V jedné z našich mužských věznic dojde jedné noci k nedokonané vraždě vězně. Motivy tohoto násilného činu se snaží rozplést spolu s policejním vyšetřovatelem i mladá vězeňská psycholožka, odkrývající před námi i mnoho netušeného o pravidlech "morálky" v těchto zařízeních. Příběh se otevírá dramatickým momentem hádky mezi učitelem a žákem, která po zvláště provokativní a zcela osobní poznámce drzého kluka vůči učiteli skončí jeho fyzickým napadením a díky nešťastnému pádu na ostrý předmět i jeho smrtí. Dále už přichází jen soud a mladý učitel je odsouzen a poslán do vězení, kde si začne "odpykávat" mezi spoluvězni další trest - coby pedofil! (oficiální text distributora)

RadushM

Tento film je snad předvoj Bastardů 1,2,3, to jinak není ani možný. Sic se zde pojednává o různém tématu, ale původce konfliktu je stejný- tolerance společnosti k nevýchově dětské populace. ()

Sa.sa

Natočit film dle skutečnosti není lehké, ale nakonec se to povedlo... ;) Zajímavé bylo sledovat konec vč. rozuzlení a sledovat i výši trestů pro jednotlivé aktéry... ()

Hombre8

Chybičky by se určitě našly. Téma, které je z psychologického hlediska v tomto prostředí signifikantní (přenos) by si zasloužilo hlubší rozpracování. Jašków by si za roli zasloužil ocenění. ()

xentrixx

Nezaujalo, nanejvýš mě pobavili na jedné cele Osvald (tentokrát bez formeláků) a před 20 lety v Praze všemi obávaný portýr z Music Parku, mistr tvrdých low kicků a noční můra nepřátel Sparty v jedné osobě, Luboš Vrňata. Jo, a taky se mi líbila paní psychložka, nechce se mi vůbec věřit, že jde o stejnou herečku, která o 3 roky později hrála nevýraznou, nepohlednou Marcelu ve filmu Pravidla lži. ()

Oswaald

Na to že je televizní, jde o pěknou detektivku z vězeňského prostředí. Zápletka standartní. Nijak zvlášť nepřekvapí. Snad až na jakési sexuální pnutí mezi majorem a psycholožkou, které je vlastně hnacím motorem, proč řeší případ s takovou vervou. Osobně se mi líbila hlavně kamera - depresivní záběry věznice. ()

kriplozoik

Oceňuju snahu vyprodukovat v českých podmínkách něco, na co by se vymklo tradičně otřesné úrovni a myslím, že ta snaha je tam opravdu vidět. Co mi vadilo, byly "výkony" určitých vedlejších postav – na úrovni Ordinace v růžové zahradě (např. advokátka nebo "akční" policistka, která fyzicky napadla(!) jednoho z podezřelých). Co mi ale vadilo víc, byla častá prkennost některých textů, které by běžně člověk vůbec neutrousil a která mi coby divákovi bránila se do příběhu více ponořit. Kamera je průměrná. Pan režisér Pokorný se taktéž tu a tam dopustí nějaké řemeslné nebo skladební chybky. Ale na to, že je to především herec, odvedl nakonec docela dobrou práci. ()

Lukke32

Přes záda mi zlehka přejede mráz pokaždé, když si na tento atmosféricky natočený televizní film vzpomenu. Neuvěřitelně smutný příběh učitele Daňka - ve VELMI sugestivním podání Roberta Jaškówa - musí bodnout do srdce každého empatického člověka... Vojta Kotek v roli vychcaného hajzlíka Honzy byl taktéž naprosto excelentní. VELMI silný film. ()

andy60

Tentokrát se DVD Edice vytáhla. Po záplavě sraček nabídla divákovi zajímavou podívanou. Říká se, že člověk by měl zkusit vše, ale vězení bych určitě zařadil mezi vyjímky, zvlášť po shlédnutí tohoto filmu. Škoda, že název nám vlastně prozradí, jak film dopadne. ()