Stůj, nebo maminka vystřelí!

• český

Stůj, nebo mamka vystřelí

Stop! Or My Mom Will Shoot

• slovenský

Stoj, lebo mamička vystrelí!

Akční / Komedie

USA, 1992, 84 min

• Jara.Cimrman.jr

"Pravidlo 12: Poslouchej svou matku!" Nebudu ji poslouchat. A nebudu. A tvrďák Joe by ji taky neměl poslouchat. Ta ženská je prostě příšerná, ale kdyby jí během úvodních titulků někdo ustřelil hlavu, tak bych minimálně jednu hvězdu přidal. Pokud totiž maminka měla být tím zábavným elementem, tak se to nepovedlo. To já poznám. Já umím najít zábavu i tam, kde nikdy nebyla, ale tady jsem ji prostě nenašel. Asi ji maminka někam uklidila nebo ji rovnou odpráskla.(21.9.2018)

Ze začátku to vypadalo dost beznadějně, nicméně posléze se s toho vyklubala celkem slušná komedie. P. S. Docela to vypadalo na menší bitvu mezi Slyem a režisérem. Přišlo mi, že režisér se pokoušel z policisty Joea udělat typického průměrného policajta a Sly mu to svýma akčníma scénama docela úspěšně kazí.(30.1.2010)

Poctivé 3 *. Nejsem asi takový "intelektuál" jako většina místních superrecenzentů, ale pokud hodnotím tento film, nemůžu nevzpomenout několik scén, u kterých jsem se ( byť ne nahlas) zasmál a který mi celkem svižně utekl. Viděl jsem více nudnějších, ale zde více hodnocených blábolů. Sly není dokonalý, ale není možné mu vždy ze zásady ubrat 2 hvězdičky.(27.10.2009)

• Marty_cz

Vždycky se musím smát když vidím nějakého velkého akčního hrdinu v naprosto stupidní komedii. Sylvestr jako legendární Rambo nebo Rocky se zde ukáže jako mamánek co si bez maminky nedokáže ani uprdnout. Na jednu stranu je tam ta nějaká stopa po humorné stránce a občas jsem se i zasmál, ale rozhodně to patří mezi horší Stallonovi filmy a možná se mi to jenom nelíbilo, protože můj smysl pro humor je na úplně jiné koleji a vám se tenhle film bude líbit o něco víc. Rozhodně se to dá zjistit jenom jedním způsobem a to tím, že se na ten film podíváte a uděláte si na to svůj vlastní objektivní názor.(23.8.2014)

Sylvester Stallone, můj oblíbenec, akční ikona, které sedí snad všechny žánry. Ať už jde o akční film, thriller, sci-fi , sportovní drama a nebo právě komedie, jako je tato. Musím se přiznat, že tato komedie je velice zábavná a několikrát jsem se přistihl, jak se směju nahlas. Sylvester Stallone si očividně natačení užívá a dokonce hazí dobré hlášky. Estelle Getty v roli matky je úžasná, ale za matku bych jí vážně nechtěl. Dialogy mezi matkou a synem mně nesmírně pobavili, jako například : " Nasyp si vločky a já ti zatím dojdu pro vajíčka ". " Ale mami, víš přece, že nemám vajíčka rád ". " To nevadí, tak si je dáš k večeři ". Určitě jsem zde našel několik scén, na které jen tak nezapomenu. Třeba mytí zbraně a nasledné kupování nové. Původně jsem chtěl dát 4*, ale film má bohužel tak neuvěřitelně zkažený konec, že to není ani možné. A to je škoda!!!(30.1.2008)

• - Když Estelle Getty zjistila, že bude muset ve filmu použít zbraň, souhlasila s natáčením pod podmínkou, že tomu tak nebude. Producenti jí lhali jen proto, aby podepsala smlouvu. (HellFire)

• - Sylvester Stallone získal v roce 1992 za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Terva)

• - Sylvester Stallone považuje tento film za vůbec nejhorší, který kdy natočil. (HellFire)