VOD (1)

Policista Joe Bornowski (Sylvester Stallone) si užíval spokojeného staromládeneckého života, dokud se jednoho dne neobjevila mezi dveřmi jeho maminka! Rázná žena překypující mateřskou láskou a péčí obrátí Joeovu domácnost naruby a způsobí mu řadu trapasů. Aby toho nebylo málo, stane se svědkyní vraždy, takže se musí ve městě zdržet déle. Joea tedy čeká další kolo poučování a zásahů do soukromého života a vás úžasně zábavná jízda plná vtipu! (Magic Box)

Trailer

lennyd

Když se losangelského policajta Joa Bomowskiho (Sylvester Stallone), rozhodne navštívit jeho mamka, tak netuší, že ta dokáže postavit celé Los Angeles do pozoru. Ať už historkama z Joova dětství (kdo by měl rád, když se o něm ví, jak se počůrával), pokusy o narovnání Joova milostného života nebo tím, že se hnedka první den připlete k obchodu se zbraněmi a s vervou svoji vlastní se rozhodně synovi zapeklitý případ pomoci vyšetřit... Psal jsem to nedávno u Policajta do školky - každý akční hrdina si nějakou tou (více či méně) vtipnou komedií musel projít, a nevyhnulo se to ani Sylvestrovi Stallonemu. A nutno říct, že Stůj, nebo maminka vystřelí, patří k těm horším - sice se zde pár (asi tři) vtipných scén najde (umývání naolejované pistole), ale jinak většina pokusů o vtip končí někde ve ztracenu. No, pokud se Stallone vrátí zpět do své oblíbené (afgánské) džungle, jsem mu schopen tyto výstřelky odpustit :) ()

Chen

Podle mě opravdu vtipná komedie, kterou ocení především ti, kteří mají (stejně jako já) maminku, která se rozhodla, že i kdyby jejímu dítěti bylo padesát, pořád mu bude vytahovat kalhoty pod prsa, aby mu netáhlo na záda. Nevím, proč plno lidí trpí tak přehnanou averzí vůči rodinným komediím, ale mně osobně nevadí a docela slušně se u nich bavím. ()

castor

Velkej polda a jeho strarostlivá, energická a drobná matka. Proč ne? Všichni jsme ze strany rodičů nějaké to ztrapnění zažili, matka už na palubě letadla stihla všem spolupasažérům povyprávět historky o svém chlapečkovi, ovšem tady je to obsahově hodně na štýru. Sylvester Stallone v řadě filmů úplně jiného ražení dokázal, že nějakou tu hlášku zvládne s grácií, ale utáhnout vyloženě komedii je už jiné kafe. Obzvlášť s tak mizerným (nevtipným) scénářem. Takže je to poměrně předvídatelné, ničím vyčnívající a místy křečovité. Zda Sly nebo třeba Arnie na tomhle poli uspějí, hodně záleží na kvalitách režiséra a jeho schopnostech upravit postavu nepříliš pestrému hereckému rejstříku obou pánů. Pár momentů to mělo, místy (vlastně často) jsem se ovšem zastihl ve stavu „nudím se“. ()

SOLOM.

Ačkoliv patří Sylvester Stallone už od dětství mezi moje nejoblíbenější herce, tahle akční komedie patří k tomu nejhoršímu, co jsem s ním viděl. Ten eroťák Italský hřebec raději ani nepočítám. Nikterak oslňující zápletka je ještě doplněna o děsnou matku hlavního hrdiny, která bylo po celou dobu děsně na ránu a vyloženě mě srala. Ačkoliv to mělo být vtipné – výsledek byl spíše dost trapný a hlavně jsem se u toho nudil jako to prase… ()

cheyene

Celé dlouhé roky jsem se komediím s akčními herci vyhýbal jako čert kříži, byť jsem samozřejmě některé z nich již před mnoha lety viděl. Nyní došlo na Stůj, nebo maminka vystřelí! Nevím, zda je to tím, že stárnu a již mi nevadí ikonické hrdiny žánru, na němž jsem vyrůstal, vidět ve ztřeštěných pozicích, nebo tím, že jsem měl právě vhodnou náladu na podobně laděnou komedii, ale tento počin mě poměrně zaujal a bavil. Humor mi přišel poměrně vkusný, zápletka solidní a nějaké to poučení pro diváka, že maminku je třeba respektovat, neboť dělá vše pro vaše dobro, se tu také najde. Pár scén sice hraničí s trapností, ale s tím se muselo předem počítat. Závěrem bych však měl pochválit výkon Stallonea, jenž tu dle mého předvedl jeden ze svých zdařilých projevů (což ne vždy vidíme). ()

• Arnold Schwarzenegger dostal nabídku na hlavní roli, ale odmítl ji a později se vyjádřil k roli, kterou dostal Sylvester Stallone: „Přečetl jsem si scénář a byla to naprostá kravina, ve které bych nikdy nehrál. Takže šli za Slyem a ten mi pak volal, jestli jsem taky dostal nabídku na roli v tom filmu. Řekl jsem: „Ano, zvažuji, že si v tom zahraji. Ten film je skvělý nápad.“ Když to Stallone slyšel, okamžitě volal do studia a řekl jim: „Ať to stojí cokoliv, já ten film natočím.“ (Geralt z Rivie)
  • Sylvester Stallone považuje tento film za vůbec nejhorší, který kdy natočil. (HellFire)
  • Když Estelle Getty zjistila, že bude muset ve filmu použít zbraň, souhlasila s natáčením pod podmínkou, že tomu tak nebude. Producenti jí lhali jen proto, aby podepsala smlouvu. (HellFire)