Birter

Námět filmu o 11 banálních dialozích, které spojují kafe a cigára, se pro někoho může zdát jako nezajímavý, ale pravdou je, že tento film dokáže historkami zaujmout na tolik, že se těšíte na další a že se uvolníte a díváte se. To kouzlo je v tom, že každá z nich působí na diváka trochu jinak, ačkoliv víceméně nemají pointu. Některé ve vás zanechají takový divný pocit (Strange To Meet You, No Problem), jiné vás přimějí pousmát se (Renée, Those Things'll Kill Ya), další jsou doopravdy vtipné (Cousins?, Delirium) a jindy vás prostě baví sledovat chytrý dialog (Somewhere In California). Každopádně si tento stylový film mou pozornost udržel, ačkoliv kdybych ho režíroval já, pokusil bych se nějaké větší propojení nebo filozofičtější myšlenky, ale můj film to není. EDIT: Měním názor. Ve své banalitě je to absolutně dokonalé. Na shledanou. ()

Warapeidza

Nepiju kafe, nekouřím, tenhle filmík ale docela ujde, ač v něm v podstatě o nic jinýho ani tak moc nejde. Většina lidí poukazuje na hroznou nevyrovnanost jednotlivých povídek a s tím se nedá než souhlasit. Chtěl jsem dát původně trojku, ale za nápad a celkový "vybavení" jednu * přidávám... ()

Názorožec

ve filmu se nic neděje ale neděje se to velmi zábavně - to Jarmusch umí skvěle. Povídky jsou lehce nevyrovnané ale i nejhorší je velmi dobrá... navíc výběr a výkony herců a hudebníků jsou mimořádné. ()

emil_sojka

Když jsem sedal k tomuto snímku, měl jsem strašně sentimentální náladu a vlastně nic jsem od něj nečekal. Pak jsem byl mile překvapen, že je mi v té společnosti dobře. Kávu jsem si samozřejmě uvařil, jen ty cigára jsem vynechal. Kouřit jsem přestal cca před rokem a tak mi příběh s Iggy Poppem a Tomem Waitsem přišel mile blízký a úsměvný. Snad kromě první povídky se mi líbily všechny. Tak se těším na další zhlédnutí a až s někým zajdu na kafe. Bez kamery. ()

Petro

Tak s tímhle buď hned seknete, nebo se budete chvilku přemlouvat a tak vám zůstane na závěr pohlazení na duši. Rozhodně si sjeďte nejlépe sami. Uvařte si kafe a zapalte cigáro (pokud kouříte) a nohy na stůl. Ty čtyři * za skvělý počin. ()

conductor

jeden z nejvtipnejsich filmu, co znam. Nektere ze "scenek" me bavily o neco min, nektere vic, ale to uz tak byva. Podle me je to uzasnej, vtipnej, nizkorozpoctovej, spickovymi herci zaplnenej kultovni film.. Me oblibene scenky- ta prvni, s uzasnym Benignim, pak ta se Steve Cooganem a Alfredem Molinou a "kuracka" s Iggy Poppem a Tomem Waitsem.. Tenhle film proste nema chybu..Poprve jsem na nem byl s kamosem v kinokavarne, takze je nasnade, co jsme u sledovani filmu pili a kourili.. ()

stylR

Jak napsal(a) kleopatra – naprostá pohoda. Ano o tom je film, a ne jen film o tom je vlastně to (někdy bezúčelné) vysedávání v kavárnách s cigárem v jedné a s malým šálkem toho "presa" v druhé ruce. Dle mého názoru moc dobře Jarmusch vystihl jak náladu – chcete-li – keců o ničem tak i vytvořil hezký umělecký kousek. 4 staaaary.. ()

nouvelle vague

Další skvělý film od filmového básníka Jima Jarmusche. Udělejte si k němu kotel kafe a pokud kouříte zapalte si. Ideálně na lačno. Je sice pravda, že některé povídky jsou slabší, ale jako celek to podle mě funguje. O no tam ani nejde vyloženě o nějaké sdělení, spíš sami popíjíte a posloucháte, o čem se baví u vedlejšího stolu třeba zrovna Tom Waits s Iggy Popem. PS: Řekl bych, že by se mělo říkat černý zlato spíš kávě, než ropě:) ()

Stereoid

Některé povídky jsou opravdu geniální, jiné horší, které film o tu jednu hvězdičku bohužel srazí, ale i tak je to celé pro mě nadprůměrný film. U jedné povídky se vlastně neděje vůbec nic, přesto mi přišla dobrá. Tim mě Jarmusch vždycky dostane, i kdyby natočil chlápka jak jenom bezcílně chodí po ulicích, což vlastně udělal, mě se to bude líbit a taky líbí. Na Kafe a cigára jsem se vždycky v minulosti jednou za čas rád podíval a v budoucnu to nevidim jinak. Ona ta pohodová atmosféra, kafíčko, cigárko a fajn pokec, jsou dost nakažlivý i v reálném životě, co teprve podle Jima Jarmusche:) ()

Mr. Zero

mistrovsky udělanej pohodovej kousek) některý příběhy lepší jiný slabší ale dohromady to funguje) scénky s iggym a waitsem, white stripes a billem murrayem s GZA a RZA jsou ty nejlepší. JIma Jarmusche jsem nějak moc neznal až když sem shlídnul seriál Bored to death a tohle byla asi tak první zkušenost s jeho režijí a hned je to na 5* ()

MARLENE.DAFT

Dokonalé herecké obsazení, dokonalé prostředí, dokonalý námět….Vždycky jsem dokázala ocenit něco, co není typicky poskládaný film, který něčím začne a vyvíjí se až dospěje ke svému konci. Film poskládaný jako skládačka z krátkých scén a ještě k tomu v černobílém provedení? Skvělý nápad, sem s ním. A opravdu jsem se nezklamala. Dokonce i Iggy Pop o kterém jsem si myslela, že U NĚJ mě už nikdy nic nepřekvapí, mne ohromil svým nevinným kukučem a nervózním, až bych řekla stydlivým, projevem. Nemá to chybu! ()

MamoulianX

Mýtus o kávových nanucích a rychlých snech po kávě. Navíc tady každý hraje sám sebe, což nemá jako sebeparodizace chybu. I muzikanti tady podávají 100 % herecké výkony. Jasných 5*. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie