O princezně se zlatým lukem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 62 min

• Mariin

Velmi slabé po stránce obsahové i formální. Herci se vůbec nechovají pohádkově a přiměřeně stavu postav, které mají představovat; ze všeho doslova čiší současná demoliberální mentalita. Snad nejmarkantněji je to zřetelné u princezny Jeleny, kterou „hraje“ Pavla Ptáčková a rytíře Dana ( Igor Ondříček). Tato rádoby pohádka R. Tesáčka z tvůrčí skupiny Pavla Aujezdského patří i tentokrát mezi nejslabší.(4.5.2008)

• Peabody

Brněnská pohádka, absolutně nechápu, proč princeznu která má být sportovní amazonský typ hraje unuděná blondýna, zcela bez jiskry. Tu naštěstí doplňuje Petra Jungmanová, která vysloveně září, ostatně i Jitka Čvenčarová je podstatně živější než slečně Vitázková. Za PetruJ je ta hvězdička, jinak není podle mého proč se dívat.(19.9.2014)

• PavelZava

Ženský tam jsou pěkný. Nevím zda by pro mě bylo satisfakcí urážky soutěž v lukostřelbě a moc nevím, jak by posuzovali, která písnička je lepší ... . Vtipné bylo, jak poddaná Štěpána "Čvančarová", řekla princezně, tak já jdu teda pryč z Vašich služeb (nebo nějak tak). nevím,nevím .Marně přemýšlím v jakém horroru se objevila maska prince :-)Hudba : Karel Cón(12.12.2010)

Mně připadá, že tenhle film by se spíše hodil do kategorie Romantická komedie, nebo alespoň Pohádka, Romantická komedie. Pohádkového v něm vlastně není nic a malým dětem bych ho asi nepustila. Jako na romantickou komedii se na ni ale čas od času ráda podívám. Především kvůli pohodové, skoro rodinné atmosféře (je vidět, že herci se mezi sebou dobře znají a jsou sehraní), zajímavému ději a krásným kostýmům vedlejších postav.(22.4.2011)

• reccal

Při prvním shlédnutí r. 2005 (zřejmě) se mi aspoň písničky docela líbily. Bohužel po shlédnutí dnešním vidím příšernost, která v českých pohádkách nemá velkou konkurenci. Vitázkovou mám ráda, tady ovšem hraje jak pod těžkými sedativy, Ondříček je frajer, dokud se neoholí a neudělá si hrůzyplné "dredy", nebo co to je, a Vojtka asi netřeba komentovat. Ačkoli je pohádka krátká, divák se netrpělivě dívá na hodinky, když už to proboha skončí. K tomu ještě plno nelogičností, toporné dialogy a je zabito. A přitom nemá pohádka vůbec špatný nápad, ale věčnými stupidně moralizujícími dialogy a absolutním neherectvím herců (vyjma Parduse, Apolenáře a Jungmanové), si ode mě nezaslouží víc, než 1 a 1/2 hvězdy.(8.5.2013)