scénou je letící maketa vrtulníku, to je úplný masakr. ()

iXtr3m3

Tak náhodou v čase vydania to nebolo až tak zlé, dosť to kopírovalo reálie Jurského parku a kombinovalo ich s Predátorom, ktoré oba filmy mám rád a tak aspoň za slabšie 2*. ()

wosho

Tak tohle béčko vykrádá snad všechno od Predátora po Mimic k Vetřelcovi a možná bych tam i nějaké ty Krotilé duchů. Škoda jen, že zapoměli na něco z pořádnýho porna- té agentce CIA by se to hodilo. ()

Shakeus odpad!

Příšerný film, kterému dominuje jeden neuvěřitelně špatný trik. Hrozně jsem se nudil a už tu kravinu chtěl vypnout, když tu náhle, kousek od hlavního hrdiny spadne, asi na čtyřech snímcích, helikoptéra. To mě dokonale pobavilo, něco tak neskutečně špatného jsem snad nikde jinde ještě neviděl. Takže i u takového filmu se člověk může na několik minut zasmát. ()

Paity odpad!

Jo, jo, není nad nějakou zkratku v názvu filmu doplněnou o nějaký dovětek, to je pak vždy záruka "kvality". CIS: Krycí jméno Alexa, B.O.X. - živá smrt či G.U.N.S - zbraň velí. ()

Haymar odpad!

Občas se nechat tu a tam "inspirovat" či si něco sem tam "vypůjčit", proč ne - pokud se to dělá citlivě, s mírou a s přispěním vlastních nápadů... Ale jen slepě vykrádat (tu predátora, tu vetřelce), bez špetky talentu a vlastní invence, to je pak zaděláno na pořádnej průser - a přesně tím je i DNA - stvoření netvora! ()

Skalda

Každej film má něco do sebe - tenhle očekávní - že se něco stane. Bohužel marné. Ale za to si můžeme sami neměli sme na to koukat ... Dacascosi - proč? proč? ()