Není úniku

Nowhere to Run

Akční / Romantický / Drama

USA, 1993, 92 min

• B!shop

Jiny Van Damme nez na jakeho jsme zvykli. Tim jinym, ale nemyslim dobry. Ve vetsine filmu jen strili nebo kolem sebe kope a je to zabava, ale tady nejaka poradna honicka nebo rvacka naprosto chybi a sklouzava to k romantice na kterou se Damme vubec nehodi. Opet jednoduchy pribeh - jako vezen utece a schova se u jedny zensky, ktery pak pomuze s bandou chlapku co chtej jeji pudu. Nez akcni spis by se to dalo nazvat komedii s tim, ze vecem, ktere jsou mysleny vazne se smejete a u veci, ktery maj pobavit se obcas pousmejete. Necekal jsem nic extra, jen klasickej akcnak ala Van-Damme, ale ani toho se mi bohuzel nedostalo a proto 2*.(17.2.2005)

• Chrustyn

Svého času obrovské zklamání a v té době jedna z nejslabších Van Dammovek. Každý akční fanda od nové Van Dammovky vždycky očekával hlavně akci a zpomalené otočky. Bohužel zde je akce minimum a jede se spíše na strunu romantické podívané pro rodinu. Jen to občas naruší nějaký ten výstřel, nebo rána do ksichtu.(7.9.2018)

Další kousek, na který se neprávem příliš kydá hnůj - a to převážně jen kvůli přiblblé "presumpci viny". Dosti netypická role Van Damma (nevím proč by si to nemohl vyzkoušet, jako mnozí jeho kolegové), v které obstál se vztyčenou hlavou. Jasně, příběh není kdovíjak originální, ale herci zde překvapivě dobře fungují (zejména ti záporní - Levine a Ackland) a Van Damův "Sam" je takový charakter, že mu prostě palce držet musíte! Mě se to líbilo kdysi a líbí se mi to pořád (což se nedá říct o většině produkce 90kových kick-fight-stars).(15.3.2009)

Jednou si drsný a fešný belgický mladík řekl, že ho z těch všech roznožek, otoček a kopaček bolí šlachy a tak zkusí své početné diváctvo oslnit nějakou tou dramatickou pózou. Zavzpomínal na večerní kurzy herectví, které kdysi navštěvoval, když zrovna v tělocvičně malovali, pro jistotu si koupil na asijské tržnici umělohmotného Oscara a trénoval si před zrcadlem děkovnou řeč. Posléze získal angažmá ve filmu Nowhere to Run. Což o to, film je celkem koukatelný, bohužel to není Jean-Claudeova zásluha. Akční snímek s kriminální zápletkou vytáhlo do lehkého nadprůměru zdárně ztvárněné padoušstvo. Rosanna Arquette jako zoufalá vdova nehraje sice životní roli, nicméně dokáže alespoň divákovi vnuknout svůj pocit ohroženosti, přiměřené odolnosti a špetku opotřebované nadrženosti. Její synek Sam v podání chlapce z Culkienova filmového cirkusu tvoří pouze kulisu pro Van Dammeovi nevybouřené rádoby otcovské pudy. Slabší scénář lehce zachraňuje zdařilé tempo filmu a Van Damme záhy zjišťuje, že ty všechny rozštěpy a otočky jsou přece jen jeho pravý šálek kávy. Jen paní Van Dammeová si zase povzdychne, že ji z toho věčného zašívání ryflí v rozkroku už bolí zápěstí.(17.7.2011)

• choze

Van Dammova slabá chvilka poté, co se mu podařilo prokopat se z videa až do hlavní role hollywoodského blockbusteru. Jako většinu i mě tenhle naivní provařený slaďák svého času zklamal a ani po letech nehodnotím výše, i když oproti Jeanově současné tvorbě to je aspoň velmi slušně natočeno (rozpočet 15 melounů), mistr je ve formě a na skopání má kvalitního hajzla Teda Levina. A žádný film obsahující scénu přepadení vězeňského autobusu nemůže být úplně špatný.(16.9.2005)

• - Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

• - Samův (Jean-Claude Van Damme) motocykl je 650cc Triumph Bonneville T120 z roku 1969. (Monco)