Nudí vás obyčejný život? Věříte v mimozemšťany? Pak se staňte exekutorem! Mladý prodavač Otto (Emilio Estevez) opustí nudnou práci v supermarketu. Když se jednou fláká po ulicích, požádá jej neznámý muž jménem Bud (Harry Dean Stanton) o odvoz zaparkovaného auta, které údajně patří Budově manželce. Vzápětí se ukáže, že Bud s Ottovou pomocí auto legálně ukradl – je totiž exekutorem ve firmě Pomocná ruka. Ta zabavuje auta majitelům, kteří se opozdili se splátkami. Otto má zničehonic novou práci. Jako exekutor si přitom užije spoustu zábavy. Čím dražší auto, tím větší je exekutorova provize. Tím větší je však také zájem konkurenční firmy bratrů Rodriguezových. Zapněte si pásy: městem totiž právě projíždí nesplacený Chevrolet Malibu v hodnotě dvaceti tisíc dolarů. Za volantem je vědec, který utekl z vládní instituce, a v kufru mrtví mimozemšťané… (Česká televize)

Mol

LOOK AT THOSE ASSHOLES, ORDINARY FUCKING PEOPLE. I HATE 'EM! Mé 3333. hodnocení. Dočetl jsem se, že se jedná o pankerskej film a tak jsem se na něj s nadšením vrhl. Začátek super. Otto si to nasranej kope do plechovky, zpívá si TV party od Black Flag a dostane se k pochybné práci. Bohužel od té doby to sklouzlo do průměru a zůstalo to tam až zmatečného konce. Vrchol filmu byla 100% přestřelka v obchodě. To mi zrychlilo tep! ()

Maki89

punk mi nehovori nic, toho sci-fi tam vela nebolo a zapletka bola onicom, odzaciatku som bol pomerne strateny ze co sa tam vlastne deje a preco... ale nevadi... jedna hlaska bola cool "What about our relationship?" "Fuck that" dufam aspon ze Repo Men s Jude Lawom a Forestom Whitakerom bude tento rok dobry film... 4/10 ()

fefee

Bolo to akési nemastné-neslané. Celý film čakáte že to vyzerá na slušnú gangsterku, aby človek na konci zistil že to vlastne bolo o... o čom to vlastne bolo? (2,5*) ()

JohnSmith

Kdyby to zůstalo v mezích komedie o vymáhání pohledávek a nemíchali do toho mimozemšťany a podivnosti, bylo by to jen ku prospěchu. ()

blackJag

"WOW, THIS IS INTENSE." Prý kultovka... nó, ten potenciál tam je :-) Asi to šlo líp promakat, zápletku rozvinout, neházet do toho dortu úplně všechno, co se v mozkovně autora urodilo, v každém případě spousta filmů made by 80' zestárla daleko víc, než tenhle úlet :-) "THE LIFE OF A REPO MAN IS ALWAYS INTENSE." 60% ()

zencitizen

Takhle nejak by vypadal zfilmovaný Thomas Pynchon. Jestli P. T. Anderson bude opravdu dělat Inherent Vice, měl by na tohle koukat od rána do večera. ()

Han22

Takže abych si odbyl škatulky - sci-fi to není, pokud za sci-fi nepovažujete auto s něčím zářivým v kufru co ve finále odletí. Je to taková nezávislá úleťárna, kde se potkávají pankáči, agenti CIA, mexičtí mafiáni a repo mani (něco jako exekutoři aut), kteří vedou ulítlý řeči, kradou auta a pátrají po výše zmíněném autě. Něco jako staré Tarantinovky nebo Coenkovky, ale o třídu níž. Celkem jsem se bavil, ale na tenhle styl filmů už nejsem cílová skupina. A Emilio Estevez v hlavní roli mě opět o svém talentu nepřesvědčil. ()

I.AM.NOT

Chápu americkou poblázněnost a uctívání tohoto titulu jako kultovního. /vod je snad to nejbláznivější co kdy kdo vyprodukoval, prostředek trošku drhne a konec je vskutku zvláštní a nečekaný (ačkoli nějakou zvláštnost čekal snad každý). Potěšil mě i hudební motiv od mého oblíbeného Iggy Popa. Punk/trash/blbost/kult a zaslouženě. ()

Bohemák

Tak to byl úlet... Nebo slátanina? Rozhodně jsem se nenudil a docela dobře se bavil. Gangesterka? Sci-fi prvky? Najednou je konec, aniž bych pořádně věděl o co jde. Ale stálo to za to. ()

farfalla

V Americe ´Repo Man´ patří mezi kultovní snímky. Pro středoškoláky na začátku 80. let to byl skvělý film. Dát všem hloupým povinnostem vale a mít dobrodružné zaměstnání a peníze na ruku. Na druhou stranu není všechno tak skvělé, jak by se to mohlo zdát. Žádná kariéra z toho nekouká, kolegové jsou exoti, žádná pevná pracovní doba, lidé se těžce vzdávají svých věcí, a tak někdy dojde i na zbraně. Kolegové, kteří jsou už déle v tomto byznysu, jsou už otrlí, pomáhají si i drogami. Někdy je to na takového mladého kluka moc. Jediné o co mu jde, je zadržet auto, na které je vypsaná odměna 20,000 dolarů. Jenomže najednou to auto chtějí všichni. Mladý Emilio Estevez (Otto) jako mladý pomocník v obchodě je drzý, na ránu. Do všeho se vrhá po hlavě, z ničeho si těžkou hlavu nedělá. Harry Dean Stanton (Bud) je hodně sešlý, ve vymáhání je zaseklý už hodně dlouho. ()

Corpsegrinder

Nářezová klasika která je zde zoufale podhodnocená za což bych každýmu z vás přál nakouknout do kufru filmovýho Chevroletu. Soundtrack složenej z největších jmen starýho punku jako jsou Iggy Pop nebo Black Flag, suprově ujetý postavičky a pravděpodobně nejosmdesátkovější vzhled filmu jakej jde na ČSFD najít. ()

Haymar

Na jednu stranu film docela o h***e, na druhou stranu celkem sranda. Svým pojetím (i myšlenkou) mi to dost připomnělo Antalovy Revizory nebo o dost starší Muži v práci (kdoví, jestli se Estevez neinspiroval pro svůj režisérskej debut právě v Repo manovi). Nebere se to vůbec vážně a divákům to servíruje tuto zaměstnanecky/lidskou lůzu s nadhledem i lehkým despektem! Negativní je, že to bylo občas až moc ukecaný a zub času se na tom přeci jen dost podepsal. ()

Disease

Zábavné! Jen je třeba být tak trochu punkáč :-) EDIT: Na druhé zkouknutí po letech to pořád funguje parádně, díky ČT za zařazení do programu. ()

Blue.Shark

Netuším, co se se mnou během tohohle filmu stalo, ale kupodivu se mi to po zmateném a nezábavném začátku začalo hrozně líbit. Postupem času tu lze narazit na úplně absurdní scény, které člověka dokáží dostat do kolen, a navíc se četnost jejich výskytu postupně zvyšuje. Například scéna s Biblí, nebo scéna s bleskem, to bylo něco! :))) Myslím, že se na Repo Man budu muset podívat ještě jednou, abych všechno vstřebal. A hlavně tam hraje Emilio Estevez! Ten slavnej herec!. "Hele, tvoje žena zase dělá oči na nějakýho mlaďocha - Vždyť já vim. Další moucha na hovně" :))) ()

Lapacka

Tenhle film jsem viděl 2x, jednou v kině a jednou na DVD od Netflixu. Přišlo mi, že jsou tam dobré nápady, to auto na atomový pohon, ten looserský hrdina, potom ten odstup od nablýskané konzumní společnosti... Repo Man je někdo, kdo se živí tím, že hledá auta, která si jejich majitelé vzali na půjčku nebo na leasing a pak přestali splácet a odstěhovali se na neznámou adresu. Takže je to docela dobrodružné povolání, ke kterému se hlavní hrdina dostane, když ho vyhodí z pozice doplňovače zboží v "no-name" low cost supermarketu. Celkem mi to přišlo jako docela vtipný film, ale jelikož jsem to viděl jen v původním znění, tak jsem děj víc chápal až na druhý pokus. Možná pro někoho trochu rozvláčný a moc "psychologický" film, ale mně se líbilo, jak si ten hrdina začne hledat vlastní svobodu v životě. Má to takovou poetiku punku. ()