Nudí vás obyčejný život? Věříte v mimozemšťany? Pak se staňte exekutorem! Mladý prodavač Otto (Emilio Estevez) opustí nudnou práci v supermarketu. Když se jednou fláká po ulicích, požádá jej neznámý muž jménem Bud (Harry Dean Stanton) o odvoz zaparkovaného auta, které údajně patří Budově manželce. Vzápětí se ukáže, že Bud s Ottovou pomocí auto legálně ukradl – je totiž exekutorem ve firmě Pomocná ruka. Ta zabavuje auta majitelům, kteří se opozdili se splátkami. Otto má zničehonic novou práci. Jako exekutor si přitom užije spoustu zábavy. Čím dražší auto, tím větší je exekutorova provize. Tím větší je však také zájem konkurenční firmy bratrů Rodriguezových. Zapněte si pásy: městem totiž právě projíždí nesplacený Chevrolet Malibu v hodnotě dvaceti tisíc dolarů. Za volantem je vědec, který utekl z vládní instituce, a v kufru mrtví mimozemšťané… (Česká televize)

fisus

Těšil jsem se na kultovní akční pecku z osmdesátých let a jsem zklamaný.Možná tomu ještě dám šanci někdy v budoucnu,ale zatím dávám 3 hvězdy. ()

Vodny

Tohle kultovní béčko má své chvilky. Když přehlédnu chaoticky nesmyslný příběh, vidím docela zajímavé postavičky, které mezi sebou vedou osobní války na všech úrovních. Ve své podstatě je tohle jeden z mála filmů, kde nenajdete kladnou postavu. Všichni se honí za vlastním úspěchem a dokáží jít až přes mrtvoly. Vtip je v tom, že ani smrt se zde nebere příliš vážně. Jedna z postav ze svého chování obviňuje společnost, přičemž se zdá, že se chová nemorálně jenom kvůli tomu, aby se odlišil od ostatních. Do jisté míry je v tomhle filmu ukryto víc, než to na první pohled vypadá. Na druhou stranu absence jakéhokoliv řádu dává tušit, že je to spíše celé dílem náhody. Dialogy mě bavily, nebyly nucené a vyumělkované, ale zbytek je slátanina prvního stupně. ()

-tHESWINe-

Srovnávat Repo Mana s Pulp Fiction mi přijde trochu nesmyslné. Pulp fiction staví děj poměrně rozumně, přičemž prolíná příběhy jednotlivých postav. Na druhé straně Repo Man je spíš punkový videoklip, prolínající mezi sebou různé, na sebe dost často nenávazné myšlenky. Hlavní dějová linie je poněkud jednoduchá a vpodstatě film nedává moc smysl. Agresivní postavy, zobrazení utrpení, kritika společnosti ... to vše k tomu patří, a nádavkem dostáváme ještě konspiraci. Pravý, pěkně poslepovaný punk. ()

Looka

70% typicky ulítlá 80tková komedie, s humorem který nemusí každému sedět. Hodně mě pobavila nekorektní přestřelka v sámošce. Jíž předcházel parodický rozhovor pankáčů. ()

Duke90

S naprosto klidným svědomím mohu prohlásit, že debilnější béčko jsem hodně dlouho neviděl! Trochu jsem se i těšil, že uvidím další chytlavý osmdesátkový film s Emilio Estevezem, ale tohle na mě vůbec ničím nezapůsobilo a některé scény byly tak strašně blbé, až to opravdu (vnitřně) zabolelo... Za co tedy nakonec dvě hvězdy? Stále platí, že mám obří slabost pro osmdesátá léta. Holt u povrchní zábavy se nemůže vždycky zadařit! ()

monty.cl

Tak jestli je tohle v Americe kultovní film, tak je to dost smutný, nebo jsem málo amík...Neříkám, že to bylo špatný, je to i docela sranda,ale jinak ničím vyjimečné, nic, co bych si zapamatoval-prostě průměrný brak...60% ()

Blazkowicz

Tak ne no. Ani na podruhé to nedopadne o moc líp. První půlka je obstojná, ale ta druhá stojí za velké nic. Kdyby se to místo nějakých mimozemšťanů a podobných nesmyslů, které stejně nedávaly smysl, věnovalo čistě tomu povolání "exekutora", tak by to byl i docela zajímavý film. Zvedám z jedné na slabé dvě. 2-* ()

Sharlis

Hodne špecifický film, ktorý ma vôbec nenudil, ale zároveň tažko napísať o čom to vlastne bolo. Teda viem o čom to bolo, ale o čom to bolo? ()