Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

El-Barto

Dva herci, kteří se k sobě na první pohled vůbec nehodí, spolu vytvořily opravdu komické duo, které se bezvadně doplňuje. Jednoduše skvělá zábava. ()

Luqi

Na počudovanie Robbins a Lawrence vytvorili skvelú komediálnu dvojku, aj keď pred filmom kde-kto by povedal, že to nebude fungovať.......... Ale je to aj vďaka výbornému scenáru, kde sa strieda jedna hláška za druhou a každý z nich má svoje repliky ušité na mieru. Naviac tempo je vyvážené, film nemá slabšie miesto. 4 hviezdičky sú zaslúžené............. ()

Jeremiah

Další pohádka "Made in US". Ale proč ne ! Tim Robbbins i Martin Lawrence zahráli své zoufalce velmi dobře, a i když jsem reálnosti tohoto příběhu ani za mák neuvěřil, přesto jsem se chvílemi dobře bavil. Za krátké okamžiky uvolnění, které mě tento film přinesl, si své 3 * zasloužil. ()

dawe787

Přesně ta komedie, když chcete zabít čas jedno sobotní deštivé odpoledne. Budete se bavit a uteče Vám to jako voda. Jsem rád, že jsem to viděl. ()

zahadum

Výborná buddy road movie komédia ešte zo starej dobrej doby, dnes by to neprešlo...černoch nemôže byť synonymom pre ozbrojeného lupiča...komédia pri ktorej sa zasmejete ale nie je to cez čiaru. "Dlháňovi " Timovi celkom šli role v komédiách. Lawrence skvelo zapasoval a bol mi sympatický....sakra to je sila..černoch a bol mi sympatický ?:))) hold som zo starej školy kedy sme ľudí mali radi úprimne a nie nasilu. p.s: po titulkoch ešte.... ()

xavierr13

Pri tejto komédii som sa riadne zabavil, super vydarený kúsok od Steveho Oedekerka a ešte lepšie filmové obsadenie v podaní Martina Lawrenca a Tima Robbinsa. Tá dvojka sa riadne vydarila, celý film sa tam niečo deje a nemáte ani kúsok času si vydýchnuť. Martin Lawrence zahral úlohu gangstera, ktorý vykráda všetko naokolo priam brilantne a Tim Robbinson taký kluďas v okamžiku lupič je vidieť, že žiadny zlý človek to nie je. Tempo to stratilo až pri konci ale aj tak je to najlepšia komédia za posledné roky, dávam 5. ()

bulbasaur

len vďaka Robbinsovy a podarenému scenáru sa mi tento film páči až natoľko, že ho hodnotím ako ho hodnotím. Lawrence ako vždy otravný aj keď sa to do tohto filmu celkom hodilo. a čo by to bola za komédia ak by neobsahovala aj zopár vtipných momentov... a tu sa ich nachádza celkom dosť. Najviac ma rozosmiala scéna ktorú zahral režisér ako strážca objektu. ()

DHDV

Robbins hrál tak dobře, že na jeho herecké úspěchu se svezl i Lawrenc (snad jediný jeho dobrý film). Jen tak pro zajímavost, Robbins mi touto rolí hrozně připomněl roli, kterou zahrál ve „Šťastlivci“ takový stejný výraz nenucenosti … ()

sadlokan

Když začne hrát saxik,a tim pádem sk.Morphine,tak je to neuvěřitelnej fofr.Zase teda klavír naznačuje citovky.Tváří se to vlastně vážně,ale najednou se přihodí strašná bejkárna,že sem koukal! ()

croxika

Priznám sa,že som bola prekvapená obsadením Tima Robbinsa do hlavnej postavy v komédii.Tima mám zaškatuľkovaného ako dramatickú postavu Andyho z Vykúpenia z väznice Shawshank. Každopádne, veľmi milo a príjemne ma prekvapil. Skutočný herec dokáže zahrať čokoľvek- a Tim to tu pekne dokázal. Martin Lawrence z môjho pohľadu za ním rozhodne nezaostáva a spolu ako dvojica tvoria perfektné duo, ktoré spojením so zaujímavým a rozhodne nie nudným i keď možno nie až tak prekvapivým dejom vytvára 98 minút sledovania radostnej a humornej zápletky, ktorá sa stavia na omyle, no situáciami a zhodou okolností poskytuje kvalitnú komédiu a obrátenie na správnu cestu jedného z hlavných hrdinov. No a tanečné číslo samotného režiséra vo filme nemalo chybu! Smiala som sa dobré tri minúty. Facky T-Paulovej matky ma tiež nenechali len tak sedieť. Áno a priznám sa -ani tento skvost som nevidela len raz...ani dva razy :) ()

MickeyStuma

Když se chlap nečekaně vrátí domů a nachytá svoji ženu při nevěře, v tichosti zase odejde a začne chmuřit. A když se mu do onoho ponurého období připlete Martin Lawrence, spustí se noc nečekaných událostí, zmatků, přepadení. A pro nás diváky úžasný biják plný šíleností a hlavně zábavy. Tvůrci k sobě spojili Tima Robinse a již zmíněného Martina Lawrence. A funguje to. Tim Robins krapet zatrpklý, Lawrence plný života a ideálů. Komedie, která skutečně baví a nepadá do trapností. ()

helloween93

Vtipná krimi-komedie o jednom špatném dni ve spojení Lawrence-Robbins. Rozhodně vyzvihuji inteligentní scénář a dobře načrtnuté postavy. Příjemná komedie, které nechybí ani akce. 4* ()

plagjoklas

Jedna podarená komédia, v ktorej sa pozeráme na staré klisé dvoch absolutne protikladných hrdinov. Prvý je dohnaný neverou svojej zeny do situacii ake by mu ani vo sne nenapadli a ten druhý ten je proste malý grázlik. No spolocna chemia tu funguje skvelo (ako v napr. Starsky a Hutch) a take scenky a ako scenka s pavukom na hlave su nezabutnelne. ()

LANSA

Asi je to fakt hloupá komedie,ale já se rozhodně bavil a jak!!!! A to je přece nejdůležitější.Čekal jsem od toho oddychovku bez žádný myšlenky a taky jsem ji dostal,takže do pohody!!!!! I po několika letech si vzpomínám jak Robbinsovi chytnou kalhoty a do toho muzička v podobě Scatmana, přiznávám , šel jsem do kolen. ()

-soch-

Priznám sa, trochu sa aj hanbím, ale o tejto výbornej komédii som sa dozvdel len pred nedávnom. Tim Robbins v polohe, v akej som ho veľmi nepoznal. Martin Lawrence nesklamal a hrá na vyššej úrovni ako v neskoršom Modrom blesku. Príjemne som sa pobavil, je to dobrý film. V slovenskom znení: MAROŠ KRAMÁR, PETER MARCIN, PETER BZDÚCH, JURAJ PREDMERSKÝ, LENKA KOŠICKÁ ml. a iní. ()

Cruchot

Skrz naskrz průměrná komedie, kterou zachraňují výteční Robbins a Lawrence v hlavní roli. Bohužel slabý scénář jim nedovoluje pobavit víc. ()