Metro

Hrôza v metre

Horor / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Německo, 2004, 85 min

• Phobia

Dokud se film snaží stavět na atmosféře ve stylu "něco zlého se děje, aly my vám ještě neukážeme detaily", docela se na "Creep" dá dívat. Po odhalení zápletky vše začne skřípat, až se doskřípe k nemastnému, neslanému konci. Snad nejvíce filmu ublížila skutečnost, že vystupující postavy jsou člověku naprosto ukradené až nesympatické. Jak má divák prožívat děj, když hrdinům ani trochu nedrží palce? Lola zase běžela o život - a že to byla podívaná! Vidět Franku Potente utíkat... nevěděla jsem, jestli se mám smát, brečet nebo rovnou zvracet. V "Rychlých šípech" by to okomentovali slovy: "běží jako sloní mládě", ale to by urazili sloní mláďata, která mají podstatně lepší koordinaci pohybů a mnohem více elegance. 48%(21.1.2009)

Celkem slušná podzemní naháněčka. Atmosféra ujde a některé momenty se mi velmi líbily. Svoje udělaly i prostory londýnského metra, kde se film natáčel a kde jsem také nedávno byl, takže známá místa mě hodně potěšila. Průměrný horor, který sice chvílemi zaskřípe, ale dá se říct, že nenudí. Podzemní prostředí má svou atmosféru. 55%(22.12.2010)

Slabšia, ledva priemerná podzemná naháňačka, ktorá neprináša nič nové ani zaujímavé. Navyše čo sa atmosféry týka, perfektné prostredie metra a mestských kanalizácií nebolo využité dostatočne. Dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. Niektoré gore zábery neboli zlé, ale bolo toho málo, a keď už, tak sa kamera často odvracala. Maska hlavného bubáka bola slušná, ale na to ako sa pohyboval sa mi pri konci zdal nejak podozrivo rýchly :). Ako jednohubka tento snímok nič nepokazí, ale nečakajte nejaké terno. 50/100(10.9.2014)

• lola3121

Že prý mysteriozní thriller... no tak jsem asi přehlédla, že první je psaný horor. Nejdřív to vypadalo na takovou nezávaznou nadháněčku, vlastně jsem čekala něco ve stylu Revizorů, ovšem pak se tam objevil ten pištící kříženec Voldemorta s Glumem a rázem to bylo v čudu. Vrcholem byla pak scéna na operačním sále, kdy už jsem vážně přemýšlela o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem vydržela a jenom kvůli France dávám tu jednu hvězdu, jinak by tohle dílo skončilo v propadlišti dějin.(8.10.2012)

Tak nějak jsem překvapený, že tu všichni řeší, jak se vrah dostal do té které místnosti, jak na sebe navazují scény. Já to nějak automaticky vnímal jako zastřenou skoro snovou jízdu (ostatně ji odstartuje to, že hrdinka usne), která rozhodně nemá působit jako realistický film. Jediné, co mě mrzí, že v polovině odhalením záporáka upadne děj do značného stereotypu. (To jak má hrdinka několikrát příležitost zloducha zabít a neudělá to, je opravdu iritující, ale přežil bych to). 50 %(3.5.2013)

• - Alternativní názvy filmu jsou "Runt", "Cellar Dweller", "Horunder", "Here Kitty Kitty", "One Track Mind" a "Piccadilly Nightmare". (Chatterer)

• - Franka měla celkem šest žlutých šatů s různým stupňem zašpiněnosti. (Chatterer)

• - Scény v metru byly natočeny ve dvou stanicích Londýnského metra, a to v Aldwych Underground Station a Charing Cross Underground Station. Ostatní scény byly natočeny v Three Mills Studios, která se nachází v Londýně a Kolíně. (Stanleyyyy)