Kraj sveta Istanbul (TV film)

Československo, 1979, 60 min

Setkání dvou kamarádů z dětství, z nichž jeden končí na ulici jako starý opilec a druhý je vážený doktor. Spojí je až společné vzpomínky z dětství, kdy prožívali na železniční stanici různá dobrodružsví a jejich dětský svět poznamenala probíhající válka.(8.7.2016)

Film plný nostalgie a zdá sa mi jej až príliš. Tá časť z minulosti s malými hercami a príbehmi zo železničnej stanice je oveľa lepšia, Dibarbora a Chudík mali nevďačnú úlohu iba spomínať na mladšie časy. Pre slabší záver iba slabšie tri hviezdy. –––– Slúžiť vlasti, a hoci aj zomrieť za ňu, je naša najsvätejšia povinnosť.(20.11.2016)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 14.5.1979, pôvodný televízny film - Film z voľnej tetralógie (ďalej VÝLET DO MLADOSTI, RODINNÁ ANAMNÉZA a ULIČKA STRATENÝCH SNOV) adaptácií noviel ŠTEFANA KRÁLIKA. Ale čo je najdôležitejšie pre dospievajúcich milovníkov slovenských televíznych filmov je skutočnosť, že v každom z týchto filmov sa veľmi príjemne obnaží niektorá česko-slovenská sexi herečka. A v ULIČKE je to dokonca "božská Zdenka" ! :-) (13.4.2012)(13.4.2012)