Není úniku

Niet úniku

Útek nikam

Akční / Romantický / Drama

USA, 1993, 92 min

Van Damme v trochu dramatičtější roli, respektive filmu. Což se mi líbilo, že akční stránka trochu ustoupila té dramatické. A JCVD to dal. ze sester Arquettových mi Rosanna vždycky přišla trochu upozaděnější, ale nakonec docházím k tomu, že je výraznější, schopnější a proměnlivější než její ségra. A tady jí to ke všemu ještě hrozně sluší. A Kieran je taky mnohem lepší herec než Mechnakulkách. Není úniku v JCVD filmografii lehce zapadne a je přehlédnutelný, ale když se vytáhne v pravý čas, dokáže těch 92 minut zpříjemnit.(6.7.2018)

Van Damme je opravdu příšerný herec, dá-li se vůbec tímto termínem označit, ovšem tenhle film v jeho filmografii vyniká, ne však díky němu, ale díky Rosanně Arquette jako osamělé matce pečující o dvě děti a bojující za svá práva proti bohatému obchodníkovi Franklinu Haleovi (J. Ackland - mimochodem s naprosto dokonalým dabingem J. Holého) a jeho najatému zabijákovi p. Dunstonovi (Ted Levine), všicni výše zmínění povyšují tenhle snímek na poměrně slušnou úroveň, je to melodramatické, klišovité a van Damme to strašně kazí svou prkenností, ale přesto je to koukatelné(18.11.2004)

• Brejlil

Ze začátku to vypadá pořad ještě dobře. Scéna s vězeňským autobusem je sice jen řemeslná, ale odsýpá a je mile "béčková". Jenže potom jde film z kopce. Van Dammeovo úporné neherectví se čelně střetává s požadavky scénáře a padá na krovky úplně grogy. Takové voyeurství se v Jean-Claudově podání stává komickou vložkou a podobných scén je více. Ani záporák není zrovna eso a bohužel ani nedostane přes držku. Nechtěným vrcholem je obsazení Kierana Culkina, něco tak odporného se hned tak nevidí. Vidí, jeho bratr.(13.8.2009)

E.T. sebral solničku a zase ji vrátil. E.T. ukázal dětem penis a divákům holou prdel (jaká klasika!). E.T. se seznámil s maminkou a taky ji ukázal penis. E.T. je bude všechny ochraňovat. E.T. léčí maminku svým kouzelným penisem. E.T. létá na motorce. E.T. se loučí a odlétá ve světélkující lodi. No…, vlastně odjíždí a ty světla jsou zapnuté majáky policejního vozu.. Nenechte se mýlit, sci-fi to není, i když absence roznožek, otoček a kopů s výskokem ve filmu JCVD by mohla k danému žánru ukazovat. On však tady jen plní roli umírněného ochránce slabých a dobračiska, od kterého by jste si klidně nechali odnést domů tašku s nákupem. To kapitán Stottlemeyer z Monka je bez kníru pěkný hajzl a Rosanna má tradičně prsa svěšenější, než špičku nosu. U dojemného konce mi scházel hudební doprovod v podobě Morriconeho „Finale“ (odjezd Harmoniky v Tenkrát na západě) a řeknu vám, kdo u něj nebrečel, má buď srdce z kamene a nebo už dávno usnul.. Když se to vezme kolem a kolem, Nowhere to Run je asi nejromantičtější film Jeana-Clauda, což je pro filmové fandy stejná atrakce, jako nejteplejší film Charlieho Bronsona..(18.7.2013)

Proč se Van Damme pustil do takto vážné role zůstává dodnes nevyřešenou záhadou. Na druhou stranu to nedopadlo zase tak tragicky. Postava Jeana sice zůstává jaksi zahalena tajemstvím a o jeho motivech a minulosti se toho moc nedozvíme, avšak pozornost na sebe strhne Rosanna Arquette v roli emancipované ženy s dvěma dětmi a bezohlední magnáti v čele s ďábelským Tedem Levinem. Akce je slušná, sex lepší a nechybí ani závěrečné klišé. Klasická devadesátková jednohubka.(13.4.2009)

• - Samův (Jean-Claude Van Damme) motocykl je 650cc Triumph Bonneville T120 z roku 1969. (Monco)

• - Van Damme si snímkem vysloužil na MTV Movie Awards svou třetí nominaci v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)