Souboj cti

Súboj cti

Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 94 min

• Wormboy

Film,ktory mohol Jean Claudeovi zachranit karieru a ktory ho mozno aj nespravodlivo potopil. Ide o podstatne epickejsi Krvavy sport. Van Damme akoby zaspal domu a neuvedomil si,ze era "karate akcnych" filmov skoncila a ze vakuum nemozno naplnit len takto. Celkovo myslienka nemusela byt zla.Len opat to spracovanie.Skoda.2,5/5(4.8.2006)

• manonfire

Van Damme si chtěl zavzpomínat na turnajovou poetiku Bloodsportu, ale ikdyž Krvavý sport byl béčko jak prase, byl natočen v době, kdy se takové filmy daly tolerovat. Tohle je avšak opravdu blbina a romantika ala vůdce chlapecké bandy a únos zlatého draka???...Kde to jsme? To jsou fórky co ale vůbec nejsou na místě. Zvlášť když se Jean Claude tváří tak vážně. 10%(24.2.2008)

• movie

Nechápu, že mi tento klenot, režijní debut Belgické pumy unikal celé dětství. Na dřeň ohoblovaný příběh soustředěný především na scény zápasu, které JCVD točí značně na rychlo a největší pozornost věnuje vlastnímu zápasu s mongolskou stepní šunkou. Hudbu složil zcela bezpochyb jeden z nejhorších skladatelů naší éry - Randy Edelman, horší rádoby organický zvuk synťáků snad neexistuje.(16.1.2015)

• nevermore

Ten příběh je hrozně laciný (teď myslím zápletku a ne turnaj) a ten turnaj byl taky docela fest odfláknutej. Velice malý počet bojovníků....Mno škoda, byl to jeden z posledních filmů s Van Dammem, který jsem viděl a musím uznat - čekal jsem víc. A úplně nejvíc úděsný byl ten trapák, co bojoval pokaždé jako jiné zvíře: had, opice atd. Já bych spíš bych řekl, že celou dobu bojoval jak pošahanej degen a hodne nucený bylo taky, jak to vždycky někdo musel připomenout, jako co bojuje, che..(8.3.2009)

• MartinNDL

"Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan." Ano, distributoři to vystihli, mají naprostou pravdu. Je tam brutálně stupidní mongol a Jean-Claude je brutální mongol a celý je to mongolský a blééé. Když se tenhle belgičan pustil do režie, zavánělo to katastrofou, ale nakonec překvapil, natočil "pouze" další zbytečnou hloupou vandammovinu.(9.1.2006)

• - Jean-Claude Van Damme v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Filmovanie prebiehalo i v Slovinsku na hrade Mokrice v Rajci. (dyfur)

• - Abdel Qissi, který ztvárnil mongolského zápasníka Khana, je Van Dammův přítel z dětství. Objevil se i dalším Van Dammově filmu Lví Srdce (1990). (Eldrick)