Metro

Metro

Hrôza v metre

Horor / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Německo, 2004, 85 min

Zábavné a oddechové béčko jak má být, příjemně lobotomizované, krvavé, s několika nechutnostmi a s jedním z nejlepších mutantů filmové historie (myslím, že kdybych ho viděl někdy v pěti v šesti, byl bych z něho vysraný ještě víc, než ze starýho Bruny ve Studni). A kdyby v hlavní roli hrála nějaká jiná dáma než nesympatická potentní Franka, byl bych ještě mnohem uspokojenější. Nadchl mě už skvělý prolog se dvěma týpky od londýnských kanálníků - netušil jsem, že hovna ve stokách pod China Townem smrdí výrazně jinak, než třeba pod Soho. Kdoví, co tam ti Číňani vlastně žerou za svinstvo, že jo... Vrcholná je ovšem scéna operace na mutantím operačním sále... nebo vlastně spíš v operační kobce. No a nemusím snad zdůrazňovat, že kdybyste už někdy měli mutanta na zemi, nezdrhejte dřív, než ho spolehlivě dorazíte! Umlaťte toho šmejda čímkoliv co máte po ruce, nebo mu aspoň narvěte prsty do vočí! Ti pitomci ve filmech snad tohle nikdy nepochopí...(15.5.2015)

• -bad-mad-wolf-

Opuštěné metro by bylo ideálním prostředím pro horor, kdyby ho tvůrci nezasypali příšerným nelogickým bordelem - v Londýnských tunelech si pobíhá magor, vraždí lidi včetně ostrahy na potkání, schovává se v záhadném doupěti s lékařským materiálem a nikdo o ničem samozřejmě neví. Uprostřed noci v metru stále jezdí vlaky a člověk přesto nemá šanci dostat se v jednom z největších evropských měst ven, protože zavřeli - co to sakra je? Největší slabina je však v záporákovi - nic mizernějšího, co se týká nápadu i provedení, jsem snad ještě neviděl. V jedné scéně tenhle ocásek masakruje člověka s kadencí armády terminátorů, v další dostává nakládačku od vyděšené holky, v jiné se chová jako neškodný idiot. Pokus o nástin záporákova původu je docela komická záležitost. Možná si někdo uvědomil, že tenhle průjem už lepší nebude a chtěl ho mít rychle za sebou, takže se stejně ve výsledku nedozvíme nic. Metro nakonec zachraňuje jen slušná atmosféra a občasné známky napětí v první polovině - 6/10. Druhá polovina, kde už je kašpar v roli záporáka odhalen, je čistokrevný odpad.(8.1.2008)

• Flaxik

Když ožralá Němka usne v metru, nemůže se divit, že jí chtějí probudit jenom úchyláci a bezdomovci. Lola zase běží o život, ale nikterak dobře jí to nejde a ta jedna hvězda je spíš z milosti. Nudně, otravně a očekávatelně se odvíjející film teče jak sirup z prasklé láhve. Jsem to ale básník! Vůbec se nedivím, že když se někdo náhodou koukne na takový výtvor (6,5 tis. hodnocení!), tak pak s opovržením tvrdí, že horory jsou kraviny. Jsou, tyhle teda jo.(20.6.2014)

• Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +atmosféra, zvuky -hodně tmavý obraz, podivný děj, slabé obsazení i herecké výkony/// Film vynášený do výšin (reklama) nakonec nepřinesl nic nového, zajímavého ani zvláštního. Sice mohu tvrdit, že teď už mě neuvidíte v Pražském metru...a já mohu býr rád, že v Brně žádné nemáme... ale teď vážně, být to trošku více vysvětleno a být to více vyvražďovačka, tak budiž. Ovšem tenhle film velice rychle zapadne, když nezmíním pár hutných scén, tak to byl film docela o ničem. No sem zvědav na alternativní začátek i konec, když už to na tom dývku mám :-)/// Celkem 47%///(26.12.2006)

• Phobia

Dokud se film snaží stavět na atmosféře ve stylu "něco zlého se děje, aly my vám ještě neukážeme detaily", docela se na "Creep" dá dívat. Po odhalení zápletky vše začne skřípat, až se doskřípe k nemastnému, neslanému konci. Snad nejvíce filmu ublížila skutečnost, že vystupující postavy jsou člověku naprosto ukradené až nesympatické. Jak má divák prožívat děj, když hrdinům ani trochu nedrží palce? Lola zase běžela o život - a že to byla podívaná! Vidět Franku Potente utíkat... nevěděla jsem, jestli se mám smát, brečet nebo rovnou zvracet. V "Rychlých šípech" by to okomentovali slovy: "běží jako sloní mládě", ale to by urazili sloní mláďata, která mají podstatně lepší koordinaci pohybů a mnohem více elegance. 48%(21.1.2009)

• - Alternativní názvy filmu jsou "Runt", "Cellar Dweller", "Horunder", "Here Kitty Kitty", "One Track Mind" a "Piccadilly Nightmare". (Chatterer)

• - Scény v metru byly natočeny ve dvou stanicích Londýnského metra, a to v Aldwych Underground Station a Charing Cross Underground Station. Ostatní scény byly natočeny v Three Mills Studios, která se nachází v Londýně a Kolíně. (Stanleyyyy)

• - Původním záměrem tvůrců bylo na začátku filmu objasnit, jak se zabiják dostal do podzemí. Od nápadu však bylo upuštěno mimo jiné proto, aby diváci necítili k zabijákovi větši sympatie než k hlavní hrdince. (L_O_U_S)