Baladický příběh scenáristy Vladimíra Körnera a režiséra Milana Cieslara o dospívající dívce Grétce ze slezského pohraničí, která se dostala do nacistického programu Lebensborn pro vyšlechtění čisté nordické rasy. Mladičká Grétka Weiserová (M. Hilmerová) je pod záminkou rentgenové prevence proti TBC poslána do lesního sanatoria Isolde. O svém poslání zprvu nemá tušení. Neví, že sítem pro převýchovu prošla přičiněním učitele, který jí chtěl po matčině smrti pomoci k lepšímu životu, a díky osudové náhodě, protože se narodila ve stejný den jako sám druhý muž Třetí říše Himmler. Společně s dalšími „vyvolenými“ dívkami zde prochází nacistickou výchovou, aby posléze zajistily hitlerovskému Německu rasově čisté potomstvo. (Česká televize)

BOIKOT

je to pěkný snímek, hezky se na něj dá dívat avšak chvílemi docela nudí. Příběh vypráví o jedné mladé dívce která byla využita kvůli zrůdnosti systému a to tím že byla převychována a málem oplodněna Arijcem aby porodila dítě které bude opět bojovat za svou vlast jako jeho otec . Co se mi nelíbilo a proto strhávám body je délka filmu, na to že má 107 minut což není mnoho mě docela nudil. Nejlepší herečka v tomto filmu :Monika Hilmerová Nejlepší scéna:Konec kdy se dívka vrací do zničené vlasti ()

effulka_kebulka

Na tenhle film jsem narazila úplnou náhodou a byla jsem mile překvapena. Moc hezký námět, sympatickká Monika Hilmerová v hlavní roli, ale více možná zaujme Vilma Cibulková, která využila své pole působnosti na 100%. ()

vhorky

Musím se přiznat, že téma druhé světové války mě vždycky zaujme, ale tento film mě trochu zklamal svým levným zpracováním a trochu naivním dějem, jestli vůbec lze říci, že nějaký děj má. Hlavní herečka je velmi pohledná stejně jako suverénní vystupování Vilmy Cibulkové, které role Arztšéfa sedla. ()

+sfinx+

Silný ani strhující příběh to není. Je to obyčejná romantika, kterou mírně nad průměr vyzvedává jen to téma s německým názvem té nacistické eugeniky - hned to pak vypadá reálněji a lépe. Jenže namísto těch "strhujících" příběhů je tu jakýsi obraz sanatoria, který mohl být klidně nahrazen popisem z "Obsluhoval jsem anglického krále", protože nějaké hlubší pojetí tu není. Převýchova probíhá jen v náznacích a postavy se příliš nemění. Ty, které stojí za pozornost (kotelník Babula :) hlavní lékařka nebo Klára) jsou již zformovány a ten zbytek povětšinou za zmínku nestojí. Onen milostný příběh se mi také zdá jako přitažený za vlasy a bohužel mi Leo nebyl ani trochu sympatický a Gréta si také cestičku do mého srdíčka nenašla. Milostné scény pak působily jako pěst na oko - nechápu, že se ještě v této době může některá herečka stydět, ale budiž.. potom: a) obsadím jinou; b) vynechám tyto scény - jinak totiž vznikne sestříhaný hnus. Veškeré silné momenty (které by se daly spočítat na prstech jedné ruky) byly jen chabým náznakem toho, co film mohl mít nebo byly vzápětí ubíjeny tím tupým, co následovalo (jako u těch lepších momentů - trest pro mladíka, spor s Klárou v závěru). ()

Ondrejiik

Toto je důkaz toho, že Milan Cieslar dokáže natočit velmi dobrý film. Výborné herecké obsazení. Monika Hilmerová coby Grétka je fantastická a pochopitelně velmi krásná. Skvělá je i Vilma Cibulková, opravdu co se týče hereckých výkonů, není co dodat. Pochválil bych i hudbu. ()

andy60

Zajímavé námětem i zpracováním, trochu chladnější atmosféra, ale to k tomu zřejmě patří. Oceňuji, že ti němečtí nadsamci působí přirozeně, žádní arogantní hovada. ()

micska

Mám tenhle film rád, je velmi dobře natočen. Ale co mi nejde do hlavy, jak se mohlo něco takového povést člověku, který pak provede Láska je láska, Život je život nebo Špindl? ()