Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

O´Neill

I tento skvost patří do me sbírky TOP filmu, vč. EXTRA hodnocení, mého soukromého The Best of the Best, of the Best. Tento filmek řadím do sekce - nejlepší komedie všech dob, avšak s jednou vadou na kráse - že je to tak krátke ;) Prostě perfektní film, který člověk MUSÍ vidět. ()

carlos 2010

Boli to časy, keď sa točili takéto jednoduché a priamočiare komédie, bez pátosu a hlbokých myškienok, ale aj bez zvrhlostí a stupidít. Táto je jednou z nich. ()

C0r0ner

Takový Volný pád, akorát vzatý vesele. Tím pádem je to samozřejmě o kategorii níž, protože chybí napětí a emoce, ale i tak je to velmi pěkný film. První parádní moment nastane, když Lawrence nastoupí k Robbinsovi do auta a chce ho okrást. Ten ho zamkne uvnitř a role se obrátí. Od té chvíle je to eskapáda vtipných momentů, které neskončí až do konce. Velmi dobrá zábava. 85% ()

dr.fish

No nic převratného tahle komedie není. Alespoň tedy v některých momentech se mi ani nechtělo dívat. Pak se zase zlepšilo, tak jsem sledování nakonec dotáhl do úspěšného konce. Na víc než na 60% to ale nevidím. ()

Doudis19

Odzbrojující komedie, s netypickým, ale o to zábavnějším Timem Robbinsem a nepříliš zaostávajícím Martinem Lawrencem. První dvě třetiny filmu, odehrávající se v poušti nemají chybu, závěrečná už trošku ztrácí a uchyluje se k opisování zaběhlých schémat. I tak se, ale jedná o výbornou zábavu, která je v mnoho ohledech dokonce vrcholem žánru, parťáckých komedií. ()

PeterNet

Velmi dobrá komedie o tom jak si šťastně ženatý manžel splete svou ženu se její sestrou, přiřkne jí podvod a vydává se na cestu zločinu. Robbins je ne-sku-te-čně dobrý herec a zde to znovu potvrzuje. ()

Jizni Tlapa

Odlehčená záležitost, plná crazy zvratů, tradičně zaslepené lásky a distingovaného Robbinse, který dokazuje, že komedie taky umí. Ve spojení s Lawrencem jde o zajímavou dvojku, která díky dobrému scénáři umí vykouzlit i několik málo povedených hlášek. Drsňák McGinley je pak tím posledním, co drží Není co ztratit nad průměrem...zbytek je totiž celkem nůďo.. ()

xerno

Po tomto snímku jsem pochopil, že Tim Robins nemůže hrát zlé lidi, jak bylo řečeno v ShawShanku - vyzařuje z něj klid... pro mě nejzáživnější scény byly u pokladny, jak slušně požádají prodavače, zda si odtamtud mohou něco vzít... a taky ochranka - cvok do tančení na prakticky jakoukoli muziku.... ()

Nihlathak

Začátek je velice slibný a nasadí perfektní šílené tempo. Ovšem z počátečního "nasrání" se nedá příliš dlouho těžit a postupně jsem při sledování začínal zívat. Spíš k nedělní odpolední kávě a příjemnému lenošení. ()

lennyd

Nickovi (Tim Robbins) jednoho dne odpadne firemní večeře, a tak se vrátí domů dříve, aby překvapil svoji ženu - a opravdu, načapá ji v posteli se svým šéfem. Celé ho to natolik zasáhne, že sedne do auta, a odjede. Při řízení je natolik zaujat svými osobními problémy, že naprosto nevnímá, co se kolem něj děje - semafory, značky, bouračky, černoch, který jej chce okrást. A tak se probere až na benzínce v poušti, bez peněz, zato s oním černochem (Martin Lawrence) v autě... Co se může stát, když přeteče pohár trpělivosti už ukázal Michael Douglas ve Volném pádu. Stejně tak to dokazuje i zde skvělý Tim Robbins, jako chlápek "všichni mi vlezte na hrb", kterému zdatně sekunduje Martin Lawrence (přišlo mi, že zde byl nějaký zmenšený - nebo je Tim Robbins tak vysoký?). Když si člověk odmyslí jeho někdy až přílišné přehrávání a pitvoření, tak se pak skvěle baví. Potěšilo mně i docela zajímavé rozuzlení, i když jsem to tak nějak trochu čekal :) ()

civalII

Ty vogo, tak to je sračka. Obtloustlej ksich Robbins se uvrtal do rádoby komedie s debilním negrem, kterej nikdy v životě nebude vtipnej, a vznikla z toho tahle "černobílá" sračka. To je film tak pro homouše nebo tupý ženský ()

Aven

Výborná komedie. Pro mě nečekaná herecká poloha Tima Robbinse (od kterého bych, vzhledem k jeho vážným rolím, nečekal, že bude komediálně až tak moc dobrý) a překvapivě tentokrát neotravný Martin Lawrence a jeho kulometný příval slov - spolu s Robbinsovou upjatostí a strohostí to však funguje báječně. ()

MIGHTTREE

Komedie krásně odsýpá a jede na plné pecky. Dvojce odlišných chlápků, kteří mají jedno společné. Jejich ženy je milují. Pravý happyend se vším všudy, kde i tchýně mají poslední slovo... ()