Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Wargoo

Pri druhom pokračovaní - Rafťaci - som sa bavil asi viac. Asi tými hovadskými trapasmi, ktoré čakali na každom rohu na oboch hlavných hrdinov. Tu mi sedeli hory, sneh, Langmajer bol príjemne nesympatický, a Ester Geislerová, "aneb" sestra, mať takú, tak ju asi zabijem... :) Ale ako celok na mňa viac zabrali vodáci... 3*** a 51,322% ()

Akana

Tehle film není určený mě, to musím mít na paměti, jestli chci být aspoň trochu objektivní. A myslím, že jako teenagerská komedie docela funguje. Vulgarity mi nevadí, oproti realitě jsou Snowboarďáci až cudní. A že je příběh mírně řečeno plytký? Já tedy nečekám, že bude někdo v tomhle žánru hloubit filozofické štoly. O tom, že byla cílová skupina spokojená, svědčí úspěch filmu, ke kterému určitě přispěla vydařená hudební složka. 50% ()

SkyCaptain odpad!

Zbytečnější film jsem neviděl, nejvíce se asi šetřilo na scénáři protože ti "herci" tam jenom pobíhají od ničeho k ničemu po celý tenhle špatnýí film... Ještěže vlna tehle Teen debilit je už dávno za námi! ()

kacirek_

Dvojice Kotek - Mádl sice pobaví, ale bohužel jen občas. Jako snowboarďák nemůžu moc scény s drsnými snowboarďáky, kteří jezdí, jak kdyby jezdili týden (jestli chtěli opravdový a dobrý snowboarďáky mohli si filmaři zajet na Deštnou, kde jich je dostatek:-)). Přeci je všem jasný, že to chce jen váhu na přední nohu a je to:-). Llíbilo se mi trio Langmajer, Mazlík a Pavlicová. Nejlepší na celém filmu je asi soundtrack, který je velmi povedený. Pro teenegery asi cool, ale starší generace se neubrání srovnání se Sněženky a machři a to pak Snowboarďáci vychází jako bídná bída. ()

Hapretor

Při jednom kouknutí se to dá rozdejchat. Jinak duo Vojtěch Kotek-Jiří Mádl silně iritující. Myslim, že pro teen publikum total "brain-washing". ()

figliar

Na strednej škole každý básnil o tomto filme. Dan Bárta trhal rekordy v hitparádach, kiná boli vypredané. No mňa tento film akosi obišiel. Nie že sa mi nezdá ani trochu vtipný, ale dokonca by som ho nazval trápnym. Pre mňa sklamanie. ()

Páně

Manifest povrchnosti, plytkosti a symbol všeho čím novodobý český film je. Totiž nechutnou karikaturou všeho čím by film jako múzické dílo vůbec být měl. ()

plagjoklas

No až také strašné to nebolo. Pár gagov sa vydarli, hory boli pekné aj skoky boli fajn. Najväčším zádrhelom celého filmu je neuveriteľnosť a priemerné herecké výkony (tá ryšavá bola priam hrozná, tú už do žiadneho filmu radsej neobsadzovať). Povedzte mi ktorý človek čo jazdí na doske (skejt čo snow to je jedno) číta Bravo? Stačí skuknut hocjaký boardový časopis a hned uvidíte aké vulgarizmy sa tam na tento plátok sypú, ale v tomto filme naši hlavný hrdinovia sú oddanými čitateľmi tohoto "vysokokvalitného" časopisu. Výber hudby odpovedá tomu čo čítajú. Praktocky nepoznám snowboarďáka čo by počúval to čo je na OST k tomuto filmu. Ale to je asi nepodtstatné, lebo snowboardáco sa tomuto snímku vyhnú veľkým oblúkom a ak ho náhodou uzrejú tak budú nadávať na to na čo nadávam ja, ale na druhej strane pochvalovať pekné skoky a prsia tej blondínky. ()

kohut

viacmenej zbytocny film. nie je to ani americka teenage komedia o sexe na horach ani ceska komedia o sexe na horach. ()

salamandrr

Velmi podařená česká komedie,které zcela přetéká pubescentním humorem,sněhem,neúspěchy na prkně a výbornými hereckými výkony J.Mádla a J.Langmajera.S nějakou hláškou z tohoto filmu se musel setkat již kažý("No co to je,ty vole?","SŘÍKÉJ"...)a většině lidí již připadají trapné.ne tak mě,jsem blázen do filmových hlášek a tenhle film mě mé kamarády nadopoval na dost dlouho.Rozhodně doporučuji všem a shledávám lepším než podobné dílo Rafťáci,alespoň tu všude nezevluje reklama(Ted sem si přečet tenhle komentář a uvědomil jsem si, že když jedem an lyže do francie, tak furt z vleku řvem stříkej a podle toho poznáme čechy na sjezdovce, já sem OPICE k pohledání 8)) ()

Joeey

Na tohle jsem šel do kina absolutně bez nějakého očekávání. Bylo to teda už nějaký čas od premiéry, znal jsem jen ohlasy z mého okolí. ALE byl jsem více než příjemně překvapen! Je to zábava, dějově je to slušné a nejvíce mě pobavil Michal Novotný. ()

mutace

Bylo tam pár vtipných scén, ale duo Kotek-Mádl sráželi kvalitu filmu, co jim síly stačily. Takže ve finále nic moc. ()

JimiH

Záchrana českého filmu se rozhodně nekoná, ale díky ústřední dvojici a pár povedeným momemntům je to koukatelné. ()

Véronique

Film se povedl... Už jen to horské prostředí a komediální žánr! Když se k tomu přidá nové pojetí "české komedie" v podání Karla Janáka, přítomnost skvělých herců - Mádl, Freimanová, Langmajer, Kotek, aj., narodí se film, který jen tak nezevšední. I díky hudbě, která je pro film nepostradatelná. Hlavní hit úspěchu Snowboarďáků určitě hodně napomohl. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi