Není úniku

• USA Nowhere to Run (více)
Trailer

VOD (1)

Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

Trailer

eraserhead666

Van Damme v trochu dramatičtější roli, respektive filmu. Což se mi líbilo, že akční stránka trochu ustoupila té dramatické. A JCVD to dal. ze sester Arquettových mi Rosanna vždycky přišla trochu upozaděnější, ale nakonec docházím k tomu, že je výraznější, schopnější a proměnlivější než její ségra. A tady jí to ke všemu ještě hrozně sluší. A Kieran je taky mnohem lepší herec než Mechnakulkách. Není úniku v JCVD filmografii lehce zapadne a je přehlédnutelný, ale když se vytáhne v pravý čas, dokáže těch 92 minut zpříjemnit. ()

ssfan

Jeden z nejhorších filmů s Van Dammem. Úvod je velmi nudný a pomalý. Akce je v celém filmu celkem málo, a tak jsem se dost nudil. Tvůrci chtěli udělat asi akční drama, ale byla to skutečně bída. Dialogy byly stupidní a souboje umí Van Damme také lepší. Mám ale filmy s Van Dammem rád, a tak dám 3 hvězdy - líbilo se mi to na 50%. Objektivní kvalita 42%. ()

Figu

Jako kluci jsme filmek neměli moc v lásce. Důvod byl jasnej. My jsme prostě chtěli vidět Van Damma od krve, jak sází někomu otočky na solar a dává mu pěstma do držky! Chtěli jsme další Krvavý sporty, Kickboxery a Dvojitý zásahy. Není úniku toho zas tolik v tomhle směru nenabídne... Dnes to vidím a hodnotím úplně jinak. Jde o naprosto špičkový akční drama, kdy nám JC chvílema i ukazuje, že si právem říkal herec a nejen karatista. Při začátku filmu a záběru na silnici, kde se k nám pomalinku přibližuje autobus plnej trestanců, jsem dostal takovou šílenou nostalgickou facku z devadesátek, že jsem si uvědomil, co že to sleduju za trhák. Nádech toho nádhernýho filmovýho období je cejtit po bytě, jako právě a čerstvě vyvařená rychlovarka po octu! Krása! I za tenhle flák si Van Damma cením, i když je fakt, že tenkrát nesahal Krvavýmu sportu ani po koule! 90% ()

Shakers

Asi takto to vyzerá keď Rosamunde Pilcher obsadí Žán kloda do svojho filmu. Van Damme skutočne v netradičnej úlohe, až sa mi to nechcelo veriť. Na jeho kopy s otočky tu nečakajte, tu hraje sladkého ulizaného drsňáka, ktorý sa vyzná do motoriek, práva,či žien. Príbeh je v podstate kde bolo tam bolo, stretol raz Jean-Claude opustenú kočku, na upustenom mieste, ktorú frajersky zachránim. Niekedy je to skutočne na pousmiatie keď sa Jean-Claude pokúša zaujať v takomto filme, ale narozdiel od takého Scotta Adkinsa, Van Damme vie trošku viac hrať, nechýba mu charizma a ako jednohúbka je to fajn. Nenudil som sa. 60% - 3* ()

kingik

Van Damme chtěl evidentně vybočit ze zajetých kolejí, a tak kývl na scénář Joe Ezterhase, s úmyslem posunout se více k charakternímu herectví, ale ne úplně se to povedlo. Van Damme je akčním typem herce a tomu už nikdo nikdy neodpáře, a proto působí daleko přesvědčivějším dojmem v bitkách, kdy rozdává soupeřům mocné kopance. Pokud ovšem přijde řada na hraní, působí bezradně, a pak zase ožije v nějaké potyčce, kterých je poskrovnu. Pak uspokojí jednu neuspokojenou vdovu, vyřídí si účty se zabijáky a prapodivný film skončí. Van Dammeovi prostě tyhle role neseděly a nakonec tenhle film není ani plnohodnotným dramatem o vězni na útěku, ani plnohodnotným akčním filmem. Vše je totiž velmi polovičaté, ale k dobru se dá připočíst kvalitní hudba Marca Ishama, zajímavě nasnímané bitky a Van Damme, když se zrovna nepokouší hrát. 60% ()

• Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)
  • Když Sam (Jean-Claude Van Damme) řídí terénní motorku 650cc Triumph T120 Bonneville z roku 1969, můžeme si všimnout, že se mění pneumatiky v závislosti na terénu, po kterém zrovna jede – terénní pneumatiky v terénu a silniční na silnici. (Untentrauer)