Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

Trailer

lokol

Takze...videl som to vcera....a musim uznat ze ten film bol "akcny"....s kuskom humoru ktory van dammovi ako tak ide...urobit zo seba dementa ktory si buchne hlavu o sklo auta ked pozera von :) na tom som sa musel zasmiat... ale k tej akcnej stranke filmu...akcie bolo dost...tusim jeden vybuch??? vela ohna...par strielaciek a par subojov van damma proti...neuveritelne: van dammovi....v jeho filmoch mam rad skor viac bojov (krvavy sport, lionheart, kickboxer, suboj cti)...ale tuto tie dve bitky uplne stacili....tento film je oddychovka...nic ocakavat...proste pozerat.... a aka bola myslienka filmu?? bud stara znama veta...drsny policajt ktory zrazu zacne mat rad svojho "partaka"... alebo...nehadzat vsetko do jedneho vreca? teda jeden van damme nie je ako druhy??? alebo ? klonovanie pomoze zastavit zlociny? v kazdom pripade nech je myslienka akakolvek je uplne chaba...a co sa ringa tyka...peklo bolo omnoho lepsie... ()

korbitch22

Škoda že v Americe nebyl scénárista kterému by došlo,že když bude Jean Claude hrát ichtilního ňoumu který si nezadá s retardovaným děckem,srazí to jeho skvělý výkon v roli vyšinutého vraha,který byl naprosto geniální.Námět byl skvělej,stejně tak souboje a Van Damme jako psychopat Torch neměl obdoby,škoda že scénárista byl trochu retard a z hodného klonu neudělal rychle se učícího jedince,toužícího po jediném...a to zabít své zlé já,v návalu honiček a soubojů po celém měste,s jen minimálním zapojením otrávného poldy s xichtem přestárlého Roorka.Jo,to bych byl asi na pěti,škoda že to napadne mě a bohužel nikoho kolem toho filmu :-) Je to opravdu veliká škoda,protože Replikant je místy opravdu pecka,bohužel s jednou scénáristickou linkou výtečnou a druhou otravnou. ()

B!shop

Tak ja nevim, film jsem uz videl nekolikrat, pokazdy mi to prislo jako desna sracka, takze jsem si ho ted s tim pocitem pustil a ono mi to najednou tak hrozny neprislo, ale i tak to je jeden z nejslabsich Van Dammeovo filmu. Nejvetsi problem je, ze po uvodni solidni pulhodince se film prepne spis do drama o retardovanym chlapkovy a je to na ukor akcnich scen. Nicmene musim pochvalit Van Dammea, zabijak mu sednul skvele a poradil si slusne i s retardem. Nemuzu si pomoct, ale nakonec to na ty 3* bylo. ()

Ajinka126 odpad!

Ano, ano.. už od první minuty nevíte, zda se Vám to jen nezdá. Opravdu v tom hraje příšerný a toporný Jean, kterého uznávám za to, že je oblíbeným chlapeckým akčním hrdinou, to je ale vše. Z herectví se za ta léta nic nenaučil. Nevydržela jsem to dokonce, raději jsem přes hlasité protesty vypla tv. Je to skutečně hodno vysílání na Tv Nova. Oni totiž snad ani nemají ambice pro změnu dát do programu kvalitní film. Nedoporučuji ani svému nepříteli. ()

#47

Replikant není úplně nejhorší po technické stránce, bohužel samotná zápletka je slušně řečeno podivná, nicméně Van Dammova dvojrole je zajímavá jedno JÁ svým pojetím dementa a to druhé především nezvyklou vizáží, vůbec se nejedná o nějakou Van Dammovskou klasiku, ale ani o akční film...spíš o je to taková sci-fi detektivka s nepříjemnou pachutí trapnosti. ()