Stůj, nebo maminka vystřelí!

• český

Stůj, nebo mamka vystřelí

Stop! Or My Mom Will Shoot

• slovenský

Stoj, lebo mamička vystrelí!

Akční / Komedie

USA, 1992, 84 min

Co se vam na tom všem nelibi? Podle mě je to skvělá oddychová komedie. To jsem musel vidět asi jinej film než všichni tady, jinak fakt nevim. Vždyť většina scén je vtipných bez toho aby to působilo trapně, fakt nevim co už jinýho byste od komedie se Stallonem chtěli a ještě k tomu to tady Stallonovi docela sedne, já se prostě úžasně bavil,, takže urychleně změňte svoje hodnocení směrem nahoru(1.2.2005)

,,Máte s sebou prachy?“ ,,Ne. Trhací kalendář.“ Tento filmík mi sedl. Je to příjemná odlehčená komedie, která staví vtipy na zesměšňování Stallona jeho matkou, což povětšinu času funguje na jedničku. Samotný příběh není nijak složitý, kriminální linka příběhu spíše doplňuje hlavní škádlení matky se synem. Herci jsou přesvědčiví a sympatičtí. Přesto se nejedná o bůhvíjakou pecku, párkrát jsem se během sledování i nudil. Také soundtrack mi přišel takový nijaký.(22.8.2013)

• Pohrobek

Ne že by Stallone byl kdovíjak dobrý herec normálně, ale jako komik působí obzvlášť trapně, což se zase nedá tak jednoznačně řici o filmu jako takovém, který má pár malilinko silnějších míst, která bychom však mohli spočítat na prstech jedné ruky. Rozhodně to nejsou ty "akční", ve kterých je problém posoudit, zda se ve své roli více trápí Stallone, či Estelle Getty. Trochu zábavně na někoho může působit Tuttiina starostlivost, kterou o svého syna většinou naprosto nemístně projevuje všude, kam se namane.(18.1.2005)

Já se u toho bavil a to poměrně dost !!! Sylvestera moc nemusim,ale v komediální roli mi docela seděl... Neni to nějáká super komedie,kterou budete hltat od začátku do konce,ale rozhodně je to příjemné pokoukání... U tohoto filmu nesmíte přemýšlet nad tím jak je to natočené,jestli to má hlavu a patu,nebo že to nemá moc zajímavý příběh... Musíte si jen užívat ty pohodové vtipné scény... ;-) 3,5*(18.6.2012)

Výborná komédia ponížená tunajšími "intelektuálnymi" vyznavačmi "jemného a kultivovaného" humoru kamsi na úroveň zvratkových odpadov ala Prcičky a spol. Pritom je rovnako zručne nakrútená ako súdobo nedocenená Schwarzeneggerova perla POSLEDNÝ AKČNÝ HRDINA. Na Slovensku sa navyše vysiela v bezchybnom dabingu televízie Markíza v ktorom okrem tradičného JOZEFA VAJDU totálne exceluje BOŽIDARA TURZONOVOVÁ. (24.1.2011)(24.1.2011)

• - Ve scéně na letišti, kdy Joe (Sylvester Stallone) běží za vozíkem, který veze jeho matku (Estelle Getty) se její pozice na sedačkách třikrát změní. (Shadowrat)

• - Když Estelle Getty zjistila, že bude muset ve filmu použít zbraň, souhlasila s natáčením pod podmínkou, že tomu tak nebude. Producenti jí lhali jen proto, aby podepsala smlouvu. (HellFire)

• - Sylvester Stallone považuje tento film za vůbec nejhorší, který kdy natočil. (HellFire)