Šílená černá komedie odehrávající se na pozadí střetu názorů na potrat. Ruth (Laura Dern) je mladá pouliční feťačka bez stálého bydliště, kterou opětovně zatknou. Soud si uvědomí, že je už popáté těhotná, a navrhne jí jako řešení nežádoucího těhotenství potrat. Brzy po propuštění se Ruth stane předmětem sporu zastánců práva na svobodnou volbu matky a jejich odpůrců, zastánců práva na život nenarozeného dítěte. Film ovšem nešetří ani jednu ze zúčastněných stran. Obě jsou stejně fanatické a pokrytecké. A Ruth taky vůbec nezáleží na tom, jestli donosí své páté dítě, nebo ne, ale pouze na penězích, které ji obě strany nabízejí. (MFF Karlovy Vary)

F.W.Colqhoun

Payneův debut je ostrý, nekompromisní a vyhrocený. Příběh ženy, která se ocitla mezi dvěma zájmovými skupinami, aniž by měl přes halasné proklamace kdokoliv zájem o ní. Payne podobně jako v Election nedává prostor pro sympatie, ni rozumná řešení [snad i proto do děje vstupuje cosi jako deus ex machina], místa pro zlomyslnost je ale habaděj a film se mi tedy moc líbil. Interakce náboženských fanatiků, feministických freaků [obě skupiny spojuje zvyk propukat spontánně ve zpěv, kromě jiného] a drogové závislé, dokonale vymleté ženy zavdává co chvíli ke škodolibému smíchu. Jediný, s kým je možno soucítit, je Tanya... To všechno by se asi těžko povedlo bez pozoruhodného výkonu Laury Dern, která potlačila všechnu svou oduševnělost a její kreace vysmaženky, která z každé promluvy dokáže destilovat max. 2-3 náhodně vybraná slova, je stejně závbavná jako strašidelná. Cíleně beznadějný film. Cíleně beznadějný film. ()

peetriss

Odvážná a nekompromisní satira na téma dodnes (a i v budoucnu) živé, boj dvou nesmiřitelných fanatických táborů - odpůrců a zastánců umělých potratů. Vynikající je na Paynově počinu fakt, že nestraní žádné ze stran a neváhá se do žádné z nich ostře pustit. Kraluje Laura Dern, která se v roli nastávající matky - feťačky masírované a využívané k nesnesení oběma stranami, vyjímá neskutečně a podává životní výkon. 70% ()

dalziel

Nepriek závažnosti temy v celku nečakane dobrá zábava.Netušil som ,že idem pozerať komediu ,nakoľko som bol postavený pred hotovú vec.Tak po prvých dramatických záberoch som usúdil,že ma čaká dramatické peklo v ktorom všetci nakoniec zomrú alebo ich osud strestá hroznými mukami a to pravdepodobne aj vrátane nejakého nevinného psa z verandy s menom Lucky. ()

sehe

Film plny fanatikov,ci uz Bozich vojakov,alebo zien za Slobodnu volbu , a kdesi uprosted, tehotna fetacka Ruth.Laura Dern strhla na seba vsetku pozornost,no miestami ma komedia nudila. ()

markotter

Různých spolku jsou v "nejvyspělejší" demokracii stovka a tisíce a nezdráhají se k dosažení svých pochybných cílů použít všechny dostupné prostředky. To je tady hodně dobře vykresleno. To by ale nestačilo, kdyby v ohnisku dvou takových spolků nefigurovala vynikající a naprosto odzbrojující Laura Dern. Jeji čichačka by strčila do kapsy i některé případy od Heleny Třeštíkové. ()

Rodin

Mám jedinou výhradu. Ve filmu poměrně často vázne tempo, což je v tomto případě dost ke škodě věci. Nicméně celkový dojem je u mě osobně dobrých a poctivých 85%, zejména kvůli Lauře, která spoluhráče naprosto zválcovala. ()

Margerie

Laura Dern mě opravdu překvapila. Díky jejímu úžasnému výkonu bych rozhodně tenhle film nepovažovala za čistou komedii, satira zamířená vůči americké společnosti bouřící se proti potratům či naopak proti potlačované svobodě projevu a právu na vlastní rozhodnutí se zde mísí s dramatem, které se odehrává uvnitř hlavní hrdinky a přesto na diváka působí obrovskou silou. Laura je pro mne zkrátka nejnovějším objevem mezi holywoodskými herečkami. ()

Ganka

Film skvěle popisuje dementnost američanů,kteří jso schopni vytvořit si modlu prakticky z čehokoliv, i z fetky. Laura Dern je totálně nesympatická sama o sobě,takže její role ani nevyžadovala velkého hereckého umění. Ale jinak fajn oddychovka. ()

peproch

Je to prvotní film AP, testuje, kam až může komedie jít, kam až může téma byt odlehčováno. Aktivní narkomanka a dítě, souboj pro-life a pro-choice aktivistů. Nejen, že nejsem pohoršená, jsem i nadšená filmem. ()