Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Akvarista

Už když to vyšlo tak mě to nehorázně sralo a to mi bylo 13. Ale nejvíc mě srali ty lidi co se o tom furt bavili a dokonce se mi snažili namluvit, že TOHLE je nejlepší komedie na světě(HAHA). A ja už tehdy musel ty kecy trpět. add: Dal bych tomu 2*, ale když jsem si u psaní tohohle komentáře vzpomněl na ty bolestivé chvíle dám tomu 1*. ()

Dlo'h-osh

Celkem dobrá nenáročná komedie. Gagy a hlášky jsou slušné i Kotek, který normálně neumí hrát a spoléhá na svůj vzhled zde předvedl překvapivě dobrý výkon. Mohli si odpustit tu scénu s průjmem ve stylu německých variací na Prcičky. ()

Kuzmik

Další český film pro puberťáky s podstatě žádným dějem a s dvěma troubama, kteří se snaží být mužmi. ()

Tuniak DF

Americká Teenage komedia v českom znení... vtipov tam pár je, toš pravda. Ale celé to je akési nekomplexné, rozhádzané... tiež tie dlhé typické chvíľe snowbordovania a utekania, v ktorých je strašne veľa strihov doprevádzané rockovou hudbou (v USA je to Blink182). Nič v zlom, ale viac ako hviezdičku nedám. ()

driftm

určitě jeden z mála povedených českých filmů u kterého jsem se bezmála pořád smál,je to opravdu lehce nadprůměrná komedie. ()

vaclaw

Po skouknutí s odstupem v televizi to není úplně nejhorší, resp. je to vcelku slušný. Mádl s Kotkem si navíc sedli a myslím, že i natáčení si vcelku užili. Pokud navíc film porovnám s následujícími filmy z vlny českých teenagerovských komedií, tak myslím, že ze souboje vychází nejen jako vítěz, ale především pevným krokem. A když nic jinýho, tak alespoň objevil pro český film Jiřího Mádla, za což patří snowboarďákům dík. ()

Tominni

Já bych řekl, že takhle by film pro teenagery měl vypadat. Slušné tempo, rychlý střih, dynamika, pár vtípků. Škoda, že většina ostatních filmů pro teens je mnohem horší (včetně následujících filmů Karla Janáka), i proto mám tenhle film nakonec celkem rád a to i přesto, že už rozhodně teenagerem nejsem. Ještě jedno plus - vynikající hudba a Dan Bárta. ()

Týnidlo

No, říkejme si každý co chceme, ale podle mě, se Snowboarďáci nevyšplhali ani po kotníky našim starým dobrým Sněženkám a machrům. Pár dobrých hlášek, dalo by se říct, že i směr příběhu je uvěřitelný, tak tedy 2* ()

Nessos

Kupodivu koukatelná česká komedie, ba co víc, je to docela i nářez. Ty kecy, to prostě musí člověka zcela rozsekat.. ()

habertek

Tak jestli tenhle film má 54% tak film Panic je na nic by mkěl mít aspoň 35% a né 10% jako má...oboje jsou to blbosti a skoro na stejné úrovni i když tato blbina je o něco lepší... Jediným plus snad byla Martina Klírová (vzhledem ne hereckým výkonem) ()

RigorMortis

Jednoduchý tínedžerský film, no srdcu Slováka rozhodne bližší, než americká tvorba podobného rázu. No žiaľ nepriniesol nič nové, ale hlavne, že zasiahol cieľovú skupinu. ()

Romeroo

"Dětská" překvapivě fungující komedie, která otevřela cestu k "celebritám" pro duo Kotek a Mádl...občas jsem se i za zasmál, a kdyby mi bylo 17 tak bych i stříkal.... ()

Mire

Pre mňa sklamanie, mám rád teenagerské záležitosti, ale toto je také nemastné a neslané, vadilo mi tu viacero vecí - napr. ten otravný pes, "MCBP", celkovo som čakal nejakú väčšiu pecku, keďže J. Mádla celkom môžem, ale toto maximálne za dva hviezdičky, aj to len s odretými ušami, keďže ústrednú skladbu od Dana Bártu ktorá vo filme viackrát zaznie, už naozaj z duše nenávidím. ()

zuzzuli

Musím přiznat, že víc se mi líbí Rafťáci, ale ani Snowborďáci nejsou špatný film. Myslím si naopak, že se zde najde několik vtipných momentů. A pokud máte rádi Kotka a Mádla není co řešit. Oni film dotáhnou vždy do správnýho konce :-) ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi