Není úniku

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Romantický / Drama

USA, 1993, 92 min

No že by byl film romantický, to vůbec a akční taky není zrovna výstižný, protože akce je zde málo. Spíš je to thriller, kde hraje Van Damme vážnější roli a řekl bych, že mu to celkem i jde a nepřehrává. Děti mi zde vůbec nevadí protože nejsou zas tak vlezlé, jako v jiných filmech. Příběh je pěkný a nenudí. I nějaké ty hlášky se tu občas vyskytují. Za mě 75% :)(17.1.2016)

Tenhle film jsem viděl v dětském věku v obecním kině. Byli jsme tam tři kamarádi a museli jsme obětovat peníze na nanuk za další tři lístky, protože jinak by se nepromítalo. V té době mě film strhnul, ale po druhém (přítomnosti bližším) shlédnutí jsem tak unešen nebyl, ale vandammovka je to jedna z lepších a hlavně tak trochu jiných - dějovějších. 65% = 3/5(20.11.2010)

Asi takto to vyzerá keď Rosamunde Pilcher obsadí Žán kloda do svojho filmu. Van Damme skutočne v netradičnej úlohe, až sa mi to nechcelo veriť. Na jeho kopy s otočky tu nečakajte, tu hraje sladkého ulizaného drsňáka, ktorý sa vyzná do motoriek, práva,či žien. Príbeh je v podstate kde bolo tam bolo, stretol raz Jean-Claude opustenú kočku, na upustenom mieste, ktorú frajersky zachránim. Niekedy je to skutočne na pousmiatie keď sa Jean-Claude pokúša zaujať v takomto filme, ale narozdiel od takého Scotta Adkinsa, Van Damme vie trošku viac hrať, nechýba mu charizma a ako jednohúbka je to fajn. Nenudil som sa. 60% - 3*(25.6.2019)

• dobytek

Je zvláštní, že tento film s JCVD mi v 90. letech uniknul. Tenkrát by se mi to asi líbilo, ale teď, když od natočení uplynulo už skoro 30 let, mi to přišlo poněkud přihlouplý. V kostce jde ve filmu o to, že JCVD uteče z výkonu trestu, zmlátí pár lidí, opraví motorku, souloží s Rosannou Arquette, odjede na motorce, vrátí se na motorce, zmlátí zase další lidi a nakonec se vzdá policii. Na Van Dammovy poměry je ve filmu dost málo akce nebo násilí. Spíš to sklouzává často někam do žánru romantický. Pokud si dobře vzpomínám, tak tam Van Damme pronesl jednu vtipnou repliku. A za vidění ještě stály kozy Rossany Arquette. Pokud jste dívka, žena nebo homosexuál, tak vás možná potěší hromada záběrů na Van Dammovu nahou prdel. Slabý 2 hvězdy...(11.9.2020)

Sam Gillen (JCVD) je trestanec, který je spolu s dalšími spoluvězni transportován do věznice. Při cestě je osvobozen svým kamarádem, který za to ovšem zaplatí životem. Sam se pak dlouhou dobu ukrývá v lesích poblíž venkovských farem. Zde se seznámí se dvěma dětmi a jejich matkou Clydií (Rosanna Arquette), která dovolí Samovi přespávat ve stodole. V době kdy se chystá Sam odjet na opraveném motocyklu, přepadne farmu banda ozbrojených mužů, kteří chtějí donutit Clydiinu rodinu prodat a opustit pozemek. Sam se tak musí rozhodnout zda unikne před spravedlností nebo pomůže novým přátelům...Van Damme zvolnil a i když film není taková karate pecka, na jaké jsme u JCVD zvyklí, tak tento snímek není rozhodně zase tak špatný. Je hlavně realistický, hlavní hrdina si nehraje na nesmrtelného bijce a i když je příběh jednoduchý jak facka, celkem slušně to odsejpá. Další Van Dammovky už tak zábavné nejsou. 50%(21.12.2012)

• - Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

• - Samův (Jean-Claude Van Damme) motocykl je 650cc Triumph Bonneville T120 z roku 1969. (Monco)