Dodge se stane kapitánem a má velet ponorce. Není to však vysněná atomová ponorka, ale rezavý dieselový stroj z roku 1958. Marně si stěžuje – a navíc se dozví, že má při cvičení imitovat ruského šílence, zaútočit na americkou jadernou flotilu a dobýt dva přístavy. Ani posádka na jeho Stingrayovi není nic moc – je složena z bizarních individuí – fanatického zástupce velitele Pascala, technik Lovacelli, přezdívaný Sonar, či nezvladatelný frajer Stepanak – a je v ní dokonce žena, poručice Emily Lakeová. Takové podmínky vyvolávají samozřejmě řadu kuriózních situací. Přesto se Dodgeovi nakonec podaří dát ponorku jakž takž do pořádku a pomocí různých improvizovaných triků obelstít i atomovou ponorku Orlando, jíž velí jeho bývalý nadřízený Knox. Pomalu se sžívá i s posádkou a nakonec ignoruje rozkaz – přeruší rádiové spojení a dopustí se tak de facto únosu vlastní ponorky. Pascal žádá kapitána, aby mu předal velení, před posádkou se však jen ztrapní. V převlečení za piráty jej ostatní náležitě potrestají. Admirál Graham se mezitím rozhodne počíhat si na Dodge u Norfolku, a velet jeho dopadení… (TV Prima)

kolemjdouc

Po všelijakých srágorách co se v tomhle období valilo z tv ,jsem si uvařila kafe a už po druhé jsem si tenhle film dala.Věděla jsem do čeho jdu a opět mě pobavil.To se ještě točilo tak ,že nebyla snaha diváka usmýkat až by padl na zadek ,zavalen všelijakýma efektama. ()

Darik

Velmi příjemná komedie - jsem celkem překvapen, nic jsem nečekal a nakonec to bylo koukatelný a ještě k tomu vtipný. Až to bude v telce tak se zas mrknu. ()

Itar

Relaxačka na víkendová odpoledne. Nemá to takovou kadenci, jako Žhavé výstřely, či Bláznivá střela, avšak jako jednohubka to funguje naprosto na jedničko. ()

Klay

Žádná pohroma ani trapná křeč to není, ale když už jde o komedii, mohlo to být aspoň trochu vtipné. ()

Yardie

Jedna z nejslabších parodií, které jsem kdy viděl. Oproti Žhavým výstřelům a Bláznivým střelám... to se vlastně nedá ani srovnávat. Je tady pár, opravdu jen pár fórků, ale zbytek je prostě jen nepovedený film. Velká slabota. Howgh! ()

Angie91

Možná, že jenom super hlášky a pár Vyvolených zachránili jinak hodně podprůměrný film... "Já chci jenom muže s tetováním na péru. Mám toho pravého?" - "Podivnou shodou okolní ano, pane!" ()

zelvicka.

Takový žhavý výstřely pod vodou. Některý části blbý, některý dobrý, sice to není tak promáknutý, ale u mě dobrý. Sonar jede! ()

Greg25

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií 90. let, je to dějová absurdní kravina, ale s tolika hláškama a tolika vtipnýma momentama. Herci jako praštění členové posádky jsou zpropadeně zábavní, mým oblíbencem asi už navždy zůstane elektrikář, který tak ladně spojoval telefonické hovory a napodobitel velryb, díky němuž nebyla tato ponorka nikdy odhalena. :-) 100% ()

Dzarule

Periskop nahoru a dolů je dobrý film se spoustou dobrých frků, i když hodnocení 59% neni nic moc, je to prostě good film a dobře sem se u něho bavil :-D ()

Echelon1

Pamätám si, keď som to videl pri v autobuse pri ceste na školskom výlete. Ako komédia to moc nefunguje, ale zase som s nadšením zvolával každé meno triedy lodí/ponorky, ktorá sa objavila na obrazovke. Bláznivé vojnové hry, kde ponorka z 2. svetovej (triedy Balao - keďže to bola USS Pampanit) má obalamutiť atómovú ponorku triedy Los Angeles. "Jednoduchá" úloha, že? ()

nonick1

Normálně asi za tři, ale ve srovnání s tím, čemu dnes říkají v USA "komedie", nelze hodnotit jinak, než čtyřmi hvězdami. ()

Berry

Některé postavy jsou ve filmu nad míru vtipně napsané, ale problém je v tom, že děj uhádnete ještě před tím, než se film stačí rozběhnout. ()