Souboj cti

The Quest

Súboj cti

Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 94 min

Jako kluk jsem Souboj cti žral jako prase! Prostě dvojka Krvavýho sportu jak vyšitá! Van Damme v životní formě, laciný i když aspoň nějaký příběh a k tomu jeden zákeřnej "mongol", kterej každýho prasí, masí, liská a drtí, jako by se nechumelilo! Trochu za zmínku stojí i herecká vsuvka v té době celkem váženého Rogera Moora, za což mu určitě JC mohl ještě donedávna líbat ruce nohy! Stopro to filmu pomohlo. Nicméně si chci někdy snad v nejbližší době The Quest zoapakovat, i přes to, že tuším jak to asi dopadne... Nevím, snad krom zklamání, příjde i paní nostalgie a vrátí mě nějakej rok zpět, kdy jsem veřil v sílu JCVD a na hrdiny!!! Za dětskou vášeň 75%(20.4.2018)

Jeden z tých lepších JCVD filmov.Príbeh a dej filmu je veľmi jednoduchý,zlodej Chris Dubois utečie pred policajtmi a dostane sa až na turnaj najväčších zápasníkov sveta v Ghan-Ghengu.Súboje medzi bojovníkmi sú exceléntne,kamera parádne spomaluje akciu,JCVD je až neuveriteľne dobrý.Roger Moore ako námorník a zlodej,mi moc do úlohy nesadol,ale jeho výkon nebol zlý.Znovu som sa rozhodol na tento akčňák pozrieť a aj dnes ma to celkom baví,pre poobedňajší odpočinok,prečo nie?Slabý príbeh,slušní herci,super akcia a B-čkovosť dá vzniknúť celkom slušnému akčňáku,ktorý ani neurazí,ani daako nenadchne./65%/(25.9.2009)

Na belgičanovi režisérské schopnosti velkej nadstandart. Mě se to líbilo! Podobně jako u Krvavýho sportu nebo Kickboxeru,trenink bojových umění,pak probojování se přes slabší soupeře až k tomu nejlepšímu...z hlediska scénáře a příběhu velké klišé,ale zase na JCVD naprosto klasicky průměrný béčko,který nenudí. Čemu dávám největší plus,tak výběru zápasníků...opravdu velká škála různých bojových stylů. Jen jsem trošku nepochopil účast Rogera Moora,kterému sice kariéra pomalu uhasínala,ale nechat se uvrtat do filmu s Van Dammem,to bylo asi tenkrát pro nejednoho diváka velký překvapení---->70%(2.9.2012)

Přikláním se a plně souhlasím s Chupacabre(ikdyž k tomuto filmu žádný komentář nenapsal:-)) To ovšem nevadí, stotožňuji se s ním v plném hodnocení a to myslím stačí. Né, že nestačí? Tak dobře. Podoba s Krvavým sportem se nezapře, ale to není na škodu. Opět budete Van Dammíkovi fandit jako kdysi dávno a opět se budete perfektně bavit. Nejen u "sportu", ale taky příběhem, který vůbec není špatný! Zajímavosti: Původní myšlenka tohoto zápasu vznikla v jedné české hospodě. Chlapi sa ožrali a pak sa mezi sebů začali mydlit. No a kdo zostal poslední, dostal půllitr, tedy Červený drak. Mniši neměli nic jiného na práci, než studovat dějiny a jednou na tuto našu tradicu narazili a uspořádali podle ní turnaj. No a protože tolik nechlastali, tak si mohli dovolit draka zlatého. :-) Sakra, ale je to dlouhá zajímavost, co? :-) 80%(16.2.2009)

• Playman

Jak se pozná strašný (bojový) film? Režíruje ho Van Damme a Roger Moore v něm dělá úchylně hloupé vtipy. Ne, tak, popravdě řečeno, prvních dvacet minut se mi strašně líbilo. Až jsem si říkal: Sakra, je toto možné? Bohužel, pak se film proměnil v natahovanou konverzační slátaninu a ke konci filmu se rádoby "bojovalo". A ty boje byly v tomto snímku prakticky nejhorší. Ano, jeden člověk zastupující celou Afriku. Nejlepší bojovník, který je malý jako desetileté dítě, už nevim z jaké země, bojuje támhle proti sumu (strašně vyrovnané a moudré). A ta režie. To je ovšem vrchol. Úplně vidim ty pokyny režiséra Van Damma: Ano, a ty teď kývni - krása. A vy, vy se na sebe teď hezky podívejte. A ty se zle zatvař, aby se diváci trochu báli. Pak samozřejmě tolik střihu. Přišlo mi, že i ty nejjednodušší scény v sobě měly 10 střihů. Což je samo o sobě umění. Kdo tohle dokáže ? :D No nic, dávám tak 1,2 hvězdičky za prvních 20 minut a za to, že je Van Damme v podstatě můj oblíbenec. A vlastně, takový dodatek. Vzpomněl jsem si, že tam bylo strašně moc stereotypů: Např. Skot v sukni - ano ten byl perfektní. V takové sukni se bojuje přece nejlépe. A bylo toho víc. A v takových momentech jsem se vždy fakt smál. :-)(28.10.2009)

• - Postavu mladého Chrisa Duboisa (Jean-Claude Van Damme) si zahral hercov syn Kristopher Van Varenberg. (Raccoon.city)

• - Van Damme byl kvůli snímku žalován jeho přítelem Frankem Duxem, který ve scénáři viděl podobnost s jeho starším scénářem k připravovanému ale nikdy nerealizovanému titulu The Kumite. Dux požadoval podíl ze zisku, který mu byl z plánovaného filmu přislíben, soudní proces ale prohrál, mimo jiné také díky tomu, že část důkazů se ztratila během zemětřesení. Přátelství mezi Duxem a Van Dammem tak vzalo za své. (Eldrick)

• - Abdel Qissi, který ztvárnil mongolského zápasníka Khana, je Van Dammův přítel z dětství. Objevil se i dalším Van Dammově filmu Lví Srdce (1990). (Eldrick)