poster

Thunderbolt a Lightfoot

 • USA

  Thunderbolt and Lightfoot

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1974, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  Z mého pohledu jeden z těch slabších příspěvků do filmografie pana C. E. Nebýt Eastwooda a Bridgese, zbyly by z Thunderbolta a Lightfoota jen nádherné záběry krajiny v Montaně a dvě poloviny filmu (road movie + lupičská akce), které se k sobě ani moc nehodí. Nemůžu říct, že bych byl vyloženě zklamaný, ale... Nějak to nebylo ono. Odehrávat se celý snímek v duchu druhé hodiny, vrněl bych blahem, protože právě v ní se událo nejvíce věcí, na které budu vzpomínat (loupež, kanón, honička, dobrman "To už se tady jednou stalo" a to nádherné finále).(17.7.2011)

 • Zazie
  ****

  Tenhle film se skládá jakoby ze dvou částí. První polovina je road movie, kde si kamera vyloženě užívá krajinu. Následuje akční podívaná s vygradovaným koncem. Zdánlivá podobnost jednoho motivu s pointou filmu http://www.csfd.cz/film/36529-svaty-rok-annee-sainte-l/ je jen částečná.(17.1.2008)

 • mortak
  ***

  Takové příjemné prázdné nic, které se mi v sedmnácti docela líbilo, ale dnes je to spíše "guilty pleasure". Natočit to Francouzi, tak hlavní role hraje Delon a Belmondo. Do absurdity vyhnaná maskulinní oslava mužského přátelství, přičemž ženy jsou tu z hlediska příběhu na rychlý sex, a z hlediska diváka, aby ukázaly prsa. Ale Eastwood s Bridgesem drží film nad vodou, a jen díky nim občas zafungují vtipné, či tragické okamžiky. které jsou bohužel dost často proloženy jalovými scénkami typu magor za volantem, či sex u rodičů. Cimino bohužel jako scénárista za nic moc nestojí, ovšem ta příroda je nasnímána hezky.(4.8.2017)

 • Javert
  ****

  Další velice dobrá kriminálka s Clintem, ke které sedí i označení Komedie v popisu filmu. Clint, Jeff a hlavně George Kennedy chrlí opravdu velké množství povedených hlášek - viz.chlapeček u zmrzlinářského auta.:)) Kvalitní podívaná na vlahý letní večer. P.S. Clinta jako kazatele si přece nemůžete nechat ujít:))(3.7.2008)

 • Fiftis
  ***

  Celkom slušný film, jedna z mála rolí kde je Clint Eastwood na druhej strane zákona. Skvele rozohraná partia bankového lupiča. Ani neviem, čo na tento film viac napísať. Konečne aspoň jeden film, kde zo seba Eastwood nerobí ktovieakého machra. Ale čo si tak vybavujem je, že ma doslova hneval český dabing. Je to staršia a priemerná krimi komédia so skvelým hereckým obsadením. Jedna z prvých väčších filmových rolí Jeffa Bridgesa a musím povedať, že jeho pridrzlý ľahkomyseľný mladík ma veľmi pobavil. Clint Eastwood a George Kennedy, to sú proste herecké legendy, ktoré jednoducho nesklamú.(6.2.2015)

 • - Kulomet použitý k bankovní loupeži je Oerlikon 20mm Cannon. (HectorHagman)

 • - Red Leary (George Kennedy) nosí hodinky značky Lucerne. (dyfur)

 • - Natáčení probíhalo v Mephisu a v Tennessee. (reich)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace