poster

Není úniku

 • USA

  Nowhere to Run

 • Slovensko

  Niet úniku

 • Slovensko

  Útek nikam

Akční / Romantický / Drama

USA, 1993, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  ***

  Van Damme v trochu dramatičtější roli, respektive filmu. Což se mi líbilo, že akční stránka trochu ustoupila té dramatické. A JCVD to dal. ze sester Arquettových mi Rosanna vždycky přišla trochu upozaděnější, ale nakonec docházím k tomu, že je výraznější, schopnější a proměnlivější než její ségra. A tady jí to ke všemu ještě hrozně sluší. A Kieran je taky mnohem lepší herec než Mechnakulkách. Není úniku v JCVD filmografii lehce zapadne a je přehlédnutelný, ale když se vytáhne v pravý čas, dokáže těch 92 minut zpříjemnit.(6.7.2018)

 • PetrPan
  ***

  Van Damme je opravdu příšerný herec, dá-li se vůbec tímto termínem označit, ovšem tenhle film v jeho filmografii vyniká, ne však díky němu, ale díky Rosanně Arquette jako osamělé matce pečující o dvě děti a bojující za svá práva proti bohatému obchodníkovi Franklinu Haleovi (J. Ackland - mimochodem s naprosto dokonalým dabingem J. Holého) a jeho najatému zabijákovi p. Dunstonovi (Ted Levine), všicni výše zmínění povyšují tenhle snímek na poměrně slušnou úroveň, je to melodramatické, klišovité a van Damme to strašně kazí svou prkenností, ale přesto je to koukatelné(18.11.2004)

 • Brejlil
  **

  Ze začátku to vypadá pořad ještě dobře. Scéna s vězeňským autobusem je sice jen řemeslná, ale odsýpá a je mile "béčková". Jenže potom jde film z kopce. Van Dammeovo úporné neherectví se čelně střetává s požadavky scénáře a padá na krovky úplně grogy. Takové voyeurství se v Jean-Claudově podání stává komickou vložkou a podobných scén je více. Ani záporák není zrovna eso a bohužel ani nedostane přes držku. Nechtěným vrcholem je obsazení Kierana Culkina, něco tak odporného se hned tak nevidí. Vidí, jeho bratr.(13.8.2009)

 • Gilmour93
  ***

  E.T. sebral solničku a zase ji vrátil. E.T. ukázal dětem penis a divákům holou prdel (jaká klasika!). E.T. se seznámil s maminkou a taky ji ukázal penis. E.T. je bude všechny ochraňovat. E.T. léčí maminku svým kouzelným penisem. E.T. létá na motorce. E.T. se loučí a odlétá ve světélkující lodi. No…, vlastně odjíždí a ty světla jsou zapnuté majáky policejního vozu.. Nenechte se mýlit, sci-fi to není, i když absence roznožek, otoček a kopů s výskokem ve filmu JCVD by mohla k danému žánru ukazovat. On však tady jen plní roli umírněného ochránce slabých a dobračiska, od kterého by jste si klidně nechali odnést domů tašku s nákupem. To kapitán Stottlemeyer z Monka je bez kníru pěkný hajzl a Rosanna má tradičně prsa svěšenější, než špičku nosu. U dojemného konce mi scházel hudební doprovod v podobě Morriconeho „Finale“ (odjezd Harmoniky v Tenkrát na západě) a řeknu vám, kdo u něj nebrečel, má buď srdce z kamene a nebo už dávno usnul.. Když se to vezme kolem a kolem, Nowhere to Run je asi nejromantičtější film Jeana-Clauda, což je pro filmové fandy stejná atrakce, jako nejteplejší film Charlieho Bronsona..(18.7.2013)

 • Kaka
  ***

  Proč se Van Damme pustil do takto vážné role zůstává dodnes nevyřešenou záhadou. Na druhou stranu to nedopadlo zase tak tragicky. Postava Jeana sice zůstává jaksi zahalena tajemstvím a o jeho motivech a minulosti se toho moc nedozvíme, avšak pozornost na sebe strhne Rosanna Arquette v roli emancipované ženy s dvěma dětmi a bezohlední magnáti v čele s ďábelským Tedem Levinem. Akce je slušná, sex lepší a nechybí ani závěrečné klišé. Klasická devadesátková jednohubka.(13.4.2009)

 • - Samův (Jean-Claude Van Damme) motocykl je 650cc Triumph Bonneville T120 z roku 1969. (Monco)

 • - Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace