Replikant

Replicant

Replikant

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 95 min

bolo obdobie, keď som JCVD žrala. potom som zo záľuby pre béčkové akčné filmy s belgickým svalovcom trochu vyrástla, ale tento sa mi páčil. jean si tu zas raz strihol dvojrolu, ale tentoraz sa mi zápletka aj príbeh zdali zaujímavé. hlavne vzťah medzi policajtom a replikantom. bolo to síce trochu pritiahnuté za vlasy, ale ako oddychovka na sobotnú noc je to úplne ideálne(9.4.2008)

Nemožem si pomocť, ale posledné filmy s Van Dammom ako Peklo,Prebudená smrť,Legionár,Až do smrti….. sa mi veľmi páčia a určite donútia ľudí aby videli na ňom aj jeho herecké kvality a nie len akčnú stránku. Film s rozpočtom 17M Dolárov je o zabijákovi mladých mamičiek A.Stowovi, ktorého naháňa policajt M.Rossini v podaní už zostarnutého a policajnou prácou sklamaného detektiva.Po pár neúspešnych pokusoch dostane detektiv možnosť študovať vrahového klona , ku kterému sa správa ako k zločincovi …len čo ak klony su nevinné a nezdieľajú povahu toho druhého? Zaujimavá zápletka ako aj dopredu nejasný koniec, prepracovaný scenár ako aj vynikajúci herecký výkon Van Damma si zaslúžia právom 5 hviezd(14.3.2008)

Netuším jak mohl být tento film natočen v roce 2001. To jsou osmdesátky jak vyšitý. Ale dobře,když se na to dívám osmdesátkovou optikou, tak se musím toho filmu zastat. Není to samozřejmě veledílo, ale mě se to líbilo. Van Damme dokonce vypadal, že umí hrát. 1. myslím že zcela neokoukaná zápletka-klon chytá evil twin 2. zcela neobvyklá herecká poloha pro VD, s jeho minulostí po něm nikdo nechce Hamleta,ale retarda zahrál pěkně, prostě až na tu obrazovou hnusnost a la 80-90 to nebylo španý... na VD. S klidem 3 hvězdy. Na odpad jsou tu jiné filmy.(26.7.2013)

• Fiftis

Ďalší z celej rady Van Dammových prepadákov. Van Damme v tomto filme (na rozdiel od predchádzajúcich) dvojrolu totálne nezvláda a hlavný hrdina je doslova trápny. Van Damovi to o jedno percento viac "seklo" v úlohe záporáka. Inak ide o akčnú blbosť, maskujúcu sa hábitom sci-fi. Akčné sci-fi? ..Zase toľko akcie tam nie je, a ak by tam nejaká aj bola, odbočili autori od osy príbehu. Nie, že by to vadilo, naopak to dosť nudný dej oživilo. Ale celkovo som sa dosť nudil a občas robil niečo iné.(12.1.2015)

• Xmilden

Většina zdejšího osazenstva je na snímek zbytečně přísná. Ringo Lam sice nemá oscarové ambice, ale oproti břídilům, kteří neumějí vytvořit jiný než epileptický bordel hlavně v Seagalovkách, je tohle vlastně docela příjemná paráda. Jean-Claudea naklonují a tak potřetí v kariéře běhá po ulicích dvakrát. Prakticky vždy mě přišlo, že když začínal tušit že neví v kariéře kudy kam, tak se vytasí s dvojčetem. Určitě má na svědomí podstatně větší tragédie než Replikanta. Leccos odpustím a dávám 40%(8.11.2017)