Ďábelská svůdkyně

• USA The Last Seduction (více)

Když Clay Gregory přinesl domů milion dolarů, jež utržil za riskantní obchod s drogami, rozhodla se jeho krásná žena Bridget, že to je ten správný okamžik a příležitost, kterou ji osud již podruhé nenabídne a tak se i s uvedenou okrouhlou hotovostí snaží navždy zmizet z Clayova života. Na radu svého cynického právního poradce Griffitha se pokusí schovat v nudném provinčním městečku Benton, které je ale pro ni a její plány příliš těsné. Zvlášť když povedený Clay vysílá po její stopě zručného pátrače, soukromého detektiva Harlana. Bridget nutně potřebuje spojence a umí ho získat a tak jí nedá příliš práce sbalit snaživého naivu Mikea Swalea, který tenhle zapadákov rovněž nepokládá za svou konečnou stanici. Opojený milováním se žádoucí Bridget se Mike rychle stane bezmocným nástrojem v jejím ďábelsky důmyslném a chladnokrevném plánu. Neboť v té nebezpečné hře dva hráči přebývají. V banku je smrt, vězení a ,ilion dolarů - a Bridget rozdává karty karty, aby o svoji výhru nepřišla.

Chladný thriller v moderní parafrázi stylu "film noir" přináší temné poselství o přetvářce, zradě a zoufalství. Na festivalu detektivních filmů v Cognacu získal cenu kritiků. (oficiální text distributora)

gotham

Tak scénář celkem o ničem, vlastně celý film je tak nějak o ničem, celý film zachraňuje vynikající a krásná Linda Fiorentino. Nebýt jí, tak to v životě nemůžu dokoukat. Peter Berg se snažil, ale bohužel scénář mu házel klacky pod nohy a výkon jindy skvělého Pullmana byl velkým zklamáním. U některých filmů se dá říct, že nevyužili svůj potenciál, že měli mnohem na víc, ale u tohoto se to říct nedá, víc se z nudného a stupidního příběhu vytřískat nedalo. Ale pro fanošky Lindy se to doporučit rozhodně dá. 60% ()

solisoli

Príbeh dobre opradený flegmatizmom s Lindou Fiorentinou, ktorej tento postoj v roli bol priam ušitý. Dej o snahe zbaviť sa manžela vôbec nepôsobil, ako dramatický thriller, ale skôr, ako toľkokrát obohrané v predlohe veselohry. Pozitívne bolo, že Linda dokázala bez mnohonásobných prevlekov pôsobiť aj tak sexi, oproti iným herečkám, ktoré to robia temer pri každej scéne. ()

pollstro

Hlavním tahounem celého filmu je jednoznačně postava Lindy Fiorentino, která s naprostým přehledem, bez zábran, s jistotou a odvážně činí mimo nastavená pravidla společnosti. Její chování je zcela ďábelské, manipulativní, šokující a navíc vzhledově je neuvěřitelně sexy. Svojí mocí ovlivňuje veškeré své okolí a přesně diriguje postavy kolem sebe, které velmi snadno podléhají jejímu šarmu a nechávají se ovlivňovat. The Last Seduction ctí pravidla a odkazuje se na klasický film-noir, což z něho dělá neo-noir, který je mnohem otevřenější širšímu publiku, které by si například staré kultovní klasiky film-noir již nepustili. Ačkoliv se může jednat o námět, který jsme viděli již mnohokrát v jiných starších filmech, například podobnost s Double Indemnity, mj. film v jednu chvíli i na něj odkazuje, je skutečně na místě, ale ten nový vzhled, zatraceně přitažlivá, důmyslná a chladnokrevná femme fatale Linda Fiorentino, dělá z tohoto, takřka průměrného filmu, velmi působivý, příjemný filmový zážitek. "I'm trying to figure out whether you're a total fucking bitch or not. - I am a total fucking bitch." ()

Gamine

Po spíše ne příliš nadšených komentářích jsem nečekala, že mi "utahané" tempo nebude vadit, s jazzovým podkesem mi vlastně přišlo docela přiměřené. Hlavní herečka do role přímo zapadla, její sociopatické vypořádávání se s každodenními drobnosti mi přišlo po chvíli docela zábavné. ()

Dupac

Na tomhle díle je áčkové snad jenom tělo Lindy Fiorentino. I ten divnej Ethan Hawke (celou dobu jsem přemýšlel, co to má s nosem) je jenom "looklike", tj. Peter Berg. Na devadesátky je třeba vzpomínat v dobrém, čili s úplně jiným filmem. ()

Digi_cz

Svůdná tedy rozhodně byla, ale ďábelská nikoliv. Přesto by ji podlehl kde kdo. Není se čemu divit. Připomínala mi Zetu-Jones a docela jsem ji i fandil... Role jakou ženy umí i bez většího hereckého umění. Njn takhle nějak to prostě je a my si musíme jen dávat dobrý pozor. Sice film má díry, ale beru to jako dobrý film o ženách, které ví co chtějí. ()

andy60

Původně jsem chtěl zůstat u tří hvězdiček, ale díky propracovanému scénáři a nesmírně sexy Lindě Fiorentino jdu na čtyři. Nedokáži pochopit, proč se taková skvělá herečka nedokázala více prosadit. Když ji srovnám s těmi více obsazovanými (R. Witherspoon, J. Alba, K. Winslet, S. Johansson atd.), Linda u mě jednoznačně vede. Filmu bych vytkl snad jen trochu useknutý konec, jinak spokojenost. ()

Iloveporn

Skvělý repliky. Už jen za to stálo na to koukat. - Pokud si někdo myslí, že děj je nerealistickej, tak neví nic o životě. Kámošky brácha to měl tady u nás v bledě modrým. Přesně takhle skončil ve vězení, ani ta jeho děvka nemusela nikam volat, aby tam měli záznam znásilnění. Jen manžela nařkla fízlům ze znásilnění, fízlové i prokurátor jí automaticky věřili a už se vezl. - Odseděl si něco přes rok než přišli na to, že jim tam nic nesedí, ale nějaké omluvy ani náhodou. Pustili ho jakoby pro nedostatek důkazů, přišel o děti, byt, samozřejmě práci, měl záznam v trestním rejstříku. Děti zpracovaný tak, že ho nechtěly ani vidět. Kdyby tam byl někde milión dolarů a tu děvku napadlo jak na to, tak klidně někoho dalšího zabije a shodí to na něj. - V tom filmu tomu chudákovi věřil aspoň advokát. Tady to ani advokáty nezajímalo: "Chce výhodnej rozvod, normálka. " ()

kriplozoik

Já v tom "film noir" moc nevidím, femme fatale ale ano; tenhle film nejvíc spočívá v machinacích hlavní hrdinky - co udělá v dalším kroku. Jako jeden z mála filmů mě bavil tím víc, čím víc se blížil ke konci. A měl docela dobře vykreslené postavy. Nic výjimečného, ale přesto dobré. ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018

Časové pásmo bylo změněno