Metro

Christopher Smith

Danny Cohen

Julie Baines
  • lola3121

Že prý mysteriozní thriller... no tak jsem asi přehlédla, že první je psaný horor. Nejdřív to vypadalo na takovou nezávaznou nadháněčku, vlastně jsem čekala něco ve stylu Revizorů, ovšem pak se tam objevil ten pištící kříženec Voldemorta s Glumem a rázem to bylo v čudu. Vrcholem byla pak scéna na operačním sále, kdy už jsem vážně přemýšlela o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem vydržela a jenom kvůli France dávám tu jednu hvězdu, jinak by tohle dílo skončilo v propadlišti dějin.(8.10.2012)

Moc zajímavé. Metro London má sedm pater , dvanáct páteří a dvě trasy sto let staré, http://cs.wikipedia.org/wiki/Metro_v_Lond%C3%BDn%C4%9B které už nejsou používané. Dokonce jsou tak staré , že v roce 2005 došlo při ražení nové trasy k nabourání do již zazděné stanice, která nebyla ani v mapách. Tak co můžete očekávat od Londýského nebo New Yorského metra? A hlavně to nesrovnávejte z metrem v Praze to je naprostá a totální hloupost!!!(6.4.2009)

Taková metro klasika, která ničím nijak nepřekvapí, ale ani vyloženě nenudí a dá se říct že díky hlavnímu záporákovi je to i krapet nechutné. Přestože, některé stěžejní scény vypadají jako okopírované odjinud a postavy jednají zkratkovitě a děj má spoustu nesmyslných situací a nápadů, dá se na to dívat. Na druhou stranu stačilo mi to jednou a víckrát už mě to neláká. Hlavní herečka z Německa se mi nijak zvlášť nelíbila, ale aspoň hrála němku, když už neměla co hrát. U takovýchto filmů je největší kámen úrazu, že většinu scén znáte předtím než se stanou. Ke cti tohoto filmu slouží aspoň to, že vynechali vysvětlovací část a taky poměrně časté zmrtvýchvstání, jako poslední vzepětí hlavní hororové záškodnické postavy. 5/10(22.5.2011)

• xjane

No...ani jednou sem se nelekla, ani chvíli jsem se nebála, atmosféra prostě nulová (až na pár světlých okamžiků), zmutovanej záporák je k smíchu, v paměti mi utkvělo hlavně pár opravdu nechutných scén...logika postav zrovna taky nic mnoho, hlavně hlavní postava uječené Franky Potente jedná úplně nesmyslně...jednou stačilo, 20%.(20.6.2008)

• Scrytcher

Tenhle horror mě strašně zklamal a na to, co se tu s námi rozehrává za rošádu nejsem ochoten přistoupit. Ze začátku to spíš vypadá na britskou grotesku, kde nás v kanalizaci baví dvojice herců a atmosféra nikde. Jakmile se objeví Franka, nestačil jsem se divit, co se stalo s tou tvrdou Lolou. Místo ní je to lítostivý trdlo (ovšem běhat tu bude taky). Scénárista měl asi Parkinsona když psal Creep, jelikož i přes velice malou stopáž (85 minut - a to je dost málo, i na horor) nedokázal scénář sesmolit do nějakého přijatelného stavu. Po napětí a strachu nejsou ani stopy, místo toho pár lekaček, hloupých postav a hrozného záporáka. Záporák je sám o sobě případ, protože místo, aby vás měl vyděsit pokaždé kdy se objeví, je vám spíš do smíchu. Než masový vrah jakoby vypadl z oka Glumovi z LOTRa o jehož minulosti není nikde nic vysvětelno, takže nám asi režisér naznačuje, aby jsme zapojili vlastní představivost. Tohle doopravdy ne.(17.8.2005)

• - Franka měla celkem šest žlutých šatů s různým stupňem zašpiněnosti. (Chatterer)

• - Původním záměrem tvůrců bylo na začátku filmu objasnit, jak se zabiják dostal do podzemí. Od nápadu však bylo upuštěno mimo jiné proto, aby diváci necítili k zabijákovi větši sympatie než k hlavní hrdince. (L_O_U_S)

• - Scény v metru byly natočeny ve dvou stanicích Londýnského metra, a to v Aldwych Underground Station a Charing Cross Underground Station. Ostatní scény byly natočeny v Three Mills Studios, která se nachází v Londýně a Kolíně. (Stanleyyyy)