Veselé i smutné osudy několika žen z malého města. (Česká televize)

Ravi

Tak tohle nebyla úplně komedie, ale celkem utahané, pohodové drama s diabetičkou J. Roberts, matkou Sally Fieldovou a kamarádkami. Můžete si užít herecké výkony a kvalitu příběhu, který pro diabetiky pro změnu není. Je to ale film pro ženy, což berte jako varování se vším všudy. V pohodě koukatelné, nenáročné, zajímavé a s pozitivním koncem. 60% = 3/5 ()

Sdoom

Film, který se na začátku tváří jako obyčejná ženská tlachačka s romantickou vedlejší linkou, se v polovině změní na realistické a působivé drama, které si ovšem stále uchovává určitý vtip a nadhled. Velmi milé překvapení a naprosto skvělé herecké výkony Sally Field a Shirley MacLaine. Julia Roberts v jedné ze svých prvních větších rolí není špatná, ale tu nominaci na Oskara by si určitě více zasloužila jedna ze dvou výše zmiňovaných dam. (Blu-ray, orig.) ()

Han22

Skoro se stydím, že se mi ten totálně ženský film vlastně moc líbil. Přestože jsou tu chlapi odsunuti do určitých zosobnění mužských stereotypů (nejlepší je Skeritt) a vládnou zde baby, příjemně to ubíhá. Protože i přes to drbání a tlachání mají ty ženský prostě smysl pro humor a bláznivý scénky. Všechny zde hrají naprosto přirozně a v pohodě, nejvíce se mi ale líbilo neustálé hašteření Dukakisové a MacLainové. A přestože film dokáže být nečekaně hodně smutný, netlačí se tu na pilu patosu ani sentimentu. Je to prostě jen tak nějak... hezký. ()

Wally

Ano, dostaly mne...prvních pár minut jsem si říkal, že to babské štěbetání nemůžu vydržet, ale ty babky na tom byly to nejlepší a udržely mne u filmu. Nejlepší byla S. MacLaine a její špičkování s O.Dukakis... Fakt moc dobrý film...veselý, smutný, romantický...měl všechno. ()

Kamiiik

Vynikající obsazení, obzvláště Shirley MacLaine v roli Ouiser předvedla skvělý výkon. Role nepříjemné baby pěstující rajčata, i když nesnáší zdravou výživu - "protože jsem stará jižanská baba a ty nosej legrační hučky, špinavý hadry a hrabou se v hlíně ne". Naprosto mi to k ní sedí a navíc má výborné hlášky... "The only reason people are nice to me is because I have more money than God." "Annelle, take your Bible and shove it where the sun doesn't shine." "Oh! He's a real gentleman! I bet he takes the dishes out of the sink before he PEES in it!" ()

Scevola

Prvu hodinu tohto filmu som netusil o com to bude. Co je este horsie dej dostal spad az poslednych 25 minut a to je velmi malo na to aby som mohol povedat ze je to kvalitny film. Takze tym padom u mna za 3*. 6/10 ()

Paity

Podle mého spáše záležitost pro ženy. Já jsem se poměrně často nudil, když se tam probíraly některé "niterní" věci. ()

farfalla

Hořká komedie o přátelství a je adptací stejnojmenné divadelní hry Roberta Harlinga z roku 1987. Šest hlavních postav filmu jsou ženy. Vytvářejí tři dvojice, ve kterých jsou si bližší - kadeřnictví, rodina, starší přítelkyně. I když jsou povahově rozdílné, snaží se otupovat hrany svých běžných problémů radami, povídáním si, nebo malými výpomocemi. Jsou to křehké ženy a mnohé věci se jich dotýkají do hlouky duše, ale když jde do tuhého, jsou jako z oceli a je možné se o ně opřít. Výběr hereček do jednotlivých rolí je zajímavý a myslím, že se povedl. Divadelní hra se více soustředila na Shelby Latcherie (Julia Roberts), diabetičky, které po porodu selhávají ledviny a rodina ji nemůže pomoci. Film se více soustředil na vztah přítelkyň a na jejich veselé a smutné chvíle. V roce 2012 se film dočkal televizního remaku s afroamerickými herečkami. ()

Schuldiner

Old-school komedie lomeno doják, takže nic moc. Spousta vaty a plků o ničem. Pak Julia umře a je to. Je fakt, že se povedlo její matce, v podání Sally Field, perfektně vyjádřit vztek a bezmoc krátce po pohřbu, ale to byla opravdu ojedinělá světlejší (kvalitnější) chvíle v celém filmu. Párkrát jsem se pousmál, ale jinak je to vážně plné všelijakých klišé a tak vůbec... Možná je to zkrátka určeno pro určitou cílovou diváckou skupinu...která se neshoduje s žádnou ze všech těch cílových skupin, do kterých rád patřím.. ()

lareinna

Nie že by bol tento filmik úplná pecka, on je len svojou jednoduchosťou a úprimnosťou proste fajn. Prinúti diváka nielen smiať sa ale možno aj vyroniť slzu sem tam :) a niekedy oboje naraz. ()

sona123

Je to babský film - takový ten o ženských, třeba i různého věku, kteří se někde potkávají (zde sousedky - v salónu krásy jedné z nich), povídaj si, "řeší" menší i větší starosti všedního dne, stane se nějaká tragédie, ale ony to zvládnou - hodně právě proto, že se vzájemně mají. A celé je to vyplněné příjemným, laskavým humorem, tunou smíchu a pár slzami, má to pěkné kulisy a plno báječných hereček a celé je to nakonec obrovsky optimistické, dodávající energii. A takové filmy mám ráda, moc, když přijde chuť a je jich třeba. ()

feeme

Dovoluju si použít stejné vyjádření jako jedna z těch žen, co tam pořád poletovaly, a sice – je to takové tvarohovité! Do konce nevím, co je hlavním tématem. Maloměsto? Krutá nemoc zabraňující v normálním životě? Vztah mezi matkou a dcerou? Předčasná smrt? Těžko se na něco začít soustředit, proto se soustřeďme třeba jen trochu a bude to fajn tvarohovitost. ()

cingi.t

Oceľové magnólie sú jednou z tých kvalitných drám 80. rokov, ktoré nenútene a veselo dokážu ukázať, aký je život. Veľmi pekne napísaný príbeh šiestich žien z predmestia s ústrednou postavou mladej diabetičky Shelby, ktorá sa aj napriek vážnej chorobe snaží za každú cenu žiť vlastný život. Jej matka je prehnane ochranárska a jej otec nekonečný vtipkár, ktorého nič nerozhodí. Partičku dám dopĺňa mladá kaderníčka s komplikovanými vzťahmi v rodine, jej nová zamestnankyňa, ktorá sa ešte nerozhodla čím v živote bude a dve postaršie dámy – jedna láskavá a jedna protivná. Keď sa Shelby rozhodne aj napriek odporúčaniam doktorov mať vlastné dieťa, ovplyvní to životy všetkých v jej okolí. Sila mladého dievčaťa naučí ženy, ako milovať, odpúšťať a nevzdávať sa. Nemyslím si, že by tento film každého ohúril, ale má vyše dve hodiny a plynule udrží človeka až do konca, aj napriek tomu, že jediné výstrely, ktoré sa tam ozvú sú na odplašenie vtákov. Čakala som zdĺhavú drámu o umierajúcom dievčati, ale opak je pravdou. Pre mňa veľmi pohodový večer. 4*. ()

arcticsky

Občas se zde rozčiluji kvůli podhodnoceným filmům - tento je pro změnu podle mne nadhodnocen...k čemu je v této úmorné nudě účast party elitních hereček? Snad jen Darylka za něco stála.....35%. ()

petikacka

Pro mě je už tento film navždy spojen jako nejlepší film o ženském přátelství a to pro mě znamená mnoho...Za mě už napořád 100% ()

Lukoye

Janine se v tomto filmu objevila tak na tři sekundy, ani to ne v roli miss vánoce. Přetrpěl jsem celej film jen kvůli tomu jednomu záběru. V podstatě nic moc. Jižanské drama o životech žen na maloměstě. Určitě si nějaký respekt zasluhuje, natočen je zručně, ale never more. ()

Deleatur

Spíš než melodrama to podle mě byla tragikomedie. Žádná z ženských postav mi nepřišla papírová a fandil jsem všem. V hitovém a hvězdně obsazeném snímku se neztratila, ale naopak ještě před Pretty Woman zazářila do té doby neznámá Robertsová. Ačkoli mám s výjimkou Hannahové slabost pro všechny herečky v hlavních rolích, musím ji zdůraznit zvláště u... Partonové. Nemůžu si pomoct, ale vždycky když ji vidím, musím se usmívat. // 78% ()

gombarix

(vzlykaje dojetím) "Nemůžu uvěřit, že jsem doteď neviděl Ocelové magnolie!" Ale přesto, že je to opravdu dost "ženský" film, oceňuju, že je mnohem míň sentimentální, než by mohl být. - - - Ani ne třicetiletá Daryl tu nosí spojné brýle! celý film!! a postupně vystřídá troje obroučky!!! (Ano, nebudu zastírat, že to je ten důvod, že jsem se na to vydržel dívat :) a proč dávám pět hvězd. Ono to JDE, tak proč je takový film jeden z tisíce???) ()

Rokle

Takové to hezké milé pohlazení po duši, i přes dramatickou pasáž, která se týká jedné z hlavních postav. I když někdo může namítat, že je to možná "příliš", tak mně se to uvědomění "mít vždy po ruce přátelé, kteří vás ve sr**kách dokáží rozesmát" líbí a naprosto se s ním ztotožňuju. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis