Syn továrníka Oldřich zmeškal vlastní oddavky. Přehnal totiž loučení se svobodou a noc před svatbou strávil v povozu pana Šourka, který se ho marně vyptával na adresu. Ráno se šel drožkář poradit na policii, pasažér se zatím probudil a s fiakrem mu ujel. Zamířil za nevěstou, ta však byla uražená a vyhodila ho. Oldřich se také zatvrdil a prohlásil, že se ožení s první dívkou, kterou potká. O další vývoj událostí se postaral Šourkův kůň Karel, když zamířil domů, a přivedl tak Oldřichovi do cesty Boženku, dceru svého pána. Ani ta ale o rozmazleného mladíka nestála. Oldřich se tedy s jejím otcem vsadil, že vydrží měsíc těžce pracovat. Pokud vyhraje, získá Boženčinu ruku, drožku i věrného Karla... (oficiální text distributora)

Mikino00

Výborná komedie, kterou dělají skvělí herci. Krásná Boženka, úžasný Plachta se svým Karlem, žárlivý kominík Pešek a dělník Marvan. Takový budovatelský děj propletený milostnými námluvami patří sice do kategorie nenáročné, ale zábava je to stejně. ()

Milky.

Já se prostě přes to šílené přehrávání, které k těmhle starým filmům patří, neumím přenést. Věřím, že pro hodně lidí to je hodně kvalitní film plný skvělých herců. Pro mě bohužel formou a naivitou nekoukatelný snímek. ()

Vesecký

Jedna z těch dobrých Cikánových veseloher, i když po stránce dějové i scénáristické by si zasloužila o hvězdičku méně. V nejtěžším roce našeho národa však musela být pro diváka pohlazením na duši. A především ta krásná člověčina, která se linula z Plachtovy postavy pana Šourka, pro něhož byla jeho dcera a jeho Karel tou jedinou potěchou na světě, ta člověka musí dostat. Růžena Nasková byla svá stejně jako v Tetičce nebo v Kvočně, pro film se jinak moc nehodila. Šestnáctiletá Jana Dítětová byla proti sice mladistvému, ale přece jen už třicátníkovi Peškovi poněkud mladičká, ale jejich scény na kašírované malostranské střeše si člověk pamatuje od mala. A pak ovšem poněkud trapné herectví Jiřího Dohnala a v tomto filmu i Hany Vítové, to byl skutečně spíše otřes... ()

pipapa

Haulywůdsky vykonstruovaný a přitroublý "nápad" jsem dokoukala s vypětím posledních sil. Pešek výborný, Plachta s koníkem velmi milý, Marvan, ač v roli dobráka, nesnesitelný.  Otravné, nezábavné na-jedno-kopyto-hašteření od začátku do konce. Tohle už mi nesmí na oči! ()

Véronique

Milé, kvalitiní, typicky "Cikánovské". Filmy Martina Cikána mají takovou zvláštní atmosféru - milou, poklidnou, typicky prvorepublikovou... Film "Karel a já" je tomu příkladem. Snoubí se tu nevšední děj, roztomilé pavlačové prostředí a také exteriéry (ve filmech této doby ne tak obvyklé), výborná herecká garda... Nechybí ani ponaučení. Film jak má být. 70% ()

Adiemus

Značně nevyrovnaný film, na jedné straně pár téměř wildeovských bonmotů a košatých přirovnání (kupodivu shodných u rozdílných společenských vrstev), na druhou stranu téměř otravná dějová linie o nápravě bohatého floutka a o tom, jak práce šlechtí člověka. Na jedné straně standardně dobrý Jindřich Plachta, Jaroslav Marvan a svěží (dalo by se říct moderní) Jana Dítětová, na druhé straně Ladislav Pešek a Hana Vítová, které se podle mého do rolí ani trochu nehodily; o Jiřím Dohnalovi raději pomlčím. Ovšem ta Sázava... Zápory a klady jsou víceméně v rovnováze, takže průměr. ()

IvonaK

Určitě dobře propracovaný film plný napjatých zatáček. Končí to sice dobře, ale myslím že se to povedlo. Pán který ze začátku myslel jenom na sebe se díky Janě Dítětové polepšil a každý si pak šel svou vlastní cestou. ()

Pitryx

Nejhorší film pana Plachty, vůbec to neměl brát. Neustálé hašteření mi lezlo na nervy, a stále mi to něčím připomínalo paní Javořickou. Dávám plusy za občasnou dobrou hlášky, tedy za obě, ale celkově to byla ubohost. Nota bene že obě baby byly ultra krávy. ()

ostravak30

Hlavní dějová linka filmu Karel a já je už trochu ohraná. Není to ani náhodou prvně, kdy se děj točí kolem nezdárného syna, synovce nebo jiného příbuzného, který je kavárenský povaleč rozfofrující většinu peněz. V tomto filmu se tak můžeme alespoň koukat na krásnou, leč nezletiloui Janu Dítětovou a Hanu Vítovou. Exceluje zde i Ladislav Pešek. ()

Danulinda

Snad nejoriginálnější postava pana Marvana, kterou znám, jenž mě i při své "pouze" vedlejší roli velmi bavil :-) . ()

Radek273

Vtipný a moc pěkný snímek, ovšem ... tak protivně vystupující postavu/herce jako byl tady Jiří Dohnal, to aby teda pohledali! ()

PTuranyi

Príjemná jednoduchá komédia o partnerskom podpichovaní, takže ona má rada jeho ale tvári sa že nie a on má rád ju a tvári sa že nie. To všetko kvôli stávke mladého pána Oldřicha, ktorý je synom továrnika a pre svoju roztopaš zmešká svoju svadbu. Rozhodne sa teda odčiniť svoju chybu prácou a natruc sa oženiť s prvou devou, ktorá sa mu pripletie do cesty. Všetko má nakoniec šťastný koniec. Z môjho pohľadu to však trocha kazí ten mravoučný sociálny "podtext". ()

Dr.dogous

Flamendr, Oldřich, patřící k prvorepublikové zlaté mládeži, při rozlučce se svobodou se opil tak, že zaspal i svou svatbu. Ponížená panna nevěsta svatbu zrušila. Oldřich ve zlosti si umanul, že si vezme za ženu, na kterou toho dne narazí. Narazil na Boženku a tak si myslil, tuhle holku, že dostat může bez okolků. Fuj.Ta však z plezíru, just ne. Olda se s Boženkou vsadil, že když vydrží měsíc manuálně pracovat, Boženka se mu poddá. Bezstarostná komedie, nikde ani náznak, že venku zuří Heydrichiáda a krutá realita. 75% ()