Veselé i smutné osudy několika žen z malého města. (Česká televize)

90125

Velmi prijemny babinec, pri ktorom som sa citil ozaj dobre. Muzi v tejto lahkej komedijke ozaj len asistovali. Myslim si, ze uspech tohoto filmu tkvie takpovediac vylucne v hereckom ansambli, v tom dlhom zastupe vybornych americkych hereciek. Bez nich by toho moc neostalo. Osobne by som na Oscara pasoval skor Sally Field ako Juliu Roberts. Ale hold Julia bola vtedy mlada a jej usmev bol neokukany. Nejde nespomemut Shirley MacLaine v roli zeny, ktora mala 40 rokov zlu naladu. Delicious. Tučné tri hviezdy, s tym, ze sa k filmu rad casom vratim. 72% ()

Kekik

Ráda si čtu komentáře u filmu, jelikož často objevím filmy, které vůbec neznám, a nebo které bych si nepustila. Ocelové magnolie k nim patří. Možná jsem čekala malinko více, vzhledem ke komentářům, ale zklamaná nejsem. Film, který mě rozbrečel, si plné hodnocení zaslouží. Herecké výkony skvělé. ()

vanile

Přiznávám se bez mučení, že jsem tento film měla v povědomí již dlouho, ale stále se na něj nedostávalo. Až mě donutili okolnosti a mrkla jsem na něj. Hamba mě fackovala, že jsem to tak dlouho odkládala. jeden z filmů, který Vás chytne za srdce a nepustí. Velmi skličující druhou polovinu oživila neskutečná Shirley MacLaine a Sally Field umí ty maminky zahrát dokonale (viz. Forrest gump) - jak ji moc nemusím, tady mi asi nevadila. ()

majka25

Nejúžasnější okamžik filmu (ještě nikde jsem tohle nezažila) - při pohřbu Shelby jsem se rozplakala s její maminkou a pak do těch slz takový výbuch smíchu, když Claire začne s tím, ať zmlátí Ouiser :-) Úžasné, ale komedií bych to přímo nenazvala, drama - to sedí. ()

Sejkorka

Veselé i smutné osudy několika žen z malého města. Prvních 10 minut to vypadalo na vypnutí, postupně docházelo ke zlepšení, na závěr už jsem váhal, zda nedat 5*. Je to na 80 %. Parta 5 bab, od nejmladší Daryl Hannah, po nejstarší Olympii Dukakis, .. je opravdu skvělá. A dialogy Olympie s Shirley jsou naprosto úžasné. Překvapila mne  Dolly Parton. , která hraje nádhernou pipinu ve středním věku. Je to i smutné, Julia Roberts zemře, ale jinak film vyznívá poměrně optimisticky. Jak jinak, jsme v USA. PODRUHÉ (12/2022) doplním, paradoxy, Daryl Hannah tady a v Kill Billovi :) ()

peproch

Ženský film. Silné obětující se matky obdivují matku (SF), slabé ale sebeprosazující dcery obdivují dceru (JR), nezaujatí obdivují žertíky a komediální výstupy místních žen. Kdo ale polituje chlapce, který příšel o matku, která se rozhodla risknout své těhotenství a zemřít mu proto? ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis