Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Sejkorka

Váhám, zda 2 nebo 3. Přistihl jsem, že jsem se po závěrečné scéně usmíval, nicméně lepšímu hodnocení nejspíš brání přiblblý Martin Lawrence. Tim Robbins, naproti tomu hraje skvěle, netypická komediální role pro něj. Navíc mi nehrajou některé souvislosti, např. že pouliční zlodějíček má tak skvělou rodinu, i když ho máma fackuje. A co ta loupež na pumpě, tu nikdo nepotrestá ? Nový objev - Kelly Preston, předčasně zemřelá manželka Johna Třívolty. ()

Krysot32

Nahderny film u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Vrátil mě zase o kus zpátky do dob kdy se všechno zdálo v pořádku. Příjemný film ani nedělní odpoledne, když si chcete nechat zlepšit náladu. ()

Artyom_SVK

Sranda, že som na takto dobrú komédiu narazil až teraz. Dlho ma takto žiaden film nepobavil. Trošku ma štve, že takéto dobré komédie sa dnes už netočia. 90 roky boli holt veľmi plodné na podobné komediálne výtvory. ()