Souboj cti

Súboj cti

Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 94 min

• dANo

Van Damme ako autor predlohy, režisér a samozrejme hlavný hrdina sa v tejto fraške o akomsi mystickom bojovom turnaji národov bez obmedzení určite našiel, ale cieľová skupina, ktorú tento nepodarok môže osloviť sa nachádza medzi malými chlapcami vo veku 8 - 12 rokov. Nedosahuje to ani priemer a pôsobí to skôr zábavne ako akčne.(29.6.2007)

Taková slabší verze Krvavého sportu. Samozřejmě že oba filmy mají rozdílné příběhy, ale strašně jsem měl nutkání oba neustále srovnávat. Jean-Claude Van Damme se tentokrát vrhl i na režii a nebylo to v jeho podání zrovna nejhorší, ale mě spíš srala celá ta omáčka okolo těch soubojů v klášteře. Zbytečně zdlouhavé pasáže o ničem, spousta kecaní a stejně se každý těšil jen na to, jak si dají další drsňáci pořádně přes držku. Což se nám nakonec splní a ani tentokrát tu nechybí hlavní záporák, který je samozřejmě „ctnost sama“ – to je samozřejmě myšleno ironicky. Představitelé jednotlivých národů si to rozdají pěkně na férovku – no to slovo není zrovna nejsprávnější a konečně poteče krev…(12.4.2018)

• Wormboy

Film,ktory mohol Jean Claudeovi zachranit karieru a ktory ho mozno aj nespravodlivo potopil. Ide o podstatne epickejsi Krvavy sport. Van Damme akoby zaspal domu a neuvedomil si,ze era "karate akcnych" filmov skoncila a ze vakuum nemozno naplnit len takto. Celkovo myslienka nemusela byt zla.Len opat to spracovanie.Skoda.2,5/5(4.8.2006)

Filmy s Jeanem nejsou mým šálkem čaje. Vlastně kdykoliv vidím, že tam hraje, tak se buď vůbec nedívám, nebo po deseti minutách přepínám, jelikož to prostě nemůžu vydržet. Souboj cti se mi však k mému úžasu líbil. Nevím, čím to je. Asi proto, že odjakživa mám velmi ráda snímek http://www.csfd.cz/film/16487-kickboxer/ , aha, vida. Tak teď vidím, že i tam hraje Van Damme. Tak to už mě neudivuje, že mně ty dva filmy přišly vlastně úplně stejné, jen se trošku změnilo prostředí. Tak tedy existují dva filmy s tímto hercem, které mě zaujaly. Narodzíl od jiných se mi zdá, že si nehrají na nic vážného a Jean chce prostě divákům ukázat bojové umění. Jelikož však není dokumentaristou a přiznejmě, že tento druh tvorby mnohé diváky ani nepřitahuje, tak Van Damme volí co nejjednodušší příběh, do něhož potom zasadí bojové scény. Odmala jsem měla slabost pro bojové umění a notno podotknout, že jsem vždycky fandila těm záporným postavám, protože se mi zdálo, že umí bojovat lépe, ale to už je čistě moje záležitost. Zkrátka si myslím, že jako druh snímku, kterému vlastně o nic jiného než o jednotlivé bitky nejde, Jean tentokrát vcelku boduje. Navíc kamera brousí ve vzdálených krajích a přírodě, žádné nudné studio či počítačové efekty jakod dnes. Jde o takovou brakovou literaturu na plátně, ale docela vkusnou. Takže, proč ne :)(28.12.2012)

Ja nemôžem inak. Je to jeden z mojich najobľúbenejších Van Dammových filmov. Je to síce v podstate stále o tom istom, v podstate je to Krvavý šport len v časoch minulých, ale tak dobre podaný, s tak dobrou výpravou, hudbou a vlastne všetkou tou naivitkou okolo Van Damma, že som si to neskutočne zamiloval. Nedám plný počet len preto, lebo by ste ma tu už považovali za debila, ale fakt ten film mám rád. EDIT 11. 05. 2019 Kašlem na to, čo si o mne budete myslieť, je to jedna zo srdcoviek s JCVD, ktorá rokmi vyzrela a od nej sa začal datovať jeho "úpadok" do súčasných vôd a kvalít.(22.1.2018)

• - Van Damme byl kvůli snímku žalován jeho přítelem Frankem Duxem, který ve scénáři viděl podobnost s jeho starším scénářem k připravovanému ale nikdy nerealizovanému titulu The Kumite. Dux požadoval podíl ze zisku, který mu byl z plánovaného filmu přislíben, soudní proces ale prohrál, mimo jiné také díky tomu, že část důkazů se ztratila během zemětřesení. Přátelství mezi Duxem a Van Dammem tak vzalo za své. (Eldrick)

• - Jean-Claude Van Damme v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Filmovanie prebiehalo i v Slovinsku na hrade Mokrice v Rajci. (dyfur)