Hromada nesúvislých poviedkových príbehov obsiahnutá prúdom bezvýznamných dialógov o dôležitosti našich stretnutí sa s potrebnými ľuďmi a o vyplnení prázdnoty. Jarmusch sa na nič nehrá, nebrnká na city, nevnucuje nám svoj individuálny prístup k divákovi. A hoci by tie "trefné" dialógy neschopné vymaniť sa z pôdy bezcitných narážok, dokázal vymyslieť i scenárista od vedľa, musím priznať, že je to prvý Jarmuschov film, pri ktorom som jednoducho neprotestovala a uspokojila sa s tým, čo mi pán režisér naservíroval. Okrem toho, Cate Blanchett v dvoj-role je úžasná.(27.7.2008)

Kafe a cigára jsou prazvláštní směsou, kterou nespojují jen ony dva předměty z názvu, ale hlavně styl komunikace - který obvykle končí nějakým tím faux pas nebo trapasem. Tohle dílko Jima Jarmusche lze lehce rozdělit na dvě velké a jednu malou část - povídky s herci, povídky se zpěváky a povídky s neherci. Každá část má svůj smysl a kouzlo, ale přece jen o stupínek lepší jsou ty vypointované herecké exhibice (výteční Bratranci, směšně trapná Sestřenice, dobro-zlá Dvojčata, vtipná neřeč Roberta Benigniho, otec, co si platí lásku syna...). Pak jsou tu povídky se zpěváky, mají také pointu, ale ta obvykle není tak zjevná, což je samozřejmě dáno spíše civilnějším výrazivem (Iggy a Tom, RZA a GZA, Jack a Meg). Kafe a cigára jsou nevyrovnaným šťůčkem, každopádně nenudí a hlavně každý si najde své oblíbené cosi. U mě převažuje spíš pozitivní dojem z dobrého a originálního záměru posadit dva lidi ke stolku a nechat je povídat o něčem či o ničem, ze zajímavého obsazení, z dobře zvolené hudby, z černobílé hravosti... I kdybch hodnotila jednotlivé povídky zvlášť a pak je zprůměrovala, nevyšlo by mi míň než ***, takže 70%.(21.11.2006)

prosté pití kafe a hulení cigaret, doplněné mlčením či konverzací o ho*ně, snímané černobílou statickou kamerou s prostřihy na stůl shora, mě po prvním shlédnutí vůbec nenadchlo... ovšem pokud jste měli stejné dojmy, neházejte hned cigáro do obilí a dejte jimovi druhou šanci - snímek totiž nabízí mnohem střízlivější a méně kritický prožitek, vidíte hlouběji než poprvé, i když stále forma značně převyšuje obsah... seřazení povídek je až na výjimky prakticky od nejslabších po nejlepší, takže vydržte, celkově je to (zejména herecké výkony a některé dialogy) skutečně šperk kultovního filmu počátku tisíciletí, i když ne zcela dokonale opracovaný... leč pokud víte, co zhruba čekat, nebudete zklamaní. závěrečná informace pro ty, kteří přecejen nemají odvahu na film koukat: sežeňte si alespoň velmi povedený soutdrack! 60%(28.5.2008)

SMOKESCREEN INC. PRESENTS: Těšilo mě?: Kafe, cigára, zubař a kofeinový nanuky. Hrají: Roberto Benigni, Steven Wright ***** | Dvojčata: Hrají: Joie Lee, Cinqué Lee, Steve Buscemi **** | Kdesi v kalifornii: Hrají: Iggy Pop, Tom Waits ***** | Hřebíčky do rakve: Hrají: Joe Rigano, Vinny Vella, Vinny Vella Jr. ***** | Renée: Hrají: Renée French, E. J. Rodriguez ***** | Žádný problém: Hrají: Alex Descas, Isaach De Bankolé **** | Sestřenky: Hrají: Cate Blanchett, Cate Blanchett, Mike Hogan ***** | Jack ukazuje Meg Teslův transformátor: ROFL Hrají: Jack White, Meg White, Cinqué Lee ***** | Bratranci: Ne, nechám si ji na potom. Hrají: Alfred Molina, Steve Coogan, Katy Hansz ***** | Delirium: Sophiiny děti dostaly chřipku. Předepsal jsem jim nějaký bylinky. Hrají: GZA, RZA, Bil Murray ***** | Šampaňské: Hrají: Bill Rice, Taylor Rice **** | RESPECT TO: NIKOLA TESLA, OTUS BLACKWELL, JUNIOR PARKER, ELVIS PRESLEY, JESSE GARON PRESLEY, LEE MARVIN, HENRY SILVA, GIANT ROBO, HECKLE & JECKLE, ABBOTT & COSTELLO, VIVIENNE WESTWOOD, SPIKE JONZE, SPIKE LEE, SAM MENDES, PT ANDERSON, MICHAEL WINTERBOTTOM, HAROLD RAMIS, GARY GOLDBERG, GHOSTFACE KILLA, OLD DIRTY BASTARD and THE ROCK BAND TESLA ..in a way.. LONG LIVE JOE STRUMMER!(26.5.2009)

Jestli jsem dobre pocital, tak tu mame soubor jedenacti povidek, ktery se vzdy odehravaj u stolu, vetsinou v kavarne a az na dve, kde se chlasta caj, se tu chlasta kafe a kouri cigara. K prvnim trem se vyjadrovat nebudu, ty tu maj samostatny komentare, protoze je Jarmusch natocil driv. No a co se tyka tech ostatnich, bohuzel je tu kvantita uprednostnena nad kvalitou. Nektery povidky zbytecne dlouhy, nektery naopak moc kratky, nektery vtipny, nektery o nicem. Vyzdvihnul bych jen dve. Hrebiky do rakve - dva vtipny fuckujici dedci. A pak povidka Bratranci?, ktera je asi taky tim nejlepsim, co se tu nachazi. Alfred Molina jakozto trochu otravnej, homouse na seznamce pripominajici fanousek Stevea Coogana, kterej se zase tvari, jak nejvetsi filmova hvezda. Je to vtipny, Molina a Coogan jsou skvely a je tu perfektni pointa. Popravde, jedna z mala povidek, co ma nejakou pointu. Pak bych uz jen zminil nektery herce, Cate Blanchett povidajici si s Cate Blanchett je perfektni a rozsrackovanej Murray nema chybu. Celkove sice silne nevyvazeny a vaham mezi 3 a 4 hvezdickama, ale precejen dam ty 4*.(1.4.2009)

• - Kromě jedné se všechny scény odehrávají u stolů buď se šachovnicovým vzorem nebo se šachovnicovým ubrusem. (villon17)

• - Film byl natočen během 17 let. (Kulmon)

• - GZA vo filme nosí čiapku s nápisom Ghost Dog, je to narážka na Jarmuschovu predošlú snímku. (Theatis)