Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

nanamarak1

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdičku. Akční scény jsou kvalitní. Místama se trochu moc stříhá, ale je vidět, že ten film nebyl podfinancovaný. Děj je sice debilní, ale aspoň trocha originality. Zkrátit to o 15 minut a mohlo to být opravdu kvalitní béčko. Slabší 3 hvězdičky. Podobně jako u Lundgrenovo Kamufláže mi přijde, že ten film většina komentujících ani neviděla. Jejich komentáře jsou krátké, nepopisují žádnou určitou věc ani scénu ve filmu a dají se napsat k jakémukoliv filmu. Reálně by měl mít tak 50% ()

JesterKruger

Divím se zdejšímu hodnocení. Mě se to fakt líbilo. Samozřejmě, není to nejlepší film s Van Dammem, ale fakt jsem si ho oblíbil. Kromě děje bych tu ocenil i herecké výkony ostatních herců. Hráli fakt dobře. ()

kacmi

Réžiu má Ringo Lam, a mohla to byť aspoň slušná hongkongská akcia (koniec koncov, s Van dammom natočil aj Maximálne riziko, čo je podľa mňa jeden z jeho najlepších filmov). Nie je. Čo je horšie, akcie je pramálo ak tam je, je nezáživná. To zrnko invencie, čo som tam zazrel, na celý film rozhodne nestačí. A čo je úplne najhoršie, scenár núti Jeana Clauda HRAŤ. A on sa snaží, čo mu sily stačia, ale na toto jednoducho nemá. Čo zostáva, je len obyčajné béčko, na ktoré zabudnete skôr, než sa kazeta vo vašom videu pretočí späť. ()

mansonn

Nemožem si pomocť, ale posledné filmy s Van Dammom ako Peklo,Prebudená smrť,Legionár,Až do smrti….. sa mi veľmi páčia a určite donútia ľudí aby videli na ňom aj jeho herecké kvality a nie len akčnú stránku. Film s rozpočtom 17M Dolárov je o zabijákovi mladých mamičiek A.Stowovi, ktorého naháňa policajt M.Rossini v podaní už zostarnutého a policajnou prácou sklamaného detektiva.Po pár neúspešnych pokusoch dostane detektiv možnosť študovať vrahového klona , ku kterému sa správa ako k zločincovi …len čo ak klony su nevinné a nezdieľajú povahu toho druhého? Zaujimavá zápletka ako aj dopredu nejasný koniec, prepracovaný scenár ako aj vynikajúci herecký výkon Van Damma si zaslúžia právom 5 hviezd ()

Fenk

Každému, co jeho jest... Hanks má svého Forresta Gumpa, Stiller zase prosťáčka Jacka a Van Damme replikanta. ()

Pythonator

Nepřemožitelný ŽánKlód tentokrát v poněkud retardované roli. Jako by z toho sálal jeho doposud nevyužitelný humorný potenciál. Replikant rozhodně není tak špatný film a dalo by se o něm mluvit i jako o jeho posledním dobrém filmu. Jen té akce je tam na akční film trestuhodně málo. ()

Ušák89

Van Damme opět v dvojroli i když poněkud netypické. Jednou jako reterd z inteligencí pětiletého dítěte a podruhé jako psychopatický zabiják ( obě dvě postavy spojuje néjen jeden představitel, ale i stejná úroveň IQ) No co si budem povídat je to průser. Dvě hvězdičky jsou za Micaela Rookera a za to že se nebál Van Damma nakopat. ()

breznec

No nevim,nebylo to nejhorší,ale ani nic velkolepého. Van damme docela dobře toho replikanta zahrál,jen za to dávám tři hvězdy,jinak nic moc(spíš NIC než moc). ()

cien

Aleee no tááák, tak špatné to zas není, jo musím uznat, že dějově to zrovna na oscara není, ale u zklonovaného Van Damma jsem se celkem pobavil :) ()

janisricos

Netuším jak mohl být tento film natočen v roce 2001. To jsou osmdesátky jak vyšitý. Ale dobře,když se na to dívám osmdesátkovou optikou, tak se musím toho filmu zastat. Není to samozřejmě veledílo, ale mě se to líbilo. Van Damme dokonce vypadal, že umí hrát. 1. myslím že zcela neokoukaná zápletka-klon chytá evil twin 2. zcela neobvyklá herecká poloha pro VD, s jeho minulostí po něm nikdo nechce Hamleta,ale retarda zahrál pěkně, prostě až na tu obrazovou hnusnost a la 80-90 to nebylo španý... na VD. S klidem 3 hvězdy. Na odpad jsou tu jiné filmy. ()

migr

Příjemná oddychovka kupodivu se solidní myšlenkou ohledně jistých vlastností klona, což asi většina lidi co hodnotící na čsfd nepochopila, avšak slabou zápletkou. ve svém žánru 70% ()

vencap36 odpad!

Van Dammovi jsem dokázal odpustit hodně, ale tohle bylo nad moje síly. Taková debilita se jen tak nevidí, vytvořit z vraha klon, který se chová jako mimino, viděl jsem asi jen hodinu a musel vypnout, ztracený čas. Plakát vypadal jak pecka, trailer to samé, ale tady se to hrubě nepovedlo. ()

martin2702

Včera sem na to koukal viděl sem to už hodněkrát film je divný po všech stránkách jediné co se my tam líbilo byl zlý Van Damme seklo mu to celkem ten hodný Van Damme byl až moc blbý někdy sem se až zasmál co to tam předváděl a ten Rooker ten se my do toho filmu vubec nehodil dal bych tam jiné eso co se umí prát škoda mýt to lepší nápad nebylo by to špatné Van Damma mám moc rad je to super herec ale myslím že to je jeho nejhorší film co na točil.Dvojrole mu jdou ale tohle bylo hrozný Dvojitý zásah to bylo nejvíc film od něho a za mě nejlepší co kdy natočil. ()