Není úniku

Niet úniku

Útek nikam

Akční / Romantický / Drama

USA, 1993, 92 min

Jako kluci jsme filmek neměli moc v lásce. Důvod byl jasný. My jsme prostě chtěli vidět Van Damma od krve, jak sází někomu otočky na solar a dává mu pěstma do držky! Chtěli jsme další Krvavý sporty, Kickboxery a Dvojitý zásahy. Není úniku toho zas tolik takového nenabídne... Mladí kluci řveme - voooooprůůůůzzzz. Dnes to vidím a hodnotím úplně jinak. Jde o naprosto špičkové akční drama, kdy nám JC chvílemi i ukazuje, že si právem říkal herec a nejen karatista. Při začátku filmu a záběru na silnici, kde se k nám pomalinku přibližuje autobus plný trestanců jsem dostal takovou šílenou facku z devadesátých let, že jsem si uvědomil - vždyť tyhle pecky se už netočí. Nádech toho nádherného filmového období je tak cítit po bytě, jako právě a čerstvě vyvařená rychlovarka po octu! Krása! :D I za tenhle filmek si Van Damma cením, i když je fakt, že tenkrát nesahal Krvavýmu sportu ani po koule! 90%(3.12.2014)

Mé první první zklamaní s půjčením nové kazety se u mě dostavilo tímhle snímkem. Kdysi jsem si zase tak spěchal s ještě horkou VanDammovou novinkou ze školy a rovnou jsme to zapíchli u spolužáka, kde se nás sešlo více a já měl ten úkol půjčit film. Takže jsme zasunuli kazetu do videa a ...akce nikde. To byl prostě neodpustitelný průser pro 12leté smrady. Samozřejmě jsme ocenili milostnou scénu s paní Clydií, ale film se půjčoval ze zcela jiných důvodů. Dlouho jsem tomuhle filmu nedokázal nedostatek akce odpustit. Dneska je pro mě Nowhere to Run poměrně kvalitní podívaná, která představuje Van Damma zase malinko v jiném světle. Zkrátka takový ten chlápek do nepohody co se úplně náhodou nachomejtne jedné ovdovělé majitelce velikého ranče s dvěma dětma. Kluk si moc užívá že má zase tátu. Naproti tomu si přestane užívat místní policajt a banda grázlů, kteří mají s pozemky na kterých stojích farma své plány také zrovna neštimuje, že Van Damme spává ve stodole a větrá motorku. Celé to eskaluje k nevyhnutelnému střetnutí, které díky parádnímu Tedu Levinemu a jeho karetnímu kouzelníkovi stojí prostě za to. Pro mě jasný kandidát na nejzajímavějšího záporáka, který se kdy VanDammovkama mihnul. Takže super rodinný pohodový filmík, který mám čím dál raději. 60%(9.10.2017)

Obstojné drama/thriller, které sice stojí na jednoduchém scénáři, ale režisérovi se z něj podařilo vyždímat co možná nejvíc. Van Damme se skutečně překonával, protože bojových scén tu zas až tolik nebylo. Ale když už, tak skutečně dobře natočené, což mé oko dokáže ocenit. Snad jen ta přemrštěná honička s policisty tam být nemusela...Rosanna bývala celkem pěkná, ale vedle J.C. jsem už viděl mnohem lepší „kobylky“…(29.3.2016)

• choze

Van Dammova slabá chvilka poté, co se mu podařilo prokopat se z videa až do hlavní role hollywoodského blockbusteru. Jako většinu i mě tenhle naivní provařený slaďák svého času zklamal a ani po letech nehodnotím výše, i když oproti Jeanově současné tvorbě to je aspoň velmi slušně natočeno (rozpočet 15 melounů), mistr je ve formě a na skopání má kvalitního hajzla Teda Levina. A žádný film obsahující scénu přepadení vězeňského autobusu nemůže být úplně špatný.(16.9.2005)

Laciné béčko? No řekl bych že ale film nejenže je dívatelný, dokonce i velmi zajmavý. Více než akční film to spíš připomíná trochu drama, námět sám o sobě je jednoduchý až velmi prostý, Uprchlý trestanec, který na cestě narazí na zoufalou rodinu, která je vydírána místními gangstery a chtějí rodinu vystěhovat. Jean-Claude-Van Damme se samořejmně postaví proti celému gangu jen aby Tzv. novou rodinu ochránil. Mě ovšem film neuvěřitelně bavil a na rozdíl od dnešních akčních filmů k tomu nepotřebovat tuny počítačové animace, Laciný, ale poutavý, Jednoduchý ale přesto pěkný, prostý, ale zábavný,, Vcelku jsem s filmem spokojen a místní hodnocení je trochu moc pod linií. Jestli je to jen kvůli JCVD. tak jste ubožáci i přesto že jako herec moc nevyniká tyhle filmy jsou právě pro něj,,, není o nic horší herec něž třeba Statham či Jackie Chan. Filmu by slušelo hodnocení alespoň 66% Na tolik to vidím já....(21.12.2012)

• - Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

• - Samův (Jean-Claude Van Damme) motocykl je 650cc Triumph Bonneville T120 z roku 1969. (Monco)