Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co všechno se může přihodit během jediného dne. Mycí linka Dee Lux slouží motoristům v centru Los Angeles. Její personál i zákazníci tvoří pestrou rasovou směsici, a tak zde není nouze o různé střety a komické či vážnější situace. Majitel podniku musí neustále čelit vtípkům a útokům zaměstnaců, s nimiž si v ničem nezadá ani jeho syn, zarytý stoupenec maoismu. Transsexuál Lindy oblažuje kolegy potrhlými výroky, ženatý Scruggs celý den řeší, jak manželce vysvětlí, že večer nebývá doma, bývalý trestanec Lonnie se zase snaží vyrovnat se svou neslavnou minulostí. Všichni ti drobní hrdinové jsou naprosto obyčejní, spojuje je docela jednoduchá touha: šťastně, nebo alespoň bez malérů přežít další den... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemný film. Moc jsem tomu nevěřil, ale nakonec se mi to líbilo. Celé to zobrazuje jeden den několika pracovníků na mycí lince, přičemž každý má jiný charakter a celý film začne skutečně příjezdem a končí odjezdem. Během toho dne partička (naprosto nečekaně) myje auta, blbne a do toho se jim přihodí pár událostí šílených (třeba se pokusí zlikvidovat bombu) nebo šťastných (soutěž v rádiu). Ve finále to trošku zvážní, ale nic to nemění na tom, že se jedná o povedenou komedii (sice jednoduchou, ale co by na to mělo být špatně, když to baví?) se zajímavými a správně švihlými postavami (transsexuál, syn majitele) a až na pár scének (většinou fekálních) i povedeným a vtipným humorem. Nejednou jsem se zasmál nahlas, ale co se mi na celé Mycí lince líbí nejvíc je to, že zanechá příjemný dojem a zvedne náladu. Přesně to byl cíl tohohle filmu a i když je finále skutečně trošku vážnější (zase ta závěrečná scéna má svoji sílu a líbila se mi), i tak svůj účel splnil velmi dobře. A i hudba je fajn, hlavně ta titulní a nejslavnější skladba. Snad jen mě ještě mrzí, že některé situace nemají pointu (taxikář, Richard Pryor) a že se na tom všem ještě dalo zamakat, ale i tak jsem spokojený. Dost povedené blaxploitation :-) Btw, co mě však překvapilo nejvíc je to, že k tomuhle filmu napsal scénář Joel Schumacher... jo, přesně TEN Joel Schumacher... Slabé 4* ()

danecek24

všechny recenze uživatele

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Car Wash" - Hudba a text Norman Whitfield ()

Reklama

d-fens

všechny recenze uživatele

ocenenia : MFF Cannes 1977 - Cena spoločnosti "Commission supérieure technique de l'image et du son" (CST), Najlepšia hudba (?) (Norman Whitfield) ()

Související novinky

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (více)

Reklama

Reklama