Veselé i smutné osudy několika žen z malého města. (Česká televize)

LokiZombie

Jediné, co mi na tomhle filmu vadí, je jak je místy zdlouhavý, nudný. Jo jasně, zní to docela zásadně, ale na druhou stranu obrovské charisma každé z paniček z předměstí strčí milionkrát do kapsy všechny Zoufalé manželky. + stalo se vám u nějakého jiného filmu, že jste byli naměkko, už už brečet a hned na to jste vyprskli smíchy? Jo, pořád tu jsou ty blbé a podstatné výše zmiňované negativa, tak dám 3,5. Škoda. Třeba mě to napodhruhé bude bavit víc. A nebo míň... ()

ICTS

Bohužel mi film nedal možnost, abych si vytvořila citové pouto k hlavní postavě. Proto mě tak nedojal. Chválím, ale krásnou hudbu. ()

mardun

"Ocelové magnólie" (v anglickém originále "Steel Magnolias") je americký film z roku 1989 režírovaný Herbertem Rossem. Tento film je adaptací stejnojmenné divadelní hry Roberta Harlinga, který napsal scénář i pro film. "Ocelové magnólie" jsou známé svým silným ženským hereckým obsazením a emocionálně nabitém příběhem. Hlavní role ve filmu ztvárnily Sally Field, Dolly Parton, Shirley MacLaine, Daryl Hannah, Olympia Dukakis a Julia Roberts. Film se odehrává v malém městečku v Louisianě a sleduje životy skupiny přátel, kteří se pravidelně setkávají v místním kadeřnictví. Příběh se zaměřuje na vztahy mezi těmito ženami a způsob, jakým společně čelí různým životním výzvám, včetně nemoci, manželských problémů, rodinných konfliktů a ztráty blízkých. Julia Roberts získala za svou roli v tomto filmu nominaci na Oscara a film byl obecně chválen za výkony hereček, které dokázaly s velkým citlivostem a nuancí ztvárnit komplikované a silné ženské postavy. "Ocelové magnólie" jsou často chváleny za svůj emoční dopad a schopnost zobrazit sílu ženského přátelství a odolnosti v tváři tragédie. Tento film se stal kultovním dílem, oblíbeným pro svou směsici humoru a vážných témat, a je považován za jeden z významných příspěvků do žánru filmů zaměřených na silné ženské postavy a jejich vzájemné vztahy. ()

mira.l

Celkem pěkný film z doby, kdy Julii Roberts bylo sladkých dvaadvacet a Dolly Parton ještě vypadala jako normální člověk:). ()

andrew88

Film mě bohužel zklamal. Hlavními hrdinkami je šest žen, v celém filmu je však pouze výrazný příběh nemocné Julie Roberts. Příběhy ostatních hrdinek jsou jen lehce vykresleny nebo směřují úplně do prázdna - což je naprostá škoda. Film je tak hloupě sestříhaný, že na sebe situace moc nenavazují...např." holka je v kómatu jeden den, tak ji odpojme ne?" a šup....o dramatu nejde vůbec mluvit, vypadá to všechno tak moc povrchně a nerealisticky. PS: postava Julie je strašně nesympatická, těžce nemocná holka si i proti zákazu lékařů udělá dítě, pak jí odejdou ledviny, chudák matka se musí obětovat a jednu jí dát, a nakonec holka umře,aby nechala dítě a zbytek rodiny samotné..tomu se říká být sobec! Můj dojem zachránilo skvělé herecké obsazení, ale celý film je fakt špatný :/ ()

chicab8

Jo jo, takové filmy už se dnes jen tak nevidí, stejně tak jako ty skvělé herečky, které skutečně umí hrát.. ()

karlee

Ženským se to asi bude líbit víc, v první polovině takové kadeřnické ženské tlachání, to se mi ještě líbilo víc než ty dramatické chvíle ve druhé polovině. ()

Blazkowicz

Primárně film určený pro ženské, ale i já jsem si v tom něco našel a docela mě to bavilo. Hlavní skupinka drben je fajn, stejně tak vedlejší postavy. Nevím proč, ale trošku mi to v některých scénách připomínalo víc divadelní hru než film. Od půlky to začíná být smutnější a tady mi to dost vadilo. Dojemné scény to hrozně protahují. Klidně stačilo pár dojemných momentů nechat jen na závěr, protože takto je ta délka přepálená. 3* ()

DePompon

Pekne. :) Scenár plný dobrých hlášok, vtipných situácií, silných charakterov a takých tých typických rodinných klišé... vďaka skvelému obsadeniu však namiešaných v tom správnom pomere. A pritom ide o smutný príbeh. "Why dont we just focus on the joy of the situation?" rezonuje celým filmom, ktorý dojme k slzám a zároveň naplní radosťou zo súdržnosti blízkych duší, ktoré potešia aj v tom najhoršom. V tomto prípade pätice žien silnejších, ako sa zdá. ()

vasek.raul

Tenhle film se mi hodně líbí. Vtipné mi přijdou scény, kdy Drum střílí po ptácích. Jinak Julia výborný výkon. Celkově obsazení je dle mého názoru hodně vyvážené a každá z hereček je tak specifická, že každý si najde to svoje. Celkově tomu ubírá jen vysoká slazenost a někdy moc křiku. ()

Kozlowski8

Příběh o vztazích mezi několika ženami v americkém maloměstě. Film, asi spíše pro ženské divačky, poněkud upovídaný a přesládlý. Pro tu zvláštní atmosféru plnou ženských plků, jeků, vřískání, a pro výpravnou nenáročnost by dílu možná více slušel formát divadelní hry. 60%. ()

obrik67

Pro svůj vůbec první komentář k filmům jsem si vybral možná překvapivě právě tento snímek. Také vás nudí filmy z prostředí různých rodin, kde se rádoby řeší naprosto stupidní a nezáživné rodinné problémy ? A vaše ženská polovička snímek hltá zatímco vy se snažíte najít jakýkoliv způsob jak se od telelevizoru nepozorovaně vyplížit ? Tak na to v případě tohoto filmu můžete zapomenout. Naprosto úžasná Shirley MacLaine přesně v roli v které ji snad každý chce vždy vidět. Hubatá, paličatá, sarkastická babča, kterou přesto každý musí milovat. A naproti tomu Sally Field v krásné dramatické roli milujíci matky. Budete se smát, uroníte i slzy. A po skončení filmu zjistíte, že ve vás něco z filmu zůstalo. Něco příjemně hřejivého. ()

bishi1

tento film je moje srdeční záležitost, neříkám, že je umělecky bůhví jak hodnotný, je prostě jen obyčejně lidský, o přátelství šesti naprosto povahově odlišných žen, o životě, tak jak plyne, kdy umírání jde ruku v ruce s novým životem, o smíchu mezi slzami ... a Shirley McLaine? ta je prostě úžasná ... Tak, píšu tohle malé hodnocení a při vzpomínce na "Ocelovky" se zase usmívám ... film, který se dotkne srdce ()

lusota

Tak tohle je film, u kterého jsem nahlas štkala a bylo mi jedno, že mě u toho pozoruje nechápavá rodina. Srdceryvný monolog Sally Fieldové na hřbitově moje dospívající duše jen těžko tehdá rozdýchávala... ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis