VOD (1)

Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

Trailer

choze

Van Dammova slabá chvilka poté, co se mu podařilo prokopat se z videa až do hlavní role hollywoodského blockbusteru Univerzální voják. Jako většinu i mě tenhle naivní provařený slaďák svého času zklamal a ani po letech nehodnotím výše, i když oproti Jeanově současné tvorbě to je aspoň velmi slušně natočeno (rozpočet 15 melounů), mistr je ve formě a na skopání má kvalitního hajzla Teda Levina. A žádný film obsahující scénu přepadení vězeňského autobusu nemůže být úplně špatný. ()

Mr.Floyd

V rámci Van Dammovej filmografie prekvapivo vážny a poctivo natočený snímok, ktorý je síce absolútne priemerný, ale oproti väčšine akčných kopačiek, ktoré natočil predtým je to aspoň film, ktorý sa dá pozerať a už po prvých minútach vás zaskočí tým aký je normálny. Žiadne super boje, super zbrane a mega výbuchy, len skromnejšie bitky, pištole a brokovnice a požiar stodoly. Van Damme zo seba nerobil debila ani tupého zabijáka a snažil sa svoje herecké schopnosti (aj keď nestoja za veľa) zužitkovať naplno aj v dramatickej roli. Ako film je to za dve hviezdičky, ale keďže je mi Van Damme sympatický a film nie je blbosť dávam tri. ()

Dinsberg

Jean-Claude trochu jinak, než jsme ho do té doby znali. První dramatická role, zvládnutá podle mě na výbornou. Výsledek je ale neuspokojivý spíš kvůli scénáři. Mohla se více prohloubit dramatická rovina vnitřního boje Sama, když se rozhoduje mezi útěkem a pomocí jinému. Takhle z toho vzešel je neúměrně dramatizovaný akčňák, těžící z účasti tehdy zvučného jména JCVD. Je to škoda, protože příběh byl rozběhnutý velmi slušně, první polovina se rozbíhá jímavě, když se na scéně objeví první bagry, už se divák neptá co, ale jak. ()

Chrustyn

Svého času obrovské zklamání a v té době jedna z nejslabších Van Dammovek. Každý akční fanda od nové Van Dammovky vždycky očekával hlavně akci a zpomalené otočky. Bohužel zde je akce minimum a jede se spíše na strunu romantické podívané pro rodinu. Jen to občas naruší nějaký ten výstřel, nebo rána do ksichtu. ()

Rosalinda

Já dávám tři a půl. Na film dané kategorie to bylo vcelku povedené. Pro mne překvapení, protože jsem nečekala naprosto nic. Van Damme ze sebe vydává celkem slušně i nějaké emoce a je to vcelku uvěřitelné. Pro mne velké plus. Jediné, co mne trochu podráždilo bylo asi posledních deset minut, ale u USA filmu dané kategorie to snad ani jinak nejde. Ještě jednou zopakuji danou kategorii... v té slušně koukatelné. ()

• Když šerif Lonnie (Edward Blatchford) zmlátí Sama (Jean-Claude Van Damme), tak Sam zůstane ležet ve stodole na dřevěných prknech, ale když o chvíli později dorazí Clydie (Rosanna Arquette), Sam je stále v bezvědomí před stodolou na prašné zemi. (Untentrauer)
  • Když Sam (Jean-Claude Van Damme) řídí terénní motorku 650cc Triumph T120 Bonneville z roku 1969, můžeme si všimnout, že se mění pneumatiky v závislosti na terénu, po kterém zrovna jede – terénní pneumatiky v terénu a silniční na silnici. (Untentrauer)
  • Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)