Není úniku

• Austrálie

Akční / Romantický / Drama

USA, 1993, 92 min

• Flipnic

Tohle byl přesně ten "předěl", kdy jsem začal nabývat dojmu, že s tenkrát novou super-akční-karate-hvězdou Jean Claudem to nebude tak žhavé. Ve své době, kdy jsem byl ještě prcek, který chtěl vidět hlavně kopačky do hlavy a otočky apod., mi tento film jasně nesedl. Nesedl mi bohužel ani dnes. Je to přesně ten film, kdy se Van Damme rozhodl a snažil víc věnovat herectví a možná se v budoucnu stát všestrannějším hercem. Bohužel mu to nejde a film mu k tomu jako celek nedává ani příliš příležitostí. Nudná utahaná story o nadrženém uprchlém vězni a nadržené vdově, kteří se brání nějakému milionářskému kartelu používající mafiánské praktiky skutečně za moc nestojí. Van Damme zde právě již dosti dostává na držku a nepřátele spíš likviduje pouličním stylem boje, navíc ten jeho otřesný (NE)bojový postoj, který zopakoval později ještě v mnoha dalších filmech mne vyloženě mrzel. Na svoji dobu docela odvážná erotika v podobě "maminy" Arquette mne spíše štvala. Každopádně závěrečná akční scéna návratu na motorce, jízda krajinou a lesem, práce se světlem a kamerou je špičková. Ovšem tato scéna tento hodně slabý film prostě nezachránila ...(11.3.2009)

Nečekal jsem, že se z toho vyklube takové rádoby rodinné drama. Úvod filmu je obyčejný, moc nezaujme, dále až do čtyřicáté minuty se nic zásadního neděje až na jeden slušný souboj. Pak hlavní hrdina zachrání z hořícího domu pár lidí a opět se to protahuje, až po první hodině filmu je akce. Do té doby film působí jako drama - ne moc dobře zvládnuté, znám lepší drama. Film má málo akčních scén, ale zase naopak mě to po té čtyřicáté minutě celkem bavilo to pojetí jako drama. Poslední zhruba dvacetiminutovka byla akční, ale ne moc velkolepá. Konec správně nostalgický. Nejsem zklamaný, ale ve filmu působilo vše téměř obyčejně. Hudba dobrá. Film celkově hodnotím na 55% = ***(31.10.2012)

• yVANs

Jean Claude víc hraje než bojuje a to je samozřejmě přinejlepším nuda, avšak bez něj a Rosanny Arquette by to byl normální naprosto nudnej rodinnej film a asi by se na to kromě nějakých nešťastných náhod nikdo nedíval. Příběh by se dal shrnout do jedné věty, veškeré delší vyprávění by již bylo nad rámec toho co opravdu ve filmu bylo. Akční opravdu pramálo, romantický jen asi pro opravdu skalní fanošky nahého JCVD...drama však to je opravdu dechberouci.(27.11.2009)

• Le_Chuck

Van Damme ako vezeň na úteku sa skryje tesne vedľa opusteného domu v lese (náhodou), kde býva vdova (nečakane) so svojím synom. Kto by to bol povedal, ale pomaly sa zbližujú. Chlapec potrebuje niekoho kto by mu hádzal basebalovú loptičku a žena potrebuje prať a žehliť poriadné chlapské špinavé montérky. A v nedeľu víkendový sex! Idylka. Teda až do doby keď sa nebjaví bad guy s ambíciou odkúpiť pozemok pod ich hniezdočkom. A keď to nepôjde po dobrom tak po zlom, ale viac nepoviem aby ste ma nekameňovali, že spojlerujem a ukracujem Vás o neopakoveteľný filmový zážitok.(7.7.2005)

Laciné béčko? No řekl bych že ale film nejenže je dívatelný, dokonce i velmi zajmavý. Více než akční film to spíš připomíná trochu drama, námět sám o sobě je jednoduchý až velmi prostý, Uprchlý trestanec, který na cestě narazí na zoufalou rodinu, která je vydírána místními gangstery a chtějí rodinu vystěhovat. Jean-Claude-Van Damme se samořejmně postaví proti celému gangu jen aby Tzv. novou rodinu ochránil. Mě ovšem film neuvěřitelně bavil a na rozdíl od dnešních akčních filmů k tomu nepotřebovat tuny počítačové animace, Laciný, ale poutavý, Jednoduchý ale přesto pěkný, prostý, ale zábavný,, Vcelku jsem s filmem spokojen a místní hodnocení je trochu moc pod linií. Jestli je to jen kvůli JCVD. tak jste ubožáci i přesto že jako herec moc nevyniká tyhle filmy jsou právě pro něj,,, není o nic horší herec něž třeba Statham či Jackie Chan. Filmu by slušelo hodnocení alespoň 66% Na tolik to vidím já....(21.12.2012)

• - Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

• - Samův (Jean-Claude Van Damme) motocykl je 650cc Triumph Bonneville T120 z roku 1969. (Monco)